yazarlar

Mine Ayman
Mine Ayman

23-29 Kasım haftasında bizleri neler bekliyor?

Merhaba, haftaya Ay’ın Balık burcu etkisi ile duygusal ve hassas bir başlangıç yapabilir, sevdiklerimizin sorunlarıyla ilgilenip onlar için fedakarlıklarda bulunabiliriz.

Devamını Oku 23.11.2020
Tüm Yazıları
Reha Erus
Reha Erus

Avrupa'da online alışverişe boykot çağrısı

Covid-19’un ikinci dalgası özellikle Avrupa’yı fena vuruyor. Öyle yarım yamalak değil ciddi karantina kararları peş peşe geliyor. Hükümetler neredeyse pes etmiş durumda. Radikal önlemler vakaları ve ölümleri engelleyemiyor. Üstelik bir de geleneksel mutlak kutlanan bir Noel ve Yılbaşı bayramı var.

Devamını Oku 22.11.2020
Tüm Yazıları
Serhan Karasu
Serhan Karasu

Köpeğiniz sizi neden dinlemez?

Çoğu zaman, insanlar, köpeklerinin kendilerini neden dinlemediğini anlamazlar. Etraftaki başka köpekler sahiplerine uyarken, sizin köpeğiniz sizi hiç umursamıyor gibi görünebilir. Aslına bakarsanız bunun birden fazla nedeni olabilir. Bakalım bu nedenlerden hangileri size tanıdık gelecek.

Devamını Oku 22.11.2020
Tüm Yazıları
Hakan Atis
Hakan Atis

Yorgun kaptan evine döndü…

Dünya denizlerinde 27 bin mili dümen suyunda bırakan amatör denizcilerimizden Selim Ekmekçioğlu, maceralı geçen seyahatini tamamladı. Teknesi Murat Reis’i kısa süreliğine İskenderun Arsuz’da bağlayan kaptanın hedefinde şimdi yeni rotalar var.

Devamını Oku 20.11.2020
Tüm Yazıları
Esra Öz
Esra Öz

“Hastalıkla mücadelede en az koronavirüs aşısı kadar önemli”

İnsanlığın yüzyıllar boyu veba, kolera, sıtma, SARS gibi birçok hastalıkla mücadele ettiğini ve koronavirüsün aslında sürpriz olmadığını belirtten T.C Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, “Güçlü bir bağışıklık sistemi, hastalıkla mücadelede en az koronavirüs aşısı kadar önemli” dedi.

Devamını Oku 19.11.2020
Tüm Yazıları
Duygu Merzifonluoğlu
Duygu Merzifonluoğlu

Corona günlerinde bir sanat etkinliği: “Step İstanbul”

Hafta başı Step İstanbul’un basın ön gösterimine katıldım. Kişisel güvenlik için oldukça sıkı önlemler alınmıştı. (HES kodunuz alınıp en az 2 kez ateş ölçümünüz yapıldıktan sonra içeri giriş yapabiliyorsunuz ve maskenizi içeri adım attığınız andan itibaren de bir an dahi çıkarmıyorsunuz.) Dolayısıyla içeriye girdiğimde, ‘sokakta yürüsem, daha tehlikeli bir ortamda olurdum. En azından burada kontrol edilmiş bir topluluk içindeyim ve ulaşabileceğim her yerde de dezenfektanlar var’ diyerek içim rahat bir şekilde dolaştım.

Devamını Oku 19.11.2020
Tüm Yazıları
Uğur Hakan Hacıoğlu
Uğur Hakan Hacıoğlu

Efza: “Şarkılarımda Hayatıma Yakın Gördüğüm Hikayeler Mevcut.”

Vaka sayılarının artması bizi gittikçe daha da bireysel kabuklarımızın içine çekiyor. Gün geçtikçe eski alışkanlıklarımızdan vazgeçiyoruz. Bunun yanında süreç bizim ister istemez değişmemize hatta dönüşüm geçirmemize sebep oluyor. Böylesi bir süreçte yalnızlığı, melankoliyi, gözlemlerine dayanarak hikayelerini anlattığı insanları bizlerle buluşturan Efza kariyerinin henüz başında olmasına rağmen müzikal çalışmalarıyla adından söz ettirmeye başladı. Pandemi sürecinde yoğun üretim halinde olan Efza ile son çalışmaları hakkında konuştuk.

Devamını Oku 18.11.2020
Tüm Yazıları
LG
MD
SM
XS