Yalova’da ilaçlama çalışmaları sıklaştırıldı

Yalova’da ilaçlama çalışmaları sıklaştırıldı

YALOVA Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalarını sıklaştırdı.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalarını sıklaştırdı.


Kış dönemlerinde özellikle logarlarda ve yer altında yuvalanan, üreme yapan karasinek, sivrisinekler için Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama çalışması başlatmıştı. Havaların ısınmasıyla birlikte bu çalışmalara hız veren ekipler, kanal ve logar ilaçlamalarının yanı sıra çöplerin alınmasından sonra konteynerlerda ve çöp kutularında da ilaçlama yapmaya başladı. Bahar ile birlikte yeşeren çiçek açan ağaçlarda da böceklenmenin önüne geçilebilmesi amacıyla ilaçlama çalışmaları bu alanlarda da gerçekleştiriliyor.


Çalışmalar hakkında bilgi veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Vatandaşlarımızın rahat bir bahar ve yaz ayı geçirmesi adına ilaçlama çalışmalarını hızlandırdık. İl merkez genelinde tüm mahallelerde ilaçlama işlemlerini sırasıyla gerçekleştireceğiz. Yapacağımız bu çalışmalar yaz ayı boyunca her mahallemizin cadde ve sokaklarına girilmesiyle devam edecektir” dedi.

 


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS