Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’dan veda mesajı

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’dan veda mesajı

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA,DHA-YALOVA Valisi Tuğba Yılmaz, Mülkiye Müfettişliği’ne atanması sebebiyle veda mesajı yayımladı.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA,DHA-YALOVA Valisi Tuğba Yılmaz, Mülkiye Müfettişliği’ne atanması sebebiyle veda mesajı yayımladı. “Güzel işlere imza attık” diyen Vali Yılmaz, Yalova’da 16 Haziran 2016 tarihinden bu yana görev yaptığını söyledi. Yılmaz, “Bu günde bu şerefli görevi layıkıyla tamamlayıp emaneti teslim ettiğim için Allah’a hamd ediyorum. Yeni valimize de görevinde başarılar diliyorum. Görev sürem boyunca ilimizin huzur ve mutluluğu, kalkınması ve ilerlemesi için yoğun bir emek sarf ettim. Mazlumlara, gariplere, hastalara, yetim ve öksüzlere kol kanat germeye, dertlerine çare olmaya çalıştım. Valiliğimizin kapılarını halkımıza açıp, devletimizin şefkat elini uzattığımız gibi çoğu kez sorunları yerinde dinlemeyi tercih ettim. Görevim boyunca hak ve hakikat çizgisinden sapmadan kararlar almaya özen gösterdim. Göreve geldiğim ilk gün açıkladığım gibi ‘adaletli, şeffaf, demokratik, eşitlikçi, katılımcı ve istişareye açık’ bir yönetim anlayışı sergiledim” dedi.
Görev yaptığı süre boyunca Yalova’nın ekonomik, sosyal, eğitim, sağlık ve turizm başta olmak üzere birçok alanda hak ettiği noktalara gelmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli bir şekilde çalışarak güzel işlere imza attıklarını dile getiren Yılmaz, “Özellikle istihdam artırıcı çalışmalara önem verdik. Ülkemiz için önemli bir yatırım olan Osmangazi Köprüsü’nün hizmete açılmasıyla yatırımlar açısından cazibe merkezi olan ilimizde son iki yılda 4 adet ihtisas OSB protokolü imzalanmış olup diğer hizmete geçecek OSB’lerle birlikte yaklaşık 80 bin kişilik ilave istihdamın da temellerini atmış bulunmaktayız. Ayrıca geçen yıl Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işletme başına düşen ilave istihdam olarak ilimiz Marmara bölge birincisi olmuştur” ifadesini kullandı.
HELALLİK İSTEDİ
Yalova’da her zaman demokrasiyi ve hukuku en iyi şekilde yaşatmak için çaba sarf ettiğini söyleyen Yılmaz, şöyle devam etti:
“Çalışmalarımızı vatandaş odaklı, sevgi ve saygı çerçevesinde yürütme prensibi ile hareket ettim. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturunu benimsedim. Vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet edebilmek için istişareye önem veren katılımcı bir ekip ruhuyla çalıştım. Tüm çalışmalarımızda bizlerin en büyük kazanımlarının aldığımız dualar olduğunun bilincinde oldum. Aynı anlayış ve heyecanla devletimize ve milletimize bundan sonrada farklı mercilerde hizmet etmeye devam edeceğim. Çalışmalarımızda yanımızda olan bizlerle birlikte gece gündüz yoğun emek sarf eden mesai arkadaşlarıma, milletvekillerimize, Aziz Şehitlerimizin Kıymetli Aileleri ve Kahraman Gazilerimize, vali yardımcısı ve kaymakamlarımıza, askeri erkana, yargı mensuplarımıza, üniversite mensuplarına, belediye başkanlarına, ilimizin huzur ve güvenliği için gece gündüz çalışan emniyet ve jandarma personelimize, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, siyasi partilerimize, meslek odalarına, basın mensuplarımıza ve her şeyin en güzeline layık Yalovalı hemşerilerime teşekkür ediyor bu vesileyle helallik diliyorum. Böylesi güzide bir ilimizde vatandaşlarımıza vali olarak hizmet etme fırsatı sunan ve tüm çalışmalarımızda bizlere önder olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Yalova da görev yapmış olmanın onuruyla tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

FOTOĞRAF

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS