Türk sanat müziği topluluğundan anlamlı destek

Türk sanat müziği topluluğundan anlamlı destek

ZONGULDAK Belediyesi Türk Sanat Müzikisi Topluluğu, ihtiyaç sahibi 16 engelliye tekerlekli sandalye aldı.

Cüneyt ÖZFİDAN/ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK Belediyesi Türk Sanat Müzikisi Topluluğu, ihtiyaç sahibi 16 engelliye tekerlekli sandalye aldı.

Belediye Kültür Merkezi Müdürlüğü'nde düzenlenen programa, Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, Belediye Kültür Merkezi Müdürü Abdullah Bakır, Türk Sanat Musikisi Topluluğu üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı. Türk Sanat Musikisi Topluluğu Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Muzaffer Girgin, sosyal sorumluluk projesi kapsamında topladıkları paralarla alınan 16 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara dağıttıklarını söyledi. Engelli vatandşların ihtiyaçlarını karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Girgin, "Unutulmamalıdır ki, sizlerin ve bizlerin yaşadığı dünyanın dışında başka hayatlar zor şartlarda yaşamaktadır. Yaşam şartları zor olan bu engelli kardeşlerimizin bir nebze olsun yaşamını kolaylaştırmak için elimizi uzatmalıyız. Toplumumuz, musiki dışında bu sosyal yaraya parmak basmaktadır. Bundan dolayı da gurur ve mutluluk duymaktayız. Unutmayınız ki, hepimiz yarınların engelli adayları olabiliriz. Engelli kardeşlerimize zorlu yaşamlarında mutluluklar, bu projemize katkı sağlayan yardımsever dostlarımıza da teşekkür ediyoruz. Sağlıklı, mutlu, engelsiz ve müzik dolu günler dileklerimizle saygı ve sevgiler sunuyoruz. dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin de verilen destekten dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS