Yalova'da 'Denetimli serbestlik' anlatıldı

Yalova'da 'Denetimli serbestlik' anlatıldı

YALOVA Denetim Serbestlik Müdürlüğü tarafından denetimli serbestlik uygulamalarına ilişkin daire amirlerine Altınova Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda bilgi verildi.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Denetim Serbestlik Müdürlüğü tarafından denetimli serbestlik uygulamalarına ilişkin daire amirlerine Altınova Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda bilgi verildi.


Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Psikologu Duygu Altın tarafından Altınova İlçe Kaymakamlık daire amirleri ile köy ve mahalle muhtarlarına denetim serbestliği konusunda bilgi verdi. Psikolog Altın, “Denetimli serbestlik şüpheli, sanık veya hükümlünün toplum içinde denetim ve takibinin yapıldığı, iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması için ihtiyaç duyulan her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı alternatif bir ceza ve infaz sistemidir. Bizim hedefimiz hükümlünün sosyalleşmesini teşvik etmek, yeniden suç işlemeyi engelleyici etkenleri güçlendirmek, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, üretken ve sorumluluk taşıyan bir birey olmasını sağlamak ve dolayısıyla toplumu suça ve suçluya karşı korumaktır” dedi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS