Ozan Onat Ozan Onat

Otomobilin geleceği: Elektrikli ve otonom

Elektrikli otomobiller bizlere çok yeni bir teknoloji gibi gözükebilir ama aslında 19. yüzyılın ortalarından bu yana farklı konseptlerde pek çok elektrikli model otomobil üretiliyor.

yazının devamı
Esra Öz Esra Öz

Türkler doktordan sonra internette arıyor

Hastalıklarla ilgili online bilgi kaynaklarına başvurulması ile ilgili 28 ülkede gerçekleştirilen araştırma yapıldı. Türkiye’den katılan bireylerin sağlıklarıyla ilgili bilgi kaynaklarında ilk sırada hekim ve diğer sağlık personeli gelirken ikinci sırayı online arama motorları aldı.

yazının devamı
Hakan Atis Hakan Atis

Setur’un hedefinde Atina var

2017 yılı resmi verilerine göre ülkemizde kamu ve özel sektöre ait 61 yat limanı ve çekek yeri bulunuyor. Koç Holding iştiraki Setur Marinas, bu alanda lider kuruluşlar arasında yer alıyor ve Atina için hazırlık yapıyor.

yazının devamı
Prof. Dr. Derya Uludüz Prof. Dr. Derya Uludüz

Diyet yaparak değil, sezgisel beslenme ile kilo verin

Diyeti sağlık için değil, zayıflamak için yapıyorsanız işiniz zor! Bu noktada cevaplamamız gereken soru, bu kadar farklı diyet seçeneği olmasına rağmen neden kilo veremiyoruz ve aslında yapmamız gereken ne? Diyetler kilo vermede başarısız ve bu da bilim insanlarını diyet dışındaki yeni yaklaşımları aramaya yönlendiriyor. İşte onlardan biri yeni tanımaya başladığımız 'sezgisel beslenme' kavramı.

yazının devamı
Duygu Merzifonluoğlu Duygu Merzifonluoğlu

Kabını çatlatmayan hiçbir şey büyüyemez

Anna, 12 Eylül sabahı Salt’ın yaklaşık 2.5 yıl aradan sonra yeniden sanat ile buluşan Beyoğlu’ndaki binasında gerçekleşen sergi açılışına, işleri beraber sergilenen diğer 3 sanatçı ile beraber katılamadı. Çünkü Anna’nın kulakları ağır işitiyordu ve özellikle de böyle açılışlardaki kalabalıklar ona kendisini iyi hissettirmiyordu. Anna’nın işlerinin olduğu katta, onun işlerinin arasındaydık. Bu bilgiyi öğrenince, ne hoş dedim. Bunu başarabiliyor. Belki de bunu başarabildiği için böylesine özgür zihni. Biz henüz, duymak istemediğimiz şeyleri duymayabilmemiz için göz kapaklarımız gibi kulak kapaklarına sahip olmadığımızın bilincinde değiliz. Hatta belki bugüne kadar hiç böyle bir şeyi düşünmedik bile.. 

yazının devamı
Emrah Ceylan Emrah Ceylan

Döviz kuru riskinden korunma önerileri

Döviz kurlarındaki ani ve hızlı artışlar, şirketlerin ödeme performansları üzerinde olumsuz etkiler bırakmaktadır. Özellikle ithalatını dövizle yapan veya döviz borcu bulunan şirketler açısından, kurlardaki artışlar hem nakit akışlarının bozulmasına yol açıyor hem de maliyetlerini artırıyor. Ayrıca, döviz ile alacağı olan veya döviz ile ihracat yapan şirketler de bu durumdan etkileniyor. Öte yandan, iç talebin yavaşlaması da tahsilatları etkileyen bir diğer unsur olarak şirketlerin karşısına çıkıyor.

yazının devamı
Fatoş Karahasan Fatoş Karahasan

Kullanıcılar hızlı, kesintisiz, üstün kaliteli ve ucuz internet istiyor

İsviçre’nin Cenevre Kentinde Huawei ve Swisscom’un katkılarıyla düzenlenen Ultra-Broadband Forum 2018’de ultra geniş bant endüstrisindeki hızlı büyümenin sonuçları üzerinde duruldu.

yazının devamı
diğer yazarlar
 
LG
MD
SM
XS