hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow
  Çiğdem Öztabak
  Çiğdem Öztabak

  Çiğdem Öztabak

  cnnturk.com yazarı

  tüm yazıları

  Yapay Zeka ile Startup Yatırımlarında Yeni Dönem

  Yapay zeka, yatırımcıların doğru yatırım kararı almalarına yardımcı olma konusunda da oyunun kurallarını değiştiriyor. Yapay zeka destekli araçlar, potansiyel yatırımları bulmak ve değerlendirmek için veri odaklı yaklaşımlar sunarak startup yatırımcıları için keşif ve anlaşma akışı yönetimini dönüştürüyor. 2025 yılına kadar, risk sermayesi ve erken aşama yatırımcı incelemelerinde %75'den fazlasının yapay zeka ve veri analitiği kullanılması bekleniyor. Elbette yapay zekanın getirdiği endişeler ve doğru dengeyi bulabilmek her alanda olduğu gibi burada da takip edilmeye devam ediliyor.

  Devamını Oku06.07.2024

  Dr. Kinga Mnich ile Tanışın, Kadın İş Gücünü Güçlendirmek

  Bu hafta kadınların gücünden ve ortaya çıkardıkları bazı değerli içeriklerden bahsedeceğim. Dr. Kinga Mnich, Duygu Gün ve Eda Yıldırımer bu hafta köşemin konukları.

  Devamını Oku09.06.2024

  Roger Dooley ile Pazarlama, Yapay Zeka ve Müşteri Hizmetlerinin Geleceği

  Roger Dooley, hem pazarlama alanında yazdığı kitaplarla hem de uluslararası konuşmalarıyla tecrübeli bir isim. Forbes USyazarlarından ve özellikle nöropazarlama konusunda yıllardır edindiği deneyimleri hem kitaplarında hem de konuşmalarında paylaşıyor. Dooley ile yapay zekanın pazarlamaya etkisi ve sürdürülebilirlik projelerinde pazarlama ilişkisi üzerine sohbet etmek için bir araya geldik.

  Devamını Oku12.05.2024

  Yapay Zeka ve İnovasyonda Kurumsal Adımlar

  Mart ayının en büyük teknoloji konferansı South by Southwest SXSW Austin Texas’da’ KPMG'nin "Skylar" adını taşıyan yapay zeka destekli podcast standı ile tanıştım. KPMG US’in Kurumsal İnovasyon Başkanı Cliff Justice ve Yönetici Direktör, İnovatif Çözümler Başkanı Richard Entrup ile yaptığım özel röportajda, şirketin yapay zekaya, inovasyona ve startup ekosistemine nasıl öncülük ettiğini derinlemesine tartıştık.

  Devamını Oku31.03.2024

  Bilgi Odaklı İtibar ve Girişimcilik

  Kars'ta doğan ve genç yaşlarda İstanbul'a gelerek mühendislik eğitimi alan Fırat Demirel, üniversite hayatında yazılım ve teknolojiyle iç içe bir yol çizmiş. Büyük telefon operatorü şirketindeki deneyimleri, onun girişimcilik ekosistemine adım atmasına ve teknoloji yazarlığına yönelmesine ilham kaynağı olmuş. Fırat Demirel ile lider iletişimi, lider hikayeleri ve bilgi odaklı itibar yaratmak ile yeni kitabı “ Süreyya Ciliv: Global İş Dünyasında Sıra Dışı bir lider” kitabı ile ilgili konuştuk.

  Devamını Oku26.02.2024

  Tek Bir Fikirle Dünyaya

  New York'ta buluştuğum Can Algul ile yurt dışında girişimciliğin zorluklarını ve avantajlarını konuştuk. Tüm girişimci gençlere ilham olabilecek vazgeçmemenin, inovasyonun ve yaratıcılığın, Pubinno'nun hikayesini anlattı bana.

  Devamını Oku11.02.2024

  Sanat ve Teknolojinin Kesişiminde Herkes için Sanat Girişimcliği

  Tarih boyunca, sanat ve teknoloji, insan zekasının ve yaratıcılığının en çarpıcı ifadeleri olarak iç içe geçmiş ve birbirlerini dönüştürmüştür.

  Devamını Oku21.01.2024

  CES 2024'ten işletmeler için 8 yeni teknoloji

  2024 yılı, teknoloji dünyası için parlayan bir başlangıçla açıldı. Tıpkı her yıl olduğu gibi, bu yıl da gözler, yenilikçi teknolojilerin merkezi haline gelen Consumer Electronics Show'a (CES) çevrildi. Fakat bu yıl, Las Vegas'ın ışıltılı salonlarında duyumlarımız, Türk şirketlerinin artan varlığı ve etkisi. CES, her zaman küresel bir etkinlik olmuştur, ancak 2024'te Türk teknoloji firmalarının bu uluslararası arenada daha güçlü bir şekilde yer aldıklarını görmek, teknoloji dünyasındaki küresel entegrasyon ve çeşitliliğin muhteşem bir göstergesi bence.

  Devamını Oku16.01.2024