Deniz Alphan Deniz Alphan

Ustadan sahanda sucuklu yumurta

Geçen gün oradan buradan kesip biriktirdiğim yazıları koyduğum dosyaların birinde çok sevdiğim bir yemek yazısına rastladım. Yemek yazısı dediğime bakmayın, adından ötürü yemek yazısı deyiverdim. Yazıda tarih, felsefe, politika, anı, nostalji, lezzet her şey var, nasıl okuduğunuza bakıyor. Köşe yazısının başlığı Sahanda Sucuklu Yumurta, 13 Ocak, 2006 tarihindeki Milliyet Gazetesi'den kesmişim.

yazının devamı
Esra Öz Esra Öz

Erkeklerin korkulu rüyası prostat kanserine robotik çözümler

Ülkemizde prostat kanseri, erkeklerde en sık görülen kanserler arasında ikinci sırada yer alıyor. Günümüzde herhangi bir yere yayılmamış, prostat bezine sınırlı olan prostat kanseri vakalarında dünyaca kabul edilen ilk tedavi seçeneğinin cerrahi tedavi olduğunu belirten  Üroloji Kliniğinden Prof. Dr. Hasan Biri, laparoskopik ve robotik cerrahi sayesinde özellikle açık yöntemlere göre problemlerin en aza indirildiğini kaydetti.

yazının devamı
Prof. Dr. Derya Uludüz Prof. Dr. Derya Uludüz

Her 40 saniyede bir kişi felç geçiriyor

Tıpta zamana karşı yarıştığımız hastalıklar vardır, felç bu hastalıklardan bir tanesi. Ne kadar gecikirsek beynimizin bir parçasını kaybediyoruz, felç böyle bir hastalık. Peki kimler felç riski taşıyor? Gelin yakından bakalım.

yazının devamı
Beste Naz Köksal Beste Naz Köksal

Türk varlıklarına harekat etkisi ve işlem stratejisi

Geçen yıl 115,840 puanı test ederek rekorla kapanış yapan BİST100 Endeksi her ne kadar yeni yıla 117bin üzerini test ederek başlasa da Türk finansal varlıkları son dönem artan jeopolitik risklerin yörüngesiyle değer kaybı yaşıyor.

yazının devamı
Ozan Onat Ozan Onat

Genç girişimciler Silikon Vadisi'ne yelken açıyor

Genç girişimcilerle bir araya gelmek, onların enerjisiyle, hayata pozitif bakış açılarıyla ilham almaktan çok keyif duyuyorum. Bugün de sizi Türkiye’den Silikon Vadisi’ne uzanan genç bir girişimciyle ve onun yarattığı platformla tanıştıracağım.

yazının devamı
Savaş Önemli Savaş Önemli

İş dünyasında “mobil yakalılar”ın yükselen ayak sesleri

Malum 2017 özellikle teknoloji odaklı sektör çalışanlarının yurt dışında çalışma hayallerinin zirve yaptığı, bir fırsatını yakalayıp yurt dışına kaçabilenin ise kaçtığı bir yıl oldu. Evet yıl bitti, sektör yöneticilerinde bir bakıma “Giden gitti, kalan sağlar bizimdir” bakış açısı olsa da kazın ayağı pek öyle değil. Özellikle yeni jenerasyonun kalbinde yatan asıl aslan artık işini ofise gitmeden uzaktan yapabilmek, yani mobil çalışmak..

yazının devamı
Av. Ahmet Kemal Şenpolat Av. Ahmet Kemal Şenpolat

Hayvanları koruma yasasında dağ fare mi doğuracak?

Yeni Hayvanları Koruma Kanun Yasa Tasarısı’nda sona gelindi. Peki bu yasa endişelerimizi giderebilecek mi? Gördüğümüz kadarıyla 5199 sayılı yasada yapılması istediğimiz değişiklik bir iki madde ile sınırlı tutulursa bunca mücadelede dağ fare doğurmuş olacaktır

yazının devamı
diğer yazarlar
 
LG
MD
SM
XS