Çiğdem Öztabak
Çiğdem Öztabak

Çiğdem Öztabak

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Türk Girişimciler için Venture Miami’nin Miami şehrinde sunduğu fırsatlar neler? Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez, Erick Gavin ve Burhan Şebin röportajı

Türk Girişimciler için Venture Miami’nin Miami şehrinde sunduğu fırsatlar neler? Francis Suarez, Erick Gavin ve Burhan Şebin röportajı Miami Belediye Başkanı Suarez, Venture Miami Yönetici Direktörü Erick Gavin ve Araştırma ve Data Analizi Departman Yöneticisi Burhan Şebin ile gerçekleştirdiğim röportajda eğer girişimci iseniz, faydalı bilgiler edinmenizi umuyorum. Ülkemizin üretken şehirlerinin de eminim ilk turda girişimcilere sunacağı çok fırsatlar olacak. 

Devamını Oku 07.05.2023

Dijitalin Kitabı mı Olur?

Bu sorunun sahibi aynı başlıklı kitabın yazarı, pazarlama danışmanı ve profesyoneli Göksemin Gökalp Özdemir. Kendisi ile hem kariyeri hem de kitapta sorguladığı ve doğal bir dille yazdığı günümüzün dijital pazarlamasını konuştuk.

Devamını Oku 30.04.2023

Bilince Sahip Bir Yapay Zekaya Doğru: AGI

“Bir robot, insanlığa zarar veremez ya da insanlığın zarar görmesine izin veremez.”

Devamını Oku 09.04.2023

ChatGPT eklentilerinin Super Uygulamalar Üzerindeki Etkisi

“ Şimdi Çin'deki WeChat'te olduğu gibi bir Süper Uygulama mı alacağız? Bence bu, bilgiyi çok merkezi bir hale getirecek ve birçok uygulamanın gerekliliğini ortadan kaldıracak. Şu anda sadece eklentilere geçiyoruz. OpenAI bir virüs gibi... rakiplerini çökertme hızı şaşırtıcı.”

Devamını Oku 02.04.2023

Toplulukların ve NFT'lerin Sanat Üzerindeki Gücü:Dr. Magnus Resch röportajı 

“İzleyici, sosyal medya takipçisidir. Topluluk ise, ortak bir hedefe yönelik çalışan sıkı bir grup insanıdır.” Teknolojinin ve son 2 yılda NFT’lerin hızla değiştirdiği sanat dünyasında, topluluk oluşturmanın önemi artık küçümsenemez bir noktaya geldiğini düşünüyoruz. Peki gerçekten de öyle mi? Önde gelen sanat piyasası ekonomisti ve Yale profesörü Dr. Magnus Resch, sanatçılar için toplulukların ve ağların önemini kapsamlı bir şekilde araştırdı ve kitaplaştırdı. Bu röportajda Dr.Resch’in yaptığı çalışmalar sonucunda, sanatçıların oluşturduğu toplulukların büyük sanatçının kariyerine önemli bir etkisi olup olmadığını ve NFT sanat pazarını birlikte değerlendireceğiz.

Devamını Oku 26.03.2023

OpenAI artık “açık” değil!

“ GPT’yi açık kaynak olarak paylaşmak bir hataydı”

Devamını Oku 18.03.2023

Clickbait'ten Topluluğa: Medyada Web3 Teknolojisinin Adımları

Web2 dönemi 2000’lerden bu yana hayatımıza girdiğinden beri medya temel bir değişimden geçiyor. Sosyal medyanın yükselişinin hem bireysel hem de marka iletişimine olan etkisini artık üzerinde konuşmaya gerek olmayacak şekilde zaten iliklerimize kadar biliyoruz. İşte sosyal medyanın bu yükselişi aynı zamanda programatik reklamcılığın yükselişine de çok yardımcı oldu.

Devamını Oku 11.03.2023

Microsoft’un “Şeytani” Yapay Zekası

Geçen hafta beta sürümü yayınlanan Microsoft’un yeni yapay zekası Bing kullanıcılarının yaşadıkları deneyimler sonrası kontrolden çıkmış bir imaj çiziyor. Zira uygulama açıkça kullanıcıları tehdit ediyor.

Devamını Oku 20.02.2023