yazarlar

Reha Erus Reha Erus

Corleone’de yas

Sicilya Mafyasının “Babaların Babası” olarak tanımlanan salvatore (toto) riina 87 yaşında tutuklu bulunduğu Parma süper güvenli cezaevinin revirinde tedavi görürken yaşamını yitirdi.

yazının devamı
Deniz Alphan Deniz Alphan

Mauro Colagreco'nun şef yolculuğu

Dünyanın En İyi 50 Restoranı listesinde dördüncü sırada yer alan isim Mauro Colagreco, geçtiğimiz günlerde İstanbul'da düzenlenen Yedi konferanslarının katılımcılarındandı. Mauro Colagreco ne yapmak istediği hakkında düşünüp, yemek yapmayı çok sevdiği için şef olmaya nasıl karar verdiğini anlattı.

yazının devamı
Esra Öz Esra Öz

Üç boyutlu insan beyin modelleri üretildi

ABD'de laboratuvar çalışmalarını sürdüren Dr. Fikri Birey, geliştirdiği teknoloji ile otizm, şizofreni ve başka nörogelişimsel beyin bozukluklarında altında yatan temel nedeni araştırıyor. Yaptığı araştırma ile laboratuvar ortamında deri hücrelerinden üç boyutlu insan beyni hücrelerini üreterek, otizm ve epilepsiye yol açan beyin bozukluklarının kökenleri hakkında ipuçları buluyor.

yazının devamı
Dr. Mithat Bülent Özmen Dr. Mithat Bülent Özmen

TCMB'den kur riskine karşı yeni bir araç

Merkez Bankası Yönetimi özel sektörün kur riskinin yönetilmesi amacıyla yeni bir enstrüman üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

yazının devamı
Yasemin Merih Alparslan Yasemin Merih Alparslan

Yol gösterecek bir araştırma: Travmatik olayların "İnsan Kaynakları" üzerine etkisi

Çalışanlar toplumun birer parçası ve toplumdan bağımsız değiller. Toplumsal düzeyde baş gösteren hayal kırıklıkları, endişe, mutsuzluk ve endişe çalışanlarımızı da etkiliyor. Çalışanların etkilenmesi demek, şirketin etkilenmesi demek… Peki biz yöneticiler, bu tür travmalar sonrasında hem şirketimiz hem de çalışanlarımız için neler yapmalıyız?

yazının devamı
Ozan Onat Ozan Onat

Türkiye’de "Hyperloop Projesi" neden olmasın?

Dünya çatışmalarla, kargaşalarla boğuşmaya devam ederken, bazı vizyoner isimler de dünyayı değiştirecek, insanlığı pozitif bir geleceğe taşıyacak projeler üzerine çalışmaya devam ediyorlar. Bunlardan biri de geçtiğimiz hafta Türkiye ziyaretiyle sosyal medyayı sallayan ünlü işadamı Elon Musk.

yazının devamı
Afife Selen Selçuk Afife Selen Selçuk

Karlar Kraliçesinin diyarında ışıltılı düğün

Küçük kızlar prensli prensesli masallarla büyür. Hemen ‘altyapısı, kökleri’, efendime söyleyeyim; ‘sübliminal mesajlar’ falan demeyin. Evet vardır. Haklısınızdır. Ama bu masalların iyi tarafları da olabilir. Mesela bir kız çocuğu karlar kraliçesinin sarayına ulaşabilmek hayaliyle buz patenine, dolayısıyla artistik patinaja ilgi duyup, yıllarca bu sporu yapabilir. Sporcu olabilir yani. Bir de bu taraftan bakmak lazım. Neyse. Bu hafta düğün için hiç de popüler olmayan kış aylarının bu iş için ne büyük potansiyeller barındırdığına bakıyoruz. Yani bu sefer karda kışta evleniyoruz.

yazının devamı

diğer yazarlar

 
LG
MD
SM
XS