Yalovalı çocuklardan ritim şov için geri sayım

Yalovalı çocuklardan ritim şov için geri sayım

YALOVA’da bulunan Aksa Akrilik, “Okay Temiz ile Ritim Atölyesi” eğitimleri ile müziğin gücünden de faydalanarak, Yalova’daki çocukların ve gençlerin sosyal hayatını zenginleştirip, faydalı hobiler edinmelerini sağlayarak gelişimlerine katkıda bulunuyor.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da bulunan Aksa Akrilik, “Okay Temiz ile Ritim Atölyesi” eğitimleri ile müziğin gücünden de faydalanarak, Yalova’daki çocukların ve gençlerin sosyal hayatını zenginleştirip, faydalı hobiler edinmelerini sağlayarak gelişimlerine katkıda bulunuyor. Tüm hızıyla çalışmalarını sürdüren öğrenciler, Haziran ayında verilecek konserle hünerlerini sergileyecek.


“Aksa ile Gelişim Atölyesi” etkinlikleri kapsamında 3 yıldır çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen, sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Aksa Akrilik’in, dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz’le birlikte yürüttüğü ritim atölyesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Haziran ayında bir konserle hünerlerini sergileyecek öğrenciler şimdiden çok heyecanlı.


Klasik caz ritimlerini geleneksel Türk ritimleriyle buluşturma konusunda usta olan Okay Temiz, Yalova’daki 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan 80 çocuğa, her hafta çarşamba günü ritim dersi veriyor. 11-13 yaş arasında, toplamda 80 öğrenci yaklaşık 1,5 aydır darbuka, marakas, def, ritim çubuğu, agogo bell ve erbane gibi müzik aletlerini tanımaya çalışarak, ritim tutma konusunda denemelerde bulunuyor.


Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle yürütülen eğitimlerin sonunda, haziran ayında bir konser verecek olan öğrenciler şimdiden gösterinin heyecanını yaşıyor. Ritim öğrenmenin insanları bir araya getirdiğini belirten Okay Temiz ise, “Çocuklar ritim sayesinde kolektif çalışmayı, birbirlerine saygı duymayı öğreniyor. Ritim, insanları bir araya topluyor. Burada gençlerle birlikte çalışmaktan dolayı çok mutluyum” diyor.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS