Av. Ahmet Kemal Şenpolat Av. Ahmet Kemal Şenpolat

Sinema sektöründe hayvanların kullanımı

Türkiye’de uzun yıllardır ihmal edilmiş konulardan birisi de film sektöründe hayvanların hiçbir denetime tabi olmaksızın, yapımcıların vicdanına ve kendi ahlaki değerlerine bağlı kalarak hayvan dostlarımızın işgüzarca kullanılması olmuştur.

yazının devamı
Prof. Dr. Derya Uludüz Prof. Dr. Derya Uludüz

Hafızanıza format atın

Sağlığınızı korumak için her gün yapmanız gerekenleri hatırlamanız önemli. Bazı kişilerde hafıza yaşla birlikte zayıflıyor, bazıları ise hafızalarının hiçbir zaman iyi olmadığından yakınıyor. Aslında hafızanızı güçlendirmek sizin elinizde.

yazının devamı
Fatoş Karahasan Fatoş Karahasan

Türkiye’deki çocukların üzerinde yetişkinlerin anlayamadığı kadar ağır bir sorumluluk var

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatına odaklanarak 22 yıldır aralıksız olarak yayıncılık yapan Günışığı Kitaplığı’nın kurucusu yazar Mine Soysal, günümüzde çocukların büyük bir sorumluluk duygusu altında ezildiğini söylüyor ve aileleri çocukların dünyasını keşfetmeye davet ediyor.

yazının devamı
Begüm Dönmez Begüm Dönmez

ABD'de büyük buluşma: Suudi Prens Washington'da

Suudi Arabistan’da sosyal hayatta bir dizi reformla gündeme gelen ve son olarak “Nasıl düzgün ve saygılı giyinecekleri kadınlara kalmış bir karar” ifadesiyle kara çarşaf çıkışı yapan Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman şu sıralar çok popüler. Prens 3 haftalık bir ziyaret için ABD’de. Washington ile başlayıp Silikon Vadisi’ne kadar uzanan yoğun bir programı var. Gündemindeyse hem İran hem de sinema sektörü bulunuyor.

yazının devamı
Esra Öz Esra Öz

Çocuklar yeterli ve dengeli besleniyor mu?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), UNICEF ve Dünya Bankası’nın çocuk malnütrisyonu 2017 raporuna göre; 5 yaş altı çocuklarda 1990 yılında 32 milyon çocuk fazla kilolu ya da şişman iken, 2016 yılında bu durum 41 milyon çocuk oldu.

yazının devamı
Duygu Merzifonluoğlu Duygu Merzifonluoğlu

Ankara’nın çorak iklimine şifa niyetine gelen ılık sanat rüzgarı “ArtAnkara”

Atis Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül ile fuarın 3’üncü ve en kalabalık gününde Ankara’nın göbeğindeki Congresium fuar alanının hemen içindeki Vesperna’da oturuyoruz. Akşamüstü 4 suları. Oturduğumuz yerden Ankara’lıların büyük bir hevesle fuar alanına doğru kendilerini ve 4-5 yaşlarındaki çocuklarını çekiştirerek hızlı adımlarla yürüdüğünü görüyoruz. Şık giyimli, çoğu genç Ankaralı, bir davete gidercesine, merakla, kendilerine eserlerini getiren sanatçıları ve eserlerini görmeye gidiyorlar.

yazının devamı
Ozan Onat Ozan Onat

Sürücüsüz otomobil de kaza yapar

Sürücüsüz bir otomobil kaçınılmaz olarak bir kaza durumuyla karşılaşırsa nasıl karar verir? Aynı araç ölümcül bir kazaya sebep olursa sorumlusu kim olur?

yazının devamı
diğer yazarlar
 
LG
MD
SM
XS