hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yazarlar

  Reha Erus
  Reha Erus

  90 yaşına basan Giorgio Armani'ye doğum günü hediyesi: Kayyum

  Boşuna ona ‘King George’ ünvanı verip taçlandırmadılar. Moda dünyasının imparatoru Giorgio Armani ‘Made in Italy’nin tartışılmaz simgesi olarak dün 90 yaşına bastı ve doğum gününü kutlarken ‘Emeklilik bana göre değil. Yola devam’ dedi. Zaten kendisinden istenen de buydu ‘Yola devam’. Sektörün dışında başta İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, kurt tasarımcının ülkesi için yaptığı hizmete ‘Giorgio Armani sıklığın ikonudur.

  Devamını Oku12.07.2024
  Tüm Yazıları
  Duygu Merzifonluoğlu
  Duygu Merzifonluoğlu

  Son çağrı: "828 sefer sayılı uçağın yolcularını bekliyoruz.."

  Yazları sahil kasabalarına göç edenlerin bıraktığı sakin İstanbul iyice ısındı artık. Güneş yakıyor gölge ise hiç mi hiç serinletmiyor. Hal böyle olunca da insanın canı evden hiç çıkmak istemiyor.

  Devamını Oku12.07.2024
  Tüm Yazıları
  Ersoy Soyer
  Ersoy Soyer

  Euro 2024 ve Connected Ball “Fussballiebe”

  İspanya – Ingiltere Euro 2024 için finalistler belli oldular. Gönül isterdi ki Milli Takımımız final maçında sahada olsun ama gönlümüzdeki ne yazık ki gerçekleşmedi. Turnuvada olabildiğinde birçok maçı izledim. En etkileyici ve hırslı maçları, milli takımımızın oynadığı herkes tarafında tartışılmaz bir şekilde kabul edildi diyebiliriz.

  Devamını Oku11.07.2024
  Tüm Yazıları
  Prof. Dr. Murat Ferman
  Prof. Dr. Murat Ferman

  GÜNCEL EKONOMİ OKUMALARI-18

  “İnsan Merkezli Ekonomi” yaklaşım ve ilkesi, tüm eko-politik okumalarda temel alınmalı; “Önce İnsan” anlayışına her zaman öncelik tanınmalıdır. Küresel planda insan dinamikleri-demografik alanında farkındalık yaratma amaçlı 11 Temmuz Dünya Nüfus Günü kutlu olsun!

  Devamını Oku11.07.2024
  Tüm Yazıları
  Taha Ahmet Özel
  Taha Ahmet Özel

  2. El mi, ‘Sıfır’ mı?

  Türkiye’de otomobil almanın tam bir macera olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki, bu macerada ikinci el mi, yoksa sıfır otomobil mi tercih edilmeli? Gelin, birlikte bu sorunun cevabını arayalım.

  Devamını Oku10.07.2024
  Tüm Yazıları
  Pınar Oral
  Pınar Oral

  Hatırlıyor Musunuz? Pandemide neler yaşadık neler!

  Ah, 2020! Hepimizin hafızasına kazınmış, hayatımızda unutulmaz izler bırakan o yıl. Hep birlikte yaşadığımız pandemi dönemi, bir bilim kurgu filminden fırlamış gibi değildi mi? Maske takmadan dışarı çıkmayı hayal bile edemediğimiz, el dezenfektanlarının en yakın dostumuz olduğu, Zoom toplantılarında geçirilen o günler... Şimdi geride kaldı ama hatırlıyor musunuz?

  Devamını Oku10.07.2024
  Tüm Yazıları
  Hakan Kanburoğlu
  Hakan Kanburoğlu

  Dünyanın kabusu: YAZ YANGINLARI! Hangi ülke, hangi tedbirleri alıyor?

  Yaz ayları, sıcaklıkların yükselmesi ve kuraklık koşullarının artmasıyla birlikte, orman yangınlarının en sık yaşandığı dönemlerden biridir. Orman yangınları, sadece doğal habitatları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda insan hayatını, yerleşim yerlerini ve ekonomiyi de olumsuz etkiler. Peki, bu yangınları nasıl önleyebiliriz? Dünyadan örneklerle ele alarak, gelin orman yangınlarını önlemek için alınabilecek önlemleri inceleyelim.

