hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow
  Ersoy Soyer
  Ersoy Soyer

  Ersoy Soyer

  cnnturk.com yazarı

  tüm yazıları

  Son Yapay Zekâ Bükücü

  The Last Airbender yani Türkçe karşılığıyla Son Hava Bükücü filmini izlediyseniz bu hafta kullandığım başlık size konuyu daha yakın hissettirecektir. Bu başlığı neden tercih etme nedenim ise artık çevremizdeki herkesin yapay zeka konuştuğunu ve yeni ürünlerini bu teknoloji ile donatma çabası içinde olmaları sebebidir.

  Devamını Oku06.05.2024

  Mikromobilite Odağında Paris Autonomy

  Paris Autonomy, Mikromobilite meraklılarının bekledikleri ve ilgiyle takip ettikleri bir etkinlik. Her yıl mart ayında düzenlenen Autonomy, farklı ülkelerin otomotiv ve mikromobilite şirketlerini ve startuplarını bir araya getiriyor.

  Devamını Oku25.03.2024

  Olimpiyat Pistinde Teknoloji ve Inovasyon

  Geçen hafta Avusturya Innsbruck’ta düzenlenen, Skinnovation etkinliğini yakından takip ederek, katılımcıları arasındaydım. Avusturya Tirol bölgesi Innsbruck Axamer Lizum kayak merkezinde 600’ün üzerinde katılımcı ile düzenlenen Skinnovation’da inovasyon ve teknoloji profesyonleri bir araya geldiler. Kurumsal şirketler, farklı alanlarda teknolojiler geliştiren startup’lar, etki liderleri ve birçok alandan başarılı konuşmacılarla her anı adrenalin ve heyecanla geçen üç günü tamamladık.

  Devamını Oku18.03.2024

  Barcelona MWC24’ten yeni teknolojiler

  MWC24 Dünya Mobil Teknolojiler Konferansı bugün Barcelona’da kapılarını teknoloji meraklılarına açtı.

  Devamını Oku26.02.2024

  İklim Kanunu ve Karbon Vergisi

  İklim kanunu çok yakında en önemli gündem maddelerimizden biri olacak. Bu sene sonuna doğru uygulamaya alınacak kanun ile 197 ülkenin bir araya gelerek imzaladıkları Paris İklim Anlaşması ve Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı için taahhütlerimizi yerine getirmeye odaklanacağız.

  Devamını Oku20.02.2024

  Paris’te SUV Araçlara Otel Fiyatına Park Hizmeti

  Bu hafta Fransız çevreciler yeni bir zafer kazandılar. Bildiğiniz üzere geçen haftalarda çiftçilerin protestoları çok yoğundu. Bu kez ise SUV araçlar konusunda yeni bir adım atıldı.

  Devamını Oku05.02.2024

  2024’te takip edilecek teknoloji etkinlikleri

  Bu hafta teknoloji dünyasını yakından takip edenler için Avrupa’nın en önemli Teknoloji Etkinliklerini paylaşmak istiyorum.

  Devamını Oku15.01.2024

  Akıllı Gözlüklerle Giyilebilir Teknolojiler Çoğalıyor

  Geçen sene Apple ile yarışı sebebiyle de hızlı bir şekilde piyasaya adım atan Meta ürünü Quest3 Metaverse meraklılarını bir hayli heyecanlandırmıştı. Meta hemen arkasından klasik gözlük pazarındaki devlerden Rayban iş birliğiyle, Rayban Meta gözlüklerini de tanıttı.

  Devamını Oku09.01.2024