Vedat Karabulut
Vedat Karabulut

Vedat Karabulut

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Podcast nedir ve nasıl ortaya çıktı?

Her şeyin dijitalleştiği ve giderek teknolojiye daha fazla bağımlı hale geldiğimiz bu zamanlarda podcast kavramı fazlasıyla konuşulmaya başladı. Podcast seri halinde yayınlanan ses ve video dosyaları için kullanılan bir terim. Aslında podcast için bir tür modern radyo programı demek mümkün. Dinleyiciler, podcast yayınını online olarak dinleyebilir veya izleyebilirler, isterlerse cihazlarına indirebilirler. Podcast yayınlarının bir dizi halinde olması sürekli bir dinleyici ya da izleyici kitlesine sahip olduğunu gösterir. Online platformlara yüklenen ve erişime açık olan ses ve video kayıtları da podcast çerçevesinde düşünülebilir.

Devamını Oku 03.08.2022

Native ve Hybrid Mobil Uygulamaları Nedir?

Hayatımıza girdiği günden bu yana birçok şeyi değiştiren akıllı telefonlar, teknoloji alanında önemli gelişmeleri de beraberinde getirdi. Buna bağlı olarak akıllı telefonlarda kullanılan mobil uygulamalar da hayatımızın bir parçası haline geldi. Tüm bu gelişmelerin ardından "mobil uygulama geliştiricisi" adında yeni ve son derece saygın bir meslek de ortaya çıktı.

Devamını Oku 19.07.2022

E-Ticaret ve E-İhracat zirveleri start aldı!

Haziran ayını zirvelerle yoğun bir şekilde koşturarak geçirdim. Bu süreci ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak ve bilgi vermek istedim. Neden mi? E-ticaret ve E-ihracat ile ilgilenen ve portföyünü genişletmek isteyen herkesi ilgilendiren bir konu olduğu için.

Devamını Oku 05.07.2022

Kriptopara ile ilgili merak edilen sorular

Adettendir, en başta "Yatırım tavsiyesi değildir." (YTD) notunu düşeyim ve önden uyarayım: Her piyasada olduğu gibi kriptopara piyasasında da yükselişler olduğu gibi düşüşler de yaşanacaktır.

Devamını Oku 27.06.2022

Dijital 2021: “Dijitalin Durumu'na İlişkin Son Görüşler”

Ocak 2021'deki küresel "Dijital Durum" için ana istatistikler ve trendler şunlardır:

Devamını Oku 13.06.2022

Markanız dijitale hazır mı?

Son yıllarda gelişen dijital teknolojilerin mümkün kıldığı imkanlar ile gündemde olan dijital dönüşüm, tüm dünya ekonomisini ve buna bağlı olarak bütün işletmeleri fazlasıyla etkiledi ve etkilemeye de devam edecek gibi görünüyor. Dijital dönüşümün, işletmelerin bugüne kadar geçirmiş olduğu dijitalleşme evrelerinden çok daha farklı ve daha kapsamlı olduğunu söylemek hiç de zor değil.

Devamını Oku 30.05.2022

Dijital Pazarlamada Trend: “Growth Hacking”

2010 yılında Sean Ellis tarafından ortaya atılan bir kavram olan Growth Hacking, son yıllarda hem Türkiye'de hem de dünya genelinde pek çok kurumun üzerinde çalıştığı bir konu. Bu kavram hakkında birçok ülkede konferanslar düzenleniyor, kitaplar yazılıyor ve yeni fikirler üretiliyor. Dijital pazarlama alanında oldukça önemli bir yere sahip olan bu kavram, aslında bir büyüme stratejisi olarak açıklanabilir.

Devamını Oku 13.05.2022

Yeni Başlayanlar İçin Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijital pazarlama, son zamanlarda çok daha güçlü bir şekilde hayatımızda yer edinmeye başladı. Bu kavramla birlikte ticaretteki rekabet sanal ortama taşındı. Dijital pazarlamaya ayak uydurabilmek için gerek kurumsal gerekse bireysel ihtiyaçlar çerçevesinde birçok teknik geliştirildi. Peki dijital pazarlama için hangi teknikler uygulanıyor? Yeni başlayanlara rehber olması niyetiyle hazırladığım bu hap bilgi tadında yazımı okuyarak teknikler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Devamını Oku 29.04.2022

Geleneksel Pazarlamanın Dijitale Evrilimi

Değerli okuyucularım Merhaba, Geleneksel ve dijital pazarlamanın nereden nereye geldiğini ve nasıl evrildiğini sizlere hap bilgi tadında bilgi vermek istiyorum. Dünya nüfusu ile başlamak istedim. Bunun en büyük sebebi Pazarlama da arz – talep aynı zamanda nüfus artışı ile de etkili olması.

Devamını Oku 18.04.2022

Deepfake! Tehlikeli Ama Aynı Zamanda da Eğlenceli!

Bu haftaki yazımı çok dikkatle okumanızı rica ederim! Konu çok mu önemli!? Okudukça anlayacaksınız ki önemli!

Devamını Oku 03.04.2022
LG
MD
SM
XS