hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow
  Reha Erus
  Reha Erus

  Reha Erus

  cnnturk.com yazarı

  tüm yazıları

  Kevin Spacey tacizci mi, dahi mi?

  Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Kevin Spacey’nin rol yeteneğine hayranımdır. Kendisi ile 2008 yılında Antalya Film Festivali’nde tanışmış ve geniş bir röportaj yapmıştım. Hoşsohbet, kibar, bilgili ve en önemlisi aşırı saygılı olması dikkatimi çekmişti. Hemen hemen bütün yapıtlarını izlemiş ve beğenmiş ancak Oscar ödülünü getiren ‘American Beauty’ (Amerikan Güzeli) filmindeki kusursuz oyunu beni çok etkilemişti.

  Devamını Oku26.05.2024

  ‘Tatlı Hayat’ geri mi dönüyor?

  ‘La Dolce Vita’ yani ‘Tatlı Hayat’ ünlü İtalyan yönetmen Federico Fellini’nin 1960’ta çevirdiği bir kült filmdir. Aslında ulusal sinemanın yenilenme akımının  Michelangelo Antonioni’nin ‘L’Avventura’ (Macera) ve Luchino Visconti’nin ‘Rocco e i Suoi Fratelli’ (Rocco ve kardeşleri) ile birlikte öncüsüdür. 

  Devamını Oku23.05.2024

  Halle Berry'nin menopoz isyanı

  Bundan yirmi yıl önce Barselona’da ‘Catwoman’ (Kedi kadın) filmi için Halle Berry ile teke tek bir röportaj yapmıştım. Söyleşinin daha başlarında asistanı odaya girerek ‘Halle, insülin iğnesi zamanı’ diyerek elindeki enjektörü ünlü oyuncuya uzatmıştı. Benle konuşurken iğnesini dizüstüne yapan Halle Berry 20 yaşında şeker hastalığı ile tanıştığını ve bunu kabullenerek hayatının bir parçası haline getirdiğini, çokta umursamadığını itiraf etmişti.

  Devamını Oku19.05.2024

  ‘Yırtık Rahibe’ den Papa’ya çılgın film teklifi

  1992 yılında seyirci ve hasılat rekorları kıran ‘Sister Act’ (Yırtık Rahibe) filmini izlemeyeniniz yoktur. Oscar ödüllü Afro-Amerikan oyuncu Whoopi Goldberg’in, peşinden koşan bir çetenin, bakacağı akla son gelecek yer olan sessiz bir manastıra saklanmak zorunda kalan küstah bir salon şarkıcısını canlandırarak bu sakin din okulunda aykırı davranışlarıyla diğer rahibelerin kanına girerek ruhsuzluğa karşı savaş açar ve kilise korosunu şarkılı, danslı, capcanlı bir müzik korosu haline getirir. Yapımcılar hemen ertesi yıl ‘Yırtık Rahibe 2’yi vizyona sokarlar ve Whoopi Goldberg’in çılgın siyahi rahibe rolü hafızalardan silinmez.

  Devamını Oku15.05.2024

  Palm yağı alana bedava orangutan

  Oldum olası palm yağı içeren ürünlerden uzak durmaya çalışırım. Ne var ki lezzet saçan bir çok üründe palm yağı mutlak bulunur. Yediğimiz hazır dondurmalara bile egemendir.

  Devamını Oku12.05.2024

  Cowgırl Beyoncé ve ‘Texas Hold ‘Em’

  Beyoncé ile 2006 yılında Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde röportaj yapmıştım. Yönetmen Shawn Levy’nin ‘The Pink Panther’ (Pembe Panter) filminin basın tanıtımında ayrıca rol arkadaşları Steve Martin, Kevin Kline ve Jean Reno vardı.

  Devamını Oku10.05.2024

  Yarasa Adam 85 yıldır suçluları cezalandırıyor

  Fantastik çizgi roman kahramanı deyince akla hemen ‘Süpermen’, ‘Yarasa Adam’ ve ‘Örümcek Adam’ gelir. ‘Batman’ ortanca olanıdır. 1934 yılında yayınlanmaya başlayan DC Comics çizgi roman dergisinin ilk süper kahramanı 1938’de ‘Süpermen’ olmuştur. Bu, aynı zamanda çizgi romanın doğduğu yıldı.

  Devamını Oku08.05.2024

  Bir sinema rekoru... Sofia Loren ile Marcello Mastroianni 14 filmde birlikte rol almışlar

  Geçtiğimiz 1 Mayıs’ta İtalyan devlet televizyonu RAİ’de ilginç bir program vardı. ‘La Volta Buona’ (Doğru Zaman) adlı magazin programı ünlü sinema yıldızı Sofia Loren’in hayatını ekranlara getirdi.

  Devamını Oku05.05.2024