  Devamını Oku10.07.2024
  Tüm Yazıları
  Benan Topbaş
  Benan Topbaş

  Karbon Ayak İzi’nizi nasıl azaltabilirsiniz? (Karbon Ayak İzi nedir?)

  Artık daha sık duyamaya başladığımız ‘Karbon Ayak İzi’ yeni dünyada daha fazla konuşulan ve tartışılan bir başlık haline geldi.

  Devamını Oku10.07.2024
  Tüm Yazıları
  Vedat Karabulut
  Vedat Karabulut

  2025 E-Ticaret Trendleri: Geleceği Şekillendiren Yenilikler

  2025 yılında e-ticaret sektöründe öne çıkacak trendler nelerdir? İşte 2025'te e-ticaret dünyasını dönüştürecek 15 önemli trend:

  Devamını Oku09.07.2024
  Tüm Yazıları
  Çiğdem Öztabak
  Çiğdem Öztabak

  Yapay Zeka ile Startup Yatırımlarında Yeni Dönem

  Yapay zeka, yatırımcıların doğru yatırım kararı almalarına yardımcı olma konusunda da oyunun kurallarını değiştiriyor. Yapay zeka destekli araçlar, potansiyel yatırımları bulmak ve değerlendirmek için veri odaklı yaklaşımlar sunarak startup yatırımcıları için keşif ve anlaşma akışı yönetimini dönüştürüyor. 2025 yılına kadar, risk sermayesi ve erken aşama yatırımcı incelemelerinde %75'den fazlasının yapay zeka ve veri analitiği kullanılması bekleniyor. Elbette yapay zekanın getirdiği endişeler ve doğru dengeyi bulabilmek her alanda olduğu gibi burada da takip edilmeye devam ediliyor.

  Devamını Oku06.07.2024
  Tüm Yazıları
  Esra Öz
  Esra Öz

  Prof. Dr. Polat Dursun: HPV kadınların korkulu rüyası olmasın

  Kadınlar kendi sağlıkları olduğu zaman ihmal edebiliyorlar. Bu nedenle özellikle rutin kontrollerini aksatmamaları hayati önem taşıyor.

  Devamını Oku02.12.2023
  Tüm Yazıları
  Murat Yancı - BİR NOT
  Murat Yancı - BİR NOT

  O anlarda ne yaşandı? Neden Gazze yerine bir gazeteciyi tartıştık?

  Bazen ülkemizde çok garip tartışmalar oluyor. İnsan hayret ediyor. Sonuncusu Gazze’de yaşananları aktarmak için bölgeye giden CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ile ilgiliydi.

  Devamını Oku23.10.2023
  Tüm Yazıları
  Fatoş Karahasan
  Fatoş Karahasan

  Katma değerli turizme büyük katkı: İncili Gastronomi Rehberi

  Pandemi sonrasında canlanan turizm sektöründe küresel çapta büyük bir rekabet yaşanıyor. Dünyanın her yanında kentler ve ülkeler üst gelir grubu ziyaretçilere çekici gelecek “deneyimler” sunmak için yarışıyorlar. Deniz, güneş, kumsal ve “her şey dahil” benzeri tatil programlarının yanı sıra, kültür ve özellikle de gastronomi turlarına olan talepte de büyük bir artış gözlemleniyor.

  Devamını Oku31.07.2023
  Tüm Yazıları
  Prof. Dr. Derya Uludüz
  Prof. Dr. Derya Uludüz

  Doğduğunuz mevsim zihin sağlığınızı nasıl etkiliyor?

  Eğer yaz çocuğuysanız kendinizi anlatırken “sıcakkanlı ve pozitif” tanımlamasını cümlenizin bir köşesine iliştirebilirsiniz ya da kışın dünyaya gelmiş biriyseniz “soğuk ve mesafeli” duruşunuzu nedense doğduğunuz mevsime atfedersiniz. Bunların hepsi genel geçer söylemler olsa da doğduğunuz mevsimlerin zihin sağlığınızı etkilediği bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmış bir gerçek.

  Devamını Oku03.11.2022
  Tüm Yazıları