Kömürde Açan Çiçekler Sergisinin açılışı yapıldı

Kömürde Açan Çiçekler Sergisinin açılışı yapıldı

ZONGULDAK'ın endemik bitki resimlerinden oluşan 'Kömürde açan çiçekler' sergisi Bülent Ecevit Üniversitesi'nde(BEÜ) açıldı.

ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK'ın endemik bitki resimlerinden oluşan 'Kömürde açan çiçekler' sergisi Bülent Ecevit Üniversitesi'nde(BEÜ) açıldı.


BEÜ Farabi Kampüsü Sezai Karakoç Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda aıçlan sergide 23 sanatçının 42 eseri, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışına Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, BEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.


Öğretim elemanları ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen sergi, ilk gününde büyük ilgi gördü. Zonguldak endemik bitkilerinin yöre değerlerini sanata yansıtmış olması sebebiyle özgün bir sergi olma özelliği taşıyan sergi, 23 Şubat Cuma gününe kadar açık kalacağı açıklandı.


BEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, üniversite olarak kaliteli eğitim ve öğretim hizmetleri vermelerinin yanı sıra kültür-sanat alanına da büyük önem verdiklerini söyledi. Sergide, Zonguldak çiçekleri ve bitki örtüsü ile kömürü ve şehrin tarihi öğelerinin bir araya getirildiğini ifade eden Prof.Dr. Azar, "Sergi, Zonguldak’a özgü bitki örtüsüyle, yerel ve kültürel değerlerin ortak bir platformda sanatla buluşması açısından ele alınan ilk organizasyonlardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Bu bağlamda, kıymetli sanatçılarımızın ortaya çıkardığı eserler hiç şüphe yok ki, kıymetli olmalarının yanı sıra nadide oluşlarıyla da dikkat çekmektedir." dedi.


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS