zonguldak haberleri

BEÜ'de 926 yabancı öğrenci kontenjanına 13 bin 114  başvuru

BEÜ'de 926 yabancı öğrenci kontenjanına 13 bin 114  başvuru

Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA) - ZONGULDAK'ta Bülent Ecevit Üniversitesi'nin (BEÜ), bu yılki 926 yabancı öğrenci kontenjanına 13 bin 114 öğrenci internet üzerinden başvuruda bulundu.

BEÜ'de yabancı öğrenciler için 13 Haziran'da başlayan başvurular 8 Temmuz’da sona erdi. Geçen yıl, dünyanın birçok ülkesinden 11 bin 27 yabancı uyruklu öğrenci BEÜ'de eğitim görmek için internet üzerinden başvuruda bulunmuştu. Bu yıl ise 13 bin 114 öğrenci BEÜ'de eğitim görmek için başvuruda bulundu. Yapılacak değerlendirme sonucu, 510 lisans ve 416 önlisans öğrencisi olmak üzere toplam 926 uluslararası öğrenci BEÜ'de eğitim almaya hak kazanacak. BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, üniversitenin uluslararası alanda gördüğü ilgiden gurur duyduklarını belirterek, "Uluslararalılaşma, üniversitemizin önem verdiği konulardan biridir. Gerek uluslararası öğrenci sayımızı gerekse öğrencilerimizin geldikleri ülkelerin sayısını artırmak, nitelikli bir eğitim almalarını sağlamak en büyük hedeflerimizdendir. Bu hedef doğrultusunda gereken çalışmaları yapmaya devam edeceğiz." dedi.

BEÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Yrd.Doç.Dr. Murat İnce, değerlendirme sonucu yerleşen adayların kayıtlarını 13-17 Ağustos tarihleri arasında yaptırabileceğini ifade ederek, şöyle dedi:

"Başvuru sayısı her sene artan bir ivme ile yükseliyor. Bu yıl ise kendi rekorumuzu geçmiş bulunuyoruz. 13 bin 114 başvuru, dünyanın dört bir yanından öğrencinin üniversitemize olan yoğun ilgisinin bir neticesidir. Bu rekor başvuru, üniversitemizin uluslararalılaşması için yapılan çalışmaların olumlu ve önemli bir göstergesi. Eylül ayı itibariyle, yeni kayıt yaptıran uluslararası öğrencilerle birlikte, üniversitemizde 1500 dolaylarında uluslararası öğrencinin eğitim alacağını öngörmekteyiz."

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS