Yalova’da Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi açıldı

Yalova’da Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi açıldı

YALOVA’da Bahçelievler Semt Polikliniği ve Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi (GETAT) açılışları düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)-YALOVA’da Bahçelievler Semt Polikliniği ve Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi (GETAT) açılışları düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü giriş katında hizmete giren poliklinik ve GETAT'ın açılış töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Hakan Sezen, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yalova'da her geçen gün sağlık hizmetlerini kalitesinin artığına vurgu yapan Sezen, “2014 başlangıcından günümüze kadar olan periyotta ilimizde yüzde 15 nüfus artışı gerçekleşmesine rağmen mevcut ikinci basamak kamusal sağlık hizmeti kapasitemiz yaklaşık yüzde 100 artmış, il dışı sevk oranlarımız ciddi şekilde azalmıştır. Yalova Devlet Hastanesi'nde bugün itibariyle 128 uzman hekim görev yapmaktadır. Mevcut poliklinik oda sayımız 92'dir. Bu doğrultuda ilimizin ihtiyacına binaen birazdan açılışını yapacağımız sempt polikliniği ilk planda 65 yaş üstü ve engelli hastalara hizmet verecek. Bahçelievler Semt Polikliniği, ilk etapta ayakta tedavi hizmetlerimizi rahatlatacak, bir nebze de olsa, mevcut binalarımızda yaşanan otopark problemlerine çözüm olacaktır. Şu anda, dahiliye, üroloji, genel cerrahi, ortopedi, pediatri olarak 6 branşta başlattığımız hizmeti 12 polikliniğe çıkaracağız” dedi.
Bakanlığın GETAT’ları teşvik ettiğini de anlatan Sezen, “Bakanlığımızın illerde açılışını teşvik ettiği ve zamanla ilave tedavilerin de ekleneceği Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezimiz de ülkedeki ilkler arasına girdi. Bu merkezde akupunktur, kupa tedavisi, ozon terapi, mezoterapi uygulamaları da yapılacaktır” dedi.
Yalova Valisi Tuğba Yılmaz da sağlık hizmetlerinin her geçen gün arttığını belirtti. Açılışa AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, CHP İl Başkanı Bahar Doğan ve partilerin milletvekili adayları da katıldı.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS