yazarlar

Beste Naz Köksal Beste Naz Köksal

Kritik karar açıklandı, asıl zorlu süreç şimdi başlıyor

Nihayet bir Eylül ayı Fed toplantısını daha geride bıraktık. 19-20 Eylül tarihli Fed toplantısından çıkan karar Japonya, Avrupa ve Çin Merkez Bankalarını sevindirse de işin aslı gelişen ülkeler için zorlu bir sürecin de başlangıcı oldu.

yazının devamı
Esra Öz Esra Öz

Medya okuryazarlığı ile çocuklarınızı mavi balinalardan koruyun

Son günlerde sık sık gündeme gelen bir oyun tehlike saçıyor. Ailelerin bir an önce önlem alarak çocuklarını bu tehlikeli oyunlardan koruması gerekiyor.

yazının devamı
Nur Erdem Özeren Nur Erdem Özeren

Tercih yapmayanlara sorduk “neden?”

YÖK binlerce gence neden tercih yapmadığını sordu, anket yaptı.

yazının devamı
Melis Danişmend Melis Danişmend

Yurt dışında Türk görünce kaçmama deneyi

Birbirimizi kandırmayalım. Sınırı geçince kendinden birini gören büyükşehir insanının ilk reflekslerinden biri, ağzını Türkçe kelime kaçmayacak şekilde sıkı sıkı kapatmak (yerine göre yabancı taklidi yapmak) ve bulunduğu ortamdan hızla uzaklaşmak oluyor. Artık sınırlar dahilinde birbirimize zor tahammül ederken, hudutu geçince ''Şöyle bir kafamı dinleyeyim'' havasına mı giriyoruz nedir, mümkün mertebe yurttaşlarımızdan uzak kalmaya çalışıyoruz. 

yazının devamı
Ozan Onat Ozan Onat

Yapay zeka insandan daha üstün olabilir mi?

Yapay zeka bir gün insandan daha zeki hale gelerek, insanlığı yok edecek bir düzeye ulaşır mı? Bunu yapması için bir sebep var mı?

yazının devamı
Esra Öz Esra Öz

Dünyaca ünlü şarkıcı, böbrek nakli oldu

Dünyaca ünlü şarkıcı Selena Gomez, böbrek nakli oldu. Sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğraf ile böbrek naklini duyurdu.

yazının devamı

diğer yazarlar

 
LG
MD
SM
XS