Zonguldak’a yeni devlet hastanesi için ihaleye çıkılıyor

Zonguldak’a yeni devlet hastanesi için ihaleye çıkılıyor

ZONGULDAK Valiliği'nden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak 400 yatak kapasiteli devlet hastanesi için 30 Mayıs'ta ihale yapılacağı bildirildi.

ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK Valiliği'nden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak 400 yatak kapasiteli devlet hastanesi için 30 Mayıs'ta ihale yapılacağı bildirildi.


Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın Zonguldak’a yeni bir devlet hastanesi kazandırmak üzere çalışmalarına hız verdiği ifade edildi.  400 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesinin yapım işi için 30 Mayıs günü ihale yapılacağı belirtilen açıklamada şöyle denildi:


"İhale sürecinin tamamlanmasının ardından, inşaata başlanarak en kısa sürede tamamlanacak ve Zonguldaklıların hizmetine sunulacaktır. Sadece Zonguldak’a değil, bölgedeki çevre illere de hizmet verecek hastane modern fiziki yapısıyla dikkat çekecek hastanenin odaları tek ve çift kişilik olarak tasarlanmış olup hastanede 134 adet tek kişilik oda, 116 adet çift kişilik oda olacaktır.  Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak hastanenin projesi tamamlanmış olup  Toplam 51 bin 458 metrekare kapalı alana sahip olacak hastanede 13 ameliyathane olması planlanıyor. Poliklinik oda sayısı ise 108 olup, daha büyük kapasiteye, daha geniş imkanlara sahip olacak hastane sayesinde kentte acildeki ve yoğun bakım ünitesindeki yatak kapasitesi de artmış olacaktır. Mevcut planlamaya göre acil serviste 23, yoğun bakım ünitesinde 48 yatakla hizmet verilecektir"


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS