Vedat Karabulut
Vedat Karabulut

Vedat Karabulut

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Dijital 2021: “Dijitalin Durumu'na İlişkin Son Görüşler”

Ocak 2021'deki küresel "Dijital Durum" için ana istatistikler ve trendler şunlardır:

Devamını Oku 13.06.2022

Markanız dijitale hazır mı?

Son yıllarda gelişen dijital teknolojilerin mümkün kıldığı imkanlar ile gündemde olan dijital dönüşüm, tüm dünya ekonomisini ve buna bağlı olarak bütün işletmeleri fazlasıyla etkiledi ve etkilemeye de devam edecek gibi görünüyor. Dijital dönüşümün, işletmelerin bugüne kadar geçirmiş olduğu dijitalleşme evrelerinden çok daha farklı ve daha kapsamlı olduğunu söylemek hiç de zor değil.

Devamını Oku 30.05.2022

Dijital Pazarlamada Trend: “Growth Hacking”

2010 yılında Sean Ellis tarafından ortaya atılan bir kavram olan Growth Hacking, son yıllarda hem Türkiye'de hem de dünya genelinde pek çok kurumun üzerinde çalıştığı bir konu. Bu kavram hakkında birçok ülkede konferanslar düzenleniyor, kitaplar yazılıyor ve yeni fikirler üretiliyor. Dijital pazarlama alanında oldukça önemli bir yere sahip olan bu kavram, aslında bir büyüme stratejisi olarak açıklanabilir.

Devamını Oku 13.05.2022

Yeni Başlayanlar İçin Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijital pazarlama, son zamanlarda çok daha güçlü bir şekilde hayatımızda yer edinmeye başladı. Bu kavramla birlikte ticaretteki rekabet sanal ortama taşındı. Dijital pazarlamaya ayak uydurabilmek için gerek kurumsal gerekse bireysel ihtiyaçlar çerçevesinde birçok teknik geliştirildi. Peki dijital pazarlama için hangi teknikler uygulanıyor? Yeni başlayanlara rehber olması niyetiyle hazırladığım bu hap bilgi tadında yazımı okuyarak teknikler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Devamını Oku 29.04.2022

Geleneksel Pazarlamanın Dijitale Evrilimi

Değerli okuyucularım Merhaba, Geleneksel ve dijital pazarlamanın nereden nereye geldiğini ve nasıl evrildiğini sizlere hap bilgi tadında bilgi vermek istiyorum. Dünya nüfusu ile başlamak istedim. Bunun en büyük sebebi Pazarlama da arz – talep aynı zamanda nüfus artışı ile de etkili olması.

Devamını Oku 18.04.2022

Deepfake! Tehlikeli Ama Aynı Zamanda da Eğlenceli!

Bu haftaki yazımı çok dikkatle okumanızı rica ederim! Konu çok mu önemli!? Okudukça anlayacaksınız ki önemli!

Devamını Oku 03.04.2022

E-Ticaret ile sosyal medyada alışverişe dikkat!

Peki bu alışverişler gerçekten ne kadar güvenli? Ürün ya da hizmet aldığınız alışveriş sitelerine olan güveni belirleyen ölçüt nedir? Gelin, bu konuyu ayrıntılarıyla ele alalım ve internet üzerinden alışveriş yaparken nelere dikkat edeceğimizi değerlendirelim.

Devamını Oku 21.03.2022

Çocuklarınızı sanal dünyadan koruyun!

Bilişim çağı toplumları olarak internetin artık hayatın her alanında vazgeçilmezimiz olduğunu biliyor ve kabul ediyoruz. Yetişkinler kadar çocukların da hayatlarına yerleşen bilgisayar teknolojileri ve internet, çocuklar için büyük fırsatlar sağlayabildiği gibi birçok riski de beraberinde getiriyor. Çocuklara rengarenk ve ışıklı bir resim çizen sanal dünyanın arka sokaklarında onları bilgi kirliliği, özel bilgilerin kötüye kullanımı, siber zorbalık, cinsel sömürü gibi pek çok tehdit bekliyor.

Devamını Oku 04.03.2022

Algoritmanın Dijital’de inanılmaz önemi!

Algoritmanın birçok kelime anlamı var. En genel tanımı ise "geçmişten günümüze değişim yaşamış olan" şeklinde. Farklı kaynaklar Orta Çağ'da algoritmanın "ondalık sayı sistemine göre olan" kavramını ifade ettiğini yazar. Günümüzde ise birtakım işlemlerin adım adım uygulanmasıyla bir sorunun ya da problemin giderilmesi şeklinde tanımlanır.

Devamını Oku 21.02.2022

Dropshipping işsizliğe çare olabilir mi?

E-ticaret ve E-ihracat sisteminin giderek yaygınlaşması ve dünya çapında geniş bir ağa sahip olmasıyla birlikte, yeni yöntemler de geliştirilmeye başlandı. Online alışverişlerin gün geçtikçe önem kazandığı bugünlerde kargo ulaşımları ve ürün tedarikleri konusunda çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Bu durum, ticaret konusunda dünya devi olan Çin ve Amerika gibi ülkeleri bile etkiliyor. Gelişen ve değişen hızlı ticarette rekabet gittikçe artarken, çeşitli riskleri de beraberinde getiriyor. Birçok e-ticaret kullanıcısı olumsuz durumlardan etkilenmemek adına dropshipping sistemini kullanmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku 08.02.2022
LG
MD
SM
XS