Fatoş Karahasan
Fatoş Karahasan

Fatoş Karahasan

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Liderler pandemi dönemini nasıl yönetmeli?

Pandemide liderlerin rolü her zamankinden daha önemli bir hale geldi. Yöneticilerin hızla değişmesi ve uyum sağlaması gerekiyor. Liderlik konusunda ülkemizin en değerli isimlerinden Ümran Beba’ya yeni dünya düzeninde hangi özelliklere ihtiyaç olacağını sordum. ABD’de yaşayan Bakkavor Group plc Yönetim Kurulu Üyesi ve August Leadership Partner Ümran Beba yöneticiler için çok değerli içgörüler paylaştı.

Devamını Oku 10.05.2021

Tüketiciler salgın döneminde yanlarında duran şirketleri unutmayacaklar

Pandemi tüm sektörlerin iş yapma biçimlerini değiştiriyor Tüketiciler şirketlerden toplumsal sorunlara çözüm bulmalarını ve sürdürülebilirlik çalışmalarına devam etmelerini bekliyor. Porter Novelli’nin salgın döneminde yürüttüğü bir araştırma, salgın sona erdiğinde, toplumun yüzde 76’sının bu dönemde harekete geçen, yüzde 71’inin ise bu dönemde yanlış kararlar veren şirketleri hatırlayacağını gösteriyor. Marjinal Porter Novelli’nin  Kurucu Başkan Asuman Bayrak’la yeni dönemde iş dünyasındaki değişim hakkındaki sorularımızı yanıtladı:

Devamını Oku 25.04.2021

Pazarlama ve Medya Dünyasında neler oluyor?

Sesli pazarlamadan, blockchain’e, sanal gerçekliğe… yükselen trendler Pazarlama ve medya dünyası bugün hiç olmadığı kadar veriye sahip olmasında rağmen zor bir dönem geçiriyor. Pandemi dijitalleşmeyi artırdı, ancak kullanıcılara ulaşmak ve onlarla etkileşim içinde olabilmek için sürekli olarak yeni çözümler üretmek gerekiyor. Bu dönemde yaşananlar hakkında IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Akalın’la bir söyleşi gerçekleştirdik. “IAB olarak son 4 yıldır sektörün dikkatini çekmeye çalıştığımız “Dolaysız Marka Ekonomisi” göz ardı edilemeyecek bir gerçeklik hâline geldi” diyen Akalım, gelecekte olabilecek gelişmeler hakkında da bilgi verdi.

Devamını Oku 30.03.2021

Geleceğe etki zirvesinden iş dünyasına 8 ders

18-19 Mart 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenen imece summit, dünyanın farklı kentlerinden bağlanan çok önemli isimlere ev sahipliği yaptı. İş dünyası, sivil toplum, akademi, kamu, girişimcilik ekosistemi gibi farklı sektörlerden etki odaklı çalışmalarıyla bilinen yüzlerce değişim öncüsünün bir araya geldiği imece summit’te; “etki yaratan topluluklar”, “etki yaratan finans”, “etki yaratan iş dünyası”, “etki yaratan liderlik” ve “etki yaratan organizasyonlar” temaları etrafında panellerden konuşmalara, atölye ve ağ geliştirme çalışmalarından yuvarlak masa toplantılarına kadar birçok etkinlik düzenlendi.

Devamını Oku 21.03.2021

Pandemi ile birlikte herkes kendine her konuda çekidüzen vermeye çalışıyor

Repman İtibar Araştırmaları Merkezi Kurucusu ve Danışma Kurulu Üyesi; Yazar Salim Kadıbeşegil’le, belirsizlikle dolu bir dünyada bireylerin ve kurumların itibarlarını nasıl koruyacakları konusunda bir söyleşi yaptık.

Devamını Oku 19.03.2021

Pandemi sonrasında iletişim ve pazarlamanın yeni kuralları

Covid-19 pandemisinin ilk yılını geride bıraktık. Tüm sektörlerde olduğu gibi iletişim ve pazarlama dünyasının da kuralları değişti. Taşlar yerinden oynamaya devam ediyor. Belirsizlik içinde yolumuzu bulmamıza yardımcı olacak ipuçlarına ihtiyacımız var.  Yeni dinamikleri anlayabilmek için ülkemizin önde gelen iletişimcileri ve akademisyenleriyle söyleşiler gerçekleştirdim. Bu söyleşiler dizisine Urban İletişim Kurucusu ve Ajans Başkanı Meltem Erkaan’la başlıyorum. “Dillere pelesenk olan “yeni normal” aslında gelmedi, bir süre daha da gelmeyecek. Neyin nasıl evrileceğini bekleyerek göreceğiz.” diyen Erkaan öğrenme döneminin başladığına dikkat çekiyor.

Devamını Oku 17.03.2021

Esnafa 12 milyon dolarlık Dijital Dönüşüm desteği

Google, Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi desteği, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu (TESK) işbirliğinde çok önemli bir program başlattı.

Devamını Oku 28.12.2020

Bir çok açıdan sonun başlangıcı, bazı açılardan başlangıcın sonu. 2020, 2021 ve diğerleri…

Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı, TÜSİAD Eski Genel Sekreteri, Stratejist ve Yazar Dr. Bahadır Kaleağası ile zaman atladık. 2030 yılına giderek bir söyleşi yaptık. Geçmişi ve geleceği konuştuk.

Devamını Oku 27.12.2020

Çocuklarımız iyimser bir bakış açısıyla pandemi sürecinin sona ereceğine inanıyor

Dünyayı temelden etkileyen salgın hastalık, çocukların da hayal dünyasına girdi. Bu yıl 39’uncusu düzenlenen 'Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na katılan çocukların resimleri, Anadolu Üniversitesi ve Pınar iş birliğiyle incelendi. Çocukların pandemiye rağmen olumlu bakış açılarını koruduğu gözlemlendi.

Devamını Oku 16.12.2020

Pandemi sonrasında "İçinde dünya olmayan, dünya içinde olamayacak"

2021’de 30’uncu kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan yönetim danışmanlığı şirketi ARGE, güven temelli bir dünyanın inşasına öncülük eden iki önemli uluslararası kurumun Türkiye’deki ‘Gelişim Ortağı’ seçildi.

Devamını Oku 03.11.2020
LG
MD
SM
XS