CHP Zonguldak Milletvekili ve adayı Demirtaş'tan GMİS'e ziyaret

CHP Zonguldak Milletvekili ve adayı Demirtaş'tan GMİS'e ziyaret

CHP Zonguldak Milletvekili ve 1’inci sıra milletvekili adayı Ünal Demirtaş, Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret etti.

ZONGULDAK,(DHA)- CHP Zonguldak Milletvekili ve 1’inci sıra milletvekili adayı Ünal Demirtaş, Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret etti.


CHP Zonguldak İl Başkan Vekili Hakkı Güney ve parti üyeleri ile birlikte GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci'yi ziyaret eden milletvekili Demirtaş, TTK'nın ayağa kaldırılması ve işçi açıklarının giderilmesi için mücadelelerinin devam edeceğini söyledi. Her zaman maden işçisinin yanında olduklarını ifade eden Demirtaş, "Önümüzdeki süreçte de her zaman için Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) ayağa kalkması noktasında, işçi açıklarının giderilmesi noktasında, iş kazalarının önlenmesi noktasında, örgütlü toplum-emekçi yığınlarının milli gelirden daha fazla pay alması noktasında her türlü gayreti göstereceğimi şimdiden burada, sizlerin huzurunda tüm Zonguldak’a, tüm Türkiye’ye söz verdiğimi bir kez daha ifade etmek istiyorum" dedi.


GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci de ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz 3 yıllık görev süresi boyunca her zaman bizim yanımızda yer aldı. Bir sorunumuz olduğunda ilk önce koşan arkadaşlarımızdan, vekillerimizden biri oldu. Biz maden işçileri olarak kendilerine başarılar diliyoruz. Bundan sonraki çalışmalarında da bizim arkamızda, bizim yanımızda, Zonguldak’ın yanında olacağını biliyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS