Yalova Üniversitesi’nde 100 fidan dikildi

Yalova Üniversitesi’nde 100 fidan dikildi

YALOVA’da Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Yalova Üniversitesi’nin merkez yerleşkesindeki 15 Temmuz Hatıra Ormanı’na 100 adet fidan dikimi gerçekleşti.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Yalova Üniversitesi’nin merkez yerleşkesindeki 15 Temmuz Hatıra Ormanı’na 100 adet fidan dikimi gerçekleşti.


Yalova Üniversitesi, Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yalova Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 21-26 Mart tarihleri arasındaki Orman Haftası etkinlikleri kapsamında fidan dikme töreni gerçekleşti. Yalova Üniversitesi’nin merkez yerleşkesinde düzenlenen törende 15 Temmuz Hatıra Ormanı’na 100 yeni ağaç fidanı dikildi. Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güler Alkan’ın ev sahipliğindeki programa, Orman İşletme Müdürü Mehmet Murat Bilinmiş, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, Yalova Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mehmet Kalyon, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, MHP İl Başkanı Hasan Topçular, Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, Yalova Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik’in yansıra çeşitli kurum ve kuruluş temsilcisi ile STK yöneticileri katıldı.


“KIYAMETİN KOPACAĞINI BİLSENİZ, ELİNİZDEKİ FİDANI DİKİNİZ”


Programın açılış konuşmasını yapan Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güler Alkan, “Bu gün burada, ‘Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz’ geleneğine mensup bir toplumun bireyleri olarak bir araya gelmiş bulunmaktayız. Çünkü ormanlar sadece nefes almamız için gereken oksijeni sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda doğal afetlerin ve felaketlerin önlenmesinde de büyük önem taşıyor. Bizler, soylu bir geçmişe ve tarihe sahip olan bir milletiz. Hem geleneğimizde hem de inancımızda büyük yeri olan ağaçlar, geleceğimizin teminatıdır. Bu nedenle bugün burada dikeceğimiz fidanların, dünyamızın geleceğine yaptığımız yatırımlar olduğunu unutmamalıyız” diye konuştu.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS