Sorgun’da 65 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi

Sorgun’da 65 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi

SORGUN Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Yozgat İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Okuma Yazma Kursu ve Meslek Edindirme Kurslarına’ katılan 65 kursiyere törenle belgeleri verildi.

Halit YILMAZ/SORGUN, (Yozgat) (DHA)- SORGUN Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Yozgat İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Okuma Yazma Kursu ve Meslek Edindirme Kurslarına’ katılan 65 kursiyere törenle belgeleri verildi.

Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İş-Kur İl Müdürü Tamer Yıldız, KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, TKDK İl Müdürü Selim Türker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sapmaz, İlçe Müftüsü Hasan Görer, kursiyerler ve davetliler katıldı. 

Törende konuşan Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Yozgat genelinde açılan 234 Okuma Yazma Kursu’nda 2 bin 438 kursiyerin eğitim aldığını belirtti. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla gerek gençler, gerek çocuklar ve gerekse tüm insanlara birçok değişik kurslar açıldığını vurgulayan Yazıcı, halk eğitim merkezinin bu konuda en önde geldiğini söyledi.

Sorgun Halk Eğitim Müdürü Ali Erol ise kurslar ile ilgili bilgi vererek, “S 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında toplamda 315 kurs açtık. Bu kurslara 7 bin 210 kişi katıldı. İlçemizde açılan okuma yazma kurslarında ise 584 kursiyer eğitim gördü” dedi.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS