Yalovalı çiftçiler Şişli Organik Ürün Pazarı’nı gezdi

Yalovalı çiftçiler Şişli Organik Ürün Pazarı’nı gezdi

YALOVALI çiftçiler organik tarımın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması projesi kapsamında İstanbul Şişli’deki Organik Ürün Pazarı’nı ziyaret etti.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVALI çiftçiler organik tarımın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması projesi kapsamında İstanbul Şişli’deki Organik Ürün Pazarı’nı ziyaret etti.


Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organik tarım üretimi yapan ve yapmayı düşünen çiftçilere, organik ürünlerin nasıl pazarlandığını yerinde göstermek amacıyla ülkenin ilk ve en büyük pazarı olan İstanbul Şişli’deki Organik Ürün Pazarı’na teknik gezi düzenledi.


Geziye İl Müdürü Suat Parıldar, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Hacı Ali Dinçer, Altınova İlçe Müdürü Mesut Ünal, İl Müdürlüğü ve Altınova İlçe Müdürlüğü’nden teknik personeller ile çiftçiler katıldı. Teknik gezi ekibini karşılayan Ekolojik Buğday Derneği Başkanı Batur Şehirlioğlu pazaryerinde Organik Ürün Pazarı’nın kuruluş süreçleri ile pazara getirilen ürünler hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Çiftçiler pazara gelen ürünlerin kontrolü, temini ve güvenirliği ile ilgili Şehirlioğlu’na sorular sordular. Şehirlioğlu’nun verdiği bilgilerin ardından pazarı gezen çiftçiler, satıcıların ürünlerini inceleyerek alışveriş yaptılar.


Gezinin ardından Kocaeli Kandıra Kıncıllı Köyü’nde bulunan Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ne geçen teknik gezi ekibi, çiftlik müdürü Boğaç Şenel refakatinde organik üretim alanlarını gezerek bilgiler aldılar.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS