hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yazarlar

  Prof. Dr. Murat Ferman
  Prof. Dr. Murat Ferman

  Vuca; Banı ve şimdi “Raat” zamanı..

  Ekonomi, esas itibarıyla “dünyadaki (ve artık uzaydaki) kaynakların paylaşım ve kullanım mücadelesi” olarak ifade edilebilir. İşte bu bakımdan, ekonomi okumalarının tamamı; Eko-Politik ekol ve disiplini üzerinden gerçekleştirilmelidir.

  Devamını Oku16.06.2024
  Tüm Yazıları
  Reha Erus
  Reha Erus

  Kanguru terapisi

  Tam bir ay önce bugün ‘World Kangaroo Mother Care Day’ yani ‘Dünya Kanguru Anne Bakım Günü’ kutlandı. Kanguru terapisi yeni doğan ve özellikle prematüre doğan bebekler için bir tedavi yöntemi olarak bilinir.

  Devamını Oku15.06.2024
  Tüm Yazıları
  Vedat Karabulut
  Vedat Karabulut

  Girişimcilerin Büyük Hataları Etkinliği İstanbul'da Gerçekleşecek!

  Branding Türkiye ve Tech İstanbul organizasyonuyla hazırlanan Girişimcilerin Büyük Hataları etkinliği 13 Haziran'da "Pollyannacılık" ana temasıyla gerçekleştirilecek.

  Devamını Oku11.06.2024
  Tüm Yazıları
  Çiğdem Öztabak
  Çiğdem Öztabak

  Dr. Kinga Mnich ile Tanışın, Kadın İş Gücünü Güçlendirmek

  Bu hafta kadınların gücünden ve ortaya çıkardıkları bazı değerli içeriklerden bahsedeceğim. Dr. Kinga Mnich, Duygu Gün ve Eda Yıldırımer bu hafta köşemin konukları.

  Devamını Oku09.06.2024
  Tüm Yazıları
  Taha Ahmet Özel
  Taha Ahmet Özel

  Kocaeli’de Karavana İlgi Artıyor

  Geçtiğimiz hafta Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 2. Karavan Tanıtım ve Turizm Günleri düzenlendi. Bu fuarda yine pek çok firma karavanlarını tanıttı. Kocaeli halkı karavana olan ilgisini sıcak havaya rağmen gösterdi.

  Devamını Oku05.06.2024
  Tüm Yazıları
  Pınar Oral
  Pınar Oral

  Aşırı sıcaklarda sağlığınız için dikkat etmeniz gereken 7 kritik detay

  Yaz ne zaman gelecek diyenler şimdi de aşırı sıcaklardan şikayet eder oldu. Dikkat edilmediği takdirde aşırı sıcaklar can alabiliyor. Aşırı sıcaklarda sağlığınızı korumak için dikkat etmeniz gereken 7 kritik detaya dikkatinizi çekmek istiyorum:

  Devamını Oku05.06.2024
  Tüm Yazıları
  Ersoy Soyer
  Ersoy Soyer

  Vienna Up Birliktelik ve İnovasyon

  Vienna Up 2024 Avusturya’nın en önemli teknoloji buluşmalarından biri, altı günlük bu görkemli inovasyon ve teknoloji maratonu dün itibariyle kapılarını dünyanın farklı ülke ve coğrafyalarından gelen ziyaretçilere açtı. Yatırımcılar, girişimciler, ekosistem liderleri, teknoparklar, oyunu değiştirenler ve inovasyon meraklılarının her gün başka programlar arasında kaybolacağı eşsiz buluşmalar dün itibariyle başladı.

  Devamını Oku04.06.2024
  Tüm Yazıları
  Benan Topbaş
  Benan Topbaş

  Haziran ayında burçları neler bekliyor?

  Aylık burç yorumunuzu okudunuz mu? Aşk, sağlık, para, iş ve aile konularında sizleri neler bekliyor? İşte aylık burç yorumları... (Yorumları okurken yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın...

  Devamını Oku01.06.2024
  Tüm Yazıları
  Hakan Kanburoğlu
  Hakan Kanburoğlu

  Cunda Adası: Gezi rehberi! Cunda Adası'nda yapılacaklar, gezilecek yerler! Cunda'da Mutlaka görmeniz gereken yerler!

  Bu haftaki yazımda sizleri Cunda'ya götürüyorum. Yazın gelmesiyle doğa ve denizin buluştuğu şirin mi şirin kasabalara ve adalara yazımda yer vermeye devam edeceğim.

  Devamını Oku31.05.2024
  Tüm Yazıları
  Duygu Merzifonluoğlu
  Duygu Merzifonluoğlu

  "Aslında şarkıyı biz yazmadık, şarkı kendini yazdı"

  Bir ‘mononymous person’ yani (tek ad kullanan kimse) olarak bilinen Nemo, bu yıl İsviçre’yi Eurovision’da temsil eden ve de 1988 yılının ardından İsviçre’ye birinciliği getiren şarkıcı oldu.

  Devamını Oku13.05.2024
  Tüm Yazıları
  Esra Öz
  Esra Öz

  Prof. Dr. Polat Dursun: HPV kadınların korkulu rüyası olmasın

  Kadınlar kendi sağlıkları olduğu zaman ihmal edebiliyorlar. Bu nedenle özellikle rutin kontrollerini aksatmamaları hayati önem taşıyor.

  Devamını Oku02.12.2023
  Tüm Yazıları
  Murat Yancı - BİR NOT
  Murat Yancı - BİR NOT

  O anlarda ne yaşandı? Neden Gazze yerine bir gazeteciyi tartıştık?

  Bazen ülkemizde çok garip tartışmalar oluyor. İnsan hayret ediyor. Sonuncusu Gazze’de yaşananları aktarmak için bölgeye giden CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ile ilgiliydi.

  Devamını Oku23.10.2023
  Tüm Yazıları
  Fatoş Karahasan
  Fatoş Karahasan

  Katma değerli turizme büyük katkı: İncili Gastronomi Rehberi

  Pandemi sonrasında canlanan turizm sektöründe küresel çapta büyük bir rekabet yaşanıyor. Dünyanın her yanında kentler ve ülkeler üst gelir grubu ziyaretçilere çekici gelecek “deneyimler” sunmak için yarışıyorlar. Deniz, güneş, kumsal ve “her şey dahil” benzeri tatil programlarının yanı sıra, kültür ve özellikle de gastronomi turlarına olan talepte de büyük bir artış gözlemleniyor.

  Devamını Oku31.07.2023
  Tüm Yazıları
  Prof. Dr. Derya Uludüz
  Prof. Dr. Derya Uludüz

  Doğduğunuz mevsim zihin sağlığınızı nasıl etkiliyor?

  Eğer yaz çocuğuysanız kendinizi anlatırken “sıcakkanlı ve pozitif” tanımlamasını cümlenizin bir köşesine iliştirebilirsiniz ya da kışın dünyaya gelmiş biriyseniz “soğuk ve mesafeli” duruşunuzu nedense doğduğunuz mevsime atfedersiniz. Bunların hepsi genel geçer söylemler olsa da doğduğunuz mevsimlerin zihin sağlığınızı etkilediği bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmış bir gerçek.

  Devamını Oku03.11.2022
  Tüm Yazıları