Fatoş Karahasan
Fatoş Karahasan

Fatoş Karahasan

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Öze’e Dönüş Sergisini izlemek için son iki gün

Soğuk hava ve yoğun kar yağışı nedeniyle gecikerek ziyaret edebildiğim “Öz’e Dönüş” sergisi genç, yaşlı herkesin görmesi gereken bir çalışma olmuş. Türkiye’nin bilinç dışı dünyasına bir yolculuğa çıkaran sergiyi FutureBright Group kurucularından Akan Abdula’yla birlikte gezdik.

Devamını Oku 07.02.2022

“Kişiselleştirilmiş Sağlık” trendi yükseliyor“

Pandemi sağlıkla ilgili kaygıların artmasına ve beklentilerin değişmesine neden oldu. Yaşanan değişimin kalıcı alışkanlıklar getirmesi bekleniyor.  Son dönemde sağlık alanındaki araştırmalar da bu radikal değişime dikkat çekiyor. 

Devamını Oku 10.11.2021

Teknoloji alanında çalışmak isteyen gençler bu eğitim programlarını kaçırmayın

TÜİK 2020 verilerine göre Türkiye nüfusunun yüzde 15’ini 15-24 yaş arası gençler oluşturuyor. Z kuşağı olarak adlandırılan bu grubu daha derinlemesine anlamak için, Twentify, 2021 yılı mayıs ayında Bounty mobil uygulaması üzerinden 1.998 gençle görüşmüştü.

Devamını Oku 29.10.2021

Pandeminin panzehiri medya oldu

Ülkemizin en önemli medya planlama ve satın alma kuruluşlarından OMD Türkiye’nin CEO’su Nüzhet Algüneş’le değişen medya ortamı hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik. “Pandeminin panzehiri medya oldu” diyen Algüneş, medya tüketim kalıplarımızdaki büyük değişimi yorumladı.

Devamını Oku 20.06.2021

“Büyük değişimlerin yanı sıra hiç değişmeyenlerin olacağını da akılda tutmak gerekir”

GENNA İstanbul Ajans Başkanı Selim Tuncer’e pazarlama dünyasının pandemiden nasıl etkilendiğini sordum.  “Kehanette bulunmak yerine çok sıkı takip ve analiz süreçlerinin daha dikkatle üzerine gidilmelidir. Öngörebileceklerimiz yanında öngöremeyeceklerimiz de olacaktır” diyen Tuncer, sorularımızı yanıtladı.

Devamını Oku 14.06.2021

İletişimciler samimi olsunlar, tüketicinin neye değer verdiğini iyi okusunlar

Son yıllarda pazarlama dünyasında önemli bir değişim yaşanıyor. Şirketler artık elde ettikleri gelirle ya da büyüklükleriyle övünmüyorlar. Bunun yerine topluma ve dünyaya yaptıkları yararlı işleri ön plana çıkarmak istiyorlar. Pandemi döneminde anlan yaratan marka olma çabaları daha da arttı. Havas’ın 12 yıldır küresel olarak yürüttüğü “Anlamlı Markalar Araştırması” bu eğilimi açık bir biçimde ortaya koyuyor. HAVAS İstanbul CEO’su Cüneyt Devrim’le tüketici-şirket ilişkisinde yaşanan değişimi ve markaların geleceğini konuştuk.

Devamını Oku 31.05.2021

Markaların Geçmişi ve Geleceği: Henry ailesi üzerinden bir tarihsel dönüşüm hikayesi ve pandemi sonrası öngörüleri

Ünlü pazarlama gurusu Philipp Kotler 90 yaşına girdi. Modern pazarlamanın yaratıcılarından olan Kotler son dönemde “Demarketing” hakkında yazıyor. Kotler’e göre, pazarlama artık tüketimin artmasına değil azaltılmasına katkıda bulunmalı.

Devamını Oku 28.05.2021

Bilinen pazarlamanın sonu mu?

Covid-19 pandemisi tüm sektörleri olduğu gibi pazarlama dünyasının çalışma biçimlerinde de radikal bir değişimi tetikledi. Pazarlama alanında ülkemizin önde gelen akademisyenlerinden Prof. Dr. Yavuz Odabaşı’na nelerin değiştiğini sordum. Prof. Odabaşı’nın markalara yol gösterecek olan içgörülerini aşağıda paylaşıyorum.

Devamını Oku 23.05.2021

Şifa için doğayı korumamamız gerekiyor

Birleşmiş Milletler Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü bu yıl 22 Mayıs’ta “#Doğaİçin çözümün parçasıyız” sloganı ile kutlanacak. TEMA Vakfı da bu önemli gün öncesinde düzenlediği bir basın toplantısında A. Nihat Gökyiğit Biyolojik Çeşitlilik Projesi’ni duyurdu.

Devamını Oku 19.05.2021

Bir Müsibet Bin Nasihatten İyidir

Pandemide 14 ayı geride bıraktık. Tüm sektörlerde kurallar değişiyor. Bu değişim ekonomiye ve sosyal yaşama yansıyor. Stratejik analiz konusunda ülkemizin önde gelen isimlerinden ARGE Danışmanlık, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden le bu değişim hakkında sohbet ettik.

Devamını Oku 17.05.2021
LG
MD
SM
XS