BEÜ'de kan bağışı kampanyası başladı

BEÜ'de kan bağışı kampanyası başladı

ZONGULDAK'ta Bülent Ecevit Üniversitesi'nde(BEÜ), 'Kampüsün kanında hayat var' sloganıyla bu yıl 7'ncisi düzenlenen kan bağışı kampanyasında öğrenciler kan vermeye başladı.

Cüneyt ÖZFİDAN/ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK'ta Bülent Ecevit Üniversitesi'nde(BEÜ), 'Kampüsün kanında hayat var' sloganıyla bu yıl 7'ncisi düzenlenen kan bağışı kampanyasında öğrenciler kan vermeye başladı.

Geçen yılki organizasyonda bin 868  ünite kan toplanan kan bağışı kampanyasının 7'ncisi, Farabi Kampüsünde başladı. BEÜ Genç Kızılay Kulübü ve Kızılay Kan Merkezi'nin birlikte yürüttüğü kampanya kapsamında 6 yılda toplam 16 bin 726 ünite kan toplandı.

Yarın gece sona erecek olan kampanya hakkında bilgi veren BEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, "Bu kampanya 2011 yılından beri düzenli olarak üniversitemizde düzenlenmektedir. Bu kampanyayı başlatan önceki rektörümüz şu anki ÖSYM Başkanımız Prof. Dr. Mahmut Özer'in projesidir. Hocamız buradan ayrılmadan önce 6. kan bağışı kampanyasında şöyle bir düşüncesini ifade etmiş, 'İnşallah bizden sonra bu kan bağışı kampanyası devam eder. Sürekli hale gelir.' Bizler de bu kampanyayı sürdürmeye devam ediyoruz." dedi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS