Kantarcı: 5 yıllık projelerimizi dört yılda tamamladık

Kantarcı: 5 yıllık projelerimizi dört yılda tamamladık

ZONGULDAK'ın Çaycuma İlçe Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, görev yaptığı dört yıl boyunca güzel işler yaptıklarını söyleyerek, "Beş yılda bitirmeyi planladığımız projeleri, çalışma arkadaşlarımın gayretli çalışmaları sayesinde dört yılda tamamladık" dedi.

ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK'ın Çaycuma İlçe Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, görev yaptığı dört yıl boyunca güzel işler yaptıklarını söyleyerek, "Beş yılda bitirmeyi planladığımız projeleri, çalışma arkadaşlarımın gayretli çalışmaları sayesinde dört yılda tamamladık" dedi.


Bem-Bir-Sen Zonguldak İl Temsilciliği, Çaycuma Belediyesi SEKA Sosyal Tesisleri’nde istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıya Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Bem-Bir-Sen Karabük İl Başkanı Yılmaz Çelen, Bem-Bir-Sen Kastamonu İl Başkanı Hakan Sirkecioğlu, Bem-Bir-Sen Zonguldak İl Başkanı Veysel Özkan, Bem-Bir-Sen Bartın İl Başkanı Orhan Topcu ve sendika üyeleri katıldı.


BELEDİYECİLİK ÇOK ZOR OLDUĞU KADAR SEVAPLI BİR İŞTİR

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, toplantıda sendikal çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yerel yönetimlerin insanın doğumundan ölümüne kadar olan süreçte toplum ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çok geniş bir yelpazede hizmet verdiğini anlatan Uslu, "Belediyeler altyapı, üstyapı, temizlik, imar, zabıta, eğitim, kültür, sanat, sağlık, evlenme, cenaze hizmetleri ve daha birçok alanda belde halkına hizmet etmektedir. Başka hiçbir kurum ve kuruluş bu kadar geniş ve kapsamlı hizmet alanına sahip değildir. Belediyecilik çok zor, zor olduğu kadar da hakkıyla hizmet ettiğiniz takdirde sevaplı bir iştir" dedi.


BİSİKLETE BİNECEĞİNİZE DAİR SÖZ VERMENİZİ İSTİYORUM

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise, ilk kez 2014 yılında Bem-Bir-Sen ile imzaladıkları sosyal denge sözleşmesini devam ettireceklerini söyledi. Belediye çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Kantarcı, şöyle dedi:

"Dört yıldır, siz değerli çalışma arkadaşlarımla çok güzel hizmetler gerçekleştirdik. Sizin daha gayretli çalışmanız konusunda fazla zorlamış olabilirim. Ancak beş yılda bitirmeyi planladığımız projeleri, sizin gayretli çalışmalarınız sayesinde dört yılda tamamladık. Son bir yıl artık sizi o kadar zorlamayacağım. Bundan sonra seçime kadar yeni bir projemiz yok. Eksikliklerimizi tamamlayacak ve rutin hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Sosyal denge sözleşmesini devam ettireceğimize dair söz veriyorum. Bunda bir sıkıntı yok. Ancak ben de sizden işe gidip gelirken bisiklete bineceğinize dair söz vermenizi istiyorum. O kadar bisiklet yolu yaptık. Siz bisikletle işe gelip giderseniz, vatandaşa da örnek olursunuz. Şehir merkezinde park sorunu yaşanmaz, trafik sorunu yaşanmaz, hava kirliliği olmaz"


Çeşitli nedenlerle zaman zaman yurt dışına gittiğini kaydeden Kantarcı, "Avrupa'da tarihi yapılar korunmuş. Tarihi binaların bulunduğu kent merkezlerinin çevresinde modern binalar yapılmış. Türkiye'de maalesef farklı bir kentleşme anlayışı var. Eskiyi yıkıp yerine yeni binalar yapıyoruz. Şu an, içinde bulunduğumuz bu sosyal tesis binası 50 yıllık bir bina. Burayı yıkıp yeniden bina yapalım, diyorlar. Buna müsaade etmem. Eskiyi koruyarak yeniyi planlıyoruz. Bizim çalışma anlayışımız bu" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS