tümünü gör
Reha Erus Reha Erus

"Biz cüzzamlı mıyız?"

Koronavirüs illetinde artık birçok ülke ikinci döneme geçme hazırlığı yapıyor. Katı ve radikal bir başlangıç döneminden sonra gevşetilmiş ikinci safhada yasaklar veya ülkemizdeki adıyla kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılıyor. Covid-19 ile iyi mücadele edebilen ülkelerin hedefi kapılarını tekrar özlenen turizme açmaları. Ancak AB bünyesinde büyük çelişkiler yaşanıyor

yazının devamı
tümünü gör
Esra Öz Esra Öz

İletişimin olmazsa olmazları

Yenilikçi olmak gerekiyor, zamanın ötesine geçmek için teknoloji ve dijitaldeki yenilikleri izlemenin ötesine geçip, vizyoner olmak gerekiyor. Medyanın bittiği düşüncesi yıllar önce radyoların rafa kalkıp bir daha dönmeyeceği sürece benziyor.

yazının devamı
tümünü gör
Duygu Merzifonluoğlu Duygu Merzifonluoğlu

Yeni çağın “Carmen” kılıklı altın Amazon Kadınları

Bazı kadınların ışıkları dışarıdan değil içeriden yanar. Güzel bir hayat yaşayıp, güzel bedenlerini o ana dek layıkıyla taşıdıklarından, incitmez onları zamanın geçişi. Çok da takılmazlar yani 3-5 beyaz saça, yer çekiminin bedenlerine yansıyışına, her ışıkta güzel çıkıp çıkmamaya. Onun yerine hayatla takılır, akşamüstü kahvelerini erkek muhabbetiyle kapatırlar.

yazının devamı
tümünü gör
Hakan Atis Hakan Atis

Yelkencilik üç kuşaktır aile tutkusu…

Bu yazımda denizciliğin dededen torunlara devredildiği değerli bir aileden söz edeceğim. Özer’ler Türkiye’de maviliklere sevdalı tüm deniz dostları için güzel bir örnek.

yazının devamı
tümünü gör
Fatoş Karahasan Fatoş Karahasan

Eğitim ve iş yaşamının geleceği nasıl olacak?

Covid-19 evden çalışma ve uzaktan eğitim çözümlerine eşi görülmemiş bir talep yarattı. Teknoloji şirketleri mevcut çözümlerine ek özellikler geliştirdi. Yatırımlar da yeni normale göre yeniden planlanıyor.

yazının devamı
tümünü gör
Prof. Dr. Derya Uludüz Prof. Dr. Derya Uludüz

COVID-19 çocukların uzun vadede sosyal gelişimini nasıl etkileyecek?

Pandemi ile birlikte dünya çapında bir sosyal izolasyon yaşıyoruz. Şu anda tüm dünyada çocukların yüzde 60'ı tam veya kısmi olarak dışarı çıkma yasağı olan koronavirüs kısıtlamaları altındaki ülkelerde yaşıyor. Dünyadaki 1,5 milyar çocuk okula gitmiyor. Bu sürecin daha ne kadar devam edeceği belli olmasa da, özellikle çocuklar ve gençler üzerindeki etkileri aileleri ve uzmanları endişelendiriyor. Sosyal izolasyon, çocuklar ve ergenlik çağındaki gençler için daha zor, çünkü bu yaş grupları sosyal gelişimlerini tamamlayabilmek için akran arkadaş gruplarını ailelerinden daha önemli bir merkez haline getiriyor.

yazının devamı
tümünü gör
Emrah Ceylan Emrah Ceylan

Girişimciliğin Finansmanında Melek Yatırım Modeli

Türkiye’de melek yatırım kanunu sadece birkaç yıl önce çıkmış olsa da batıda 1970’li yıllardan beri girişimleri ve girişimcileri desteklemek için uygulanan bir sistem. Finans piyasalarının batıda, özellikle ABD’de gelişmiş olması, girişimciliğin bu ülkelerde gelişmesinin de temel sebepleri arasında gösterilmektedir. Dünya genelinde girişimcilik ekosistemleri incelendiğinde, finansal sistemleri gelişmiş ülkelerin girişimcilik ekosisteminin de diğer ülkelere oranla daha gelişmiş olduğu görülmektedir.

yazının devamı
diğer yazarlar
 
LG
MD
SM
XS