Esra Öz Esra Öz

Nezle ya da grip olmamak mümkün mü?

Yaklaşık olarak günde 2 bin ila 6 bin arasında antijen ile karşılaşıyoruz ve bağışıklık sistemimiz günlük işleyişi içinde gerekeli savunmayı yapıyor.

yazının devamı
Hakan Atis Hakan Atis

Lüks yatlar İstanbul’da görücüye çıkıyor…

Gelecek ay dünyaca ünlü yat markaları İstanbul’da deniz severlerin beğenisine sunulacak. Bir başka deyişle 16 Şubat-03 Mart 2019 tarihlerinde lüks yatlara ve deniz ekipmanlarına yönelik harika günler sizleri bekliyor.

yazının devamı
Reha Erus Reha Erus

Firari militan Battisti 37 yıl sonra nasıl yakalandı

İtalya 2019 yılına Bolivya’dan gelen coşkulu bir haberle derin bir “Ohhhh” çekerek girdi.

yazının devamı
Prof. Dr. Derya Uludüz Prof. Dr. Derya Uludüz

Selülit ile ilgili duyduklarınızın çoğu efsane

Maalesef çoğumuzda selülit var, hele ki biz kadınlar daha şanssızız. Ancak sellülitle ilgili her iddia da doğru değil. Mesela Victoria Secret mankenlerinde bile selülit olduğunu biliyor muydunuz?

yazının devamı
Murat Erdör Murat Erdör

İş görüşmeleri zorlaşıyor!

Teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşümün etkisiyle iş dünyası yeni bir forma kavuştu ve iş görüşmelerinde geleneksel yetkinliklerinin yanı sıra dijital beceriler de sorulmaya başlandı. Diğer bir deyişle iş görüşmeleri daha zor bir hal alıyor ve almaya da devam edecek. Geleceğin iş dünyasında iyi bir kariyere sahip olmak hangi şartlar mı gerekiyor, birlikte bakalım…

yazının devamı
Afife Selen Selçuk Afife Selen Selçuk

Dev çiçekler evi istila ediyor!

Joan Miró bir zamanlar bir Gustave Courbet tablosu için "İnsan bu tablonun gücünü arkası dönükken bile hissedebiliyor" demiş. Realizm akımının önemli isimlerinden biri olan Courbet'nin "Ornans'da Cenaze" isimli tablosudur söz konusu olan. 6.6 x 3.15 metre boyutlarındaki devasa tablodaki figürlerin yüzlerine her detay ince ince işlenmiştir. Ve Miró'nun güçten kastı tam olarak o detaylardır. Dekorasyon, sanata fon yaratan bir meslek olmaktan çıkıp, sanatı dekoratif amaçlı kullanan bir iş olduğundan beri bu güç de bir anlamda ona geçmiş durumda. Bunun en güncel örneği son iki yıldır hemen herkesin dilinde dolanan dev boyutlu baskı duvar resimleriyle yaratılmış mekanlar olmalı... Yakından baktık.

yazının devamı
Ozan Onat Ozan Onat

Yeni nesil teknolojiler ve işin değişen doğası

Dünya Bankası henüz yayımlanan “İşin Değişen Doğası” adlı raporunda “Yapay Zekanın işlerimizi elimizden alacağında dair kesin bir bulgu yok. En azından şimdilik” diyor. Ama uyarıyor; yaşanan dönüşüm çok büyük ve ayakta kalmak için belirli stratejiler gerekiyor.

yazının devamı
diğer yazarlar
 
LG
MD
SM
XS