Yürüyen Köşk’e rekor ziyaret

Yürüyen Köşk’e rekor ziyaret

YALOVA’da güneşin sıcak yüzünü gösterdiği hafta sonunda cumartesi günü Yürüyen Köşk’e ziyaretçi akını oldu.

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da güneşin sıcak yüzünü gösterdiği hafta sonunda cumartesi günü Yürüyen Köşk’e ziyaretçi akını oldu. Sadece cumartesi günü Yürüyen Köşk’ü bin 5 kişi ziyaret ederek, ziyaretçi rekoru kırıldı.


Yürüyen Köşk’ün, Yalova’nın en önemli markası olması için çalışmalar yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yaptığı yenilikler karşılığını alıyor. Doğu sahil bandının baştan aşağıya yenilenmesi, Yalova’nın yeni cazibe merkezi haline getirilmesi sonrasında Yürüyen Köşk’e olan ilgi de artmıştı. Geçtiğimiz yıl köşkü ziyaret edenlerin sayısı 10 bin kişiye yükselmişti. Havaların ısınmasıyla birlikte gerek ilimizden gerekse il dışından gelen misafirlerin sayısı da artmaya başladı. Cumartesi günü yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya mirası Yürüyen Köşk bir rekora imza attı. Cumartesi günü Yürüyen Köşk’ü 1005 kişi ziyaret etti.


“HERKESİ BU MÜTEVAZI YAPIYI GÖRMEYE DAVET EDİYORUM”


“Herkesi 80 metrekarelik bu mütevazı köşkü görmeye davet ediyorum” diyen Başkan Salman, “Henüz dünyada çevreciliğin ‘Ç’si yokken Büyük Önder ağacın sadece bir dalına kıymamak için köşkü 4,80 cm yürütmüştür. Bu hareketiyle tüm dünyaya önemli bir mesaj verirken, nasıl bir dünya lideri olduğunu da göstermiştir. Yalova’mızın markası olan Yürüyen Köşk’ün sadece ülkemizde değil tüm yurtta tanınması amacıyla önemli çalışmalar yaptık. Bunun karşılığını da alıyoruz. Hafta sonu güzel havayı fırsat bilenler Yürüyen Köşk’e yoğun bir ziyaret gerçekleştirdiler. Cumartesi günü köşk kendi rekorunu kırdı. Ben herkesi bu mütevazı yapıyı görmeye davet ediyorum” dedi. FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS