Coulthard OGS cezası ödedi

Coulthard OGS cezası ödedi

Boğaziçi Köprüsü'nden bir gösteri geçişi yapan Red Bull pilotu David Coulthard, otomatik olarak kesilen 33 YTL'lik OGS cezası ödedi.

Coulthard, 17 temmuz pazar günü F1 aracıyla köprüden geçiş yaptığı sırada Boğaziçi Köprüsü Otomatik Geçiş Sistemi bilgisayara otomatik olarak 33 YTL ceza yazdı.
 
İskoç pilot Coulthard ve Red Bull takımı yetkilileri gösteri sonrası kesilen cezayı ödemek istedi, ancak karayolları yetkilileri bu gösterinin özel bir durum olduğunu belirtti ve teklifi geri çevirdi.
 
Red Bull takımının ısrarı üzerine yetkililer normal geçiş ücreti olan 3 YTL'yi almayı önerdiler. Ancak gerek Coulthard, gerek Red Bull kesilen cezayı ödemekte ısrar etti ve köprüden kaçak geçişler için kesilen 33 YTL'lik cezayı ödedi.
 
Karayolları yetkilileri Coulthard'ın aracının plakası olmadığını ve 'plakayı tespit edemedik' diyerek olayın geçiştirilebileceğini, ancak takımın cezayı ödemekte ısrarlı davrandığını belirtti.
 
Boğaziçi Köprüsü'ndeki OGS gişelerinden ücret ödemeden sadece Cumhurbaşkanı'nın aracı geçebiliyor. Bunun dışındaki tüm araçlar 33 YTL'lik cezayı ödemek zorunda.

Köprüde F1 şovu
 
34 yaşındaki Coulthard, 17 temmuzda Formula 1 aracı ile Boğaziçi Köprüsü'nde bir gösteri geçişi yapmıştı.
 
Turizm Bakanı Atilla Koç'un verdiği startla Dolmabahçe Sarayı'ndan Formula 1 aracıyla çıkış yapan David Coulthard, gösteriye özel olarak trafiğe kapatılan Boğaziçi Köprüsü üzerinden Asya Kıtası'na geçmiş ve yine aynı yol üzerinden Dolmabahçe Sarayı'na dönmüştü.
 
Boğaziçi Köprüsü'nün gişeler bölümünde spin atarak gösteri yapan Coulthard, Dolmabahçe Sarayı'na dönüşte bir sorun yaşamış, aracın motoru varış noktasında alev almıştı.
 
Formula 1 aracıyla Boğaz Köprüsü üzerinden iki kıta arasında geçiş yapan Red Bull Racing takımı pilotu David Coulthard gösteri sonrası 'büyük bir onur yaşadığını' söylemişti.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS