Ersoy Soyer
Ersoy Soyer

Ersoy Soyer

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Sevinç, Gurur, Adalet

Dün gece her birimiz tek bir şeye odaklandık. Voleybol Avrupa Şampiyonası finalinde Milli Takımımız Filenin Sultanları’nın Sırbistan karşılaşmasına. Dört yıldır o beklenen muhteşem an geldi ve kızlarımız Cumhuriyetin 100. yılında bizlere gurur dolu bir gece yaşattılar. CEV Avrupa Şampiyonasında Avrupa’nın en tepesine Milli Takımımızın adını yazdırdılar. Dün itibariyle Voleybolda Dünya’nın en iyisi ve Avrupa Şampiyonu, Türkiye. Ne kadar gurur duysak az.

Devamını Oku 04.09.2023

A++ Olmak

Yaz aylarının sonuna geldik ama muhtemelen sizlerde beni gibi, bu yazın nasıl gelip geçtiğini pek anlayamadınız. Hava gerçekten aşırı sıcak ama bir bakıyorsunuz birden sıcaklıklar aşırı düşüyor. Bu sıcaklıklardaki ani değişim bizi şaşırtıyor ve ertesi gün yağmurlu havalarla baş başa kalıyoruz.

Devamını Oku 18.08.2023

Avrupa’dan yeni şarj istasyonu standartları

1835 yılında Amerikalı Thomes Davenport ile hayatımıza giren ve Tesla ile dünya çapında ün kazanan elektrikli araçlar, ortaya çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyanın gözdesi haline geldi. Bugün adını bilmediğimi markalar bile pazarda rekabet etmeye başladılar. Ülkelerin elektrikli araçlar için verdikleri teşvikler, markaların üretimlerini tamamen belirli bir sene sonra elektrikli araçlar yönünde değiştireceklerini planlamaları satışları bir hayli arttırdı. Bugün ise konumuz Avrupa Birliğinin ülkeler için getirdiği yeni standartlar.

Devamını Oku 20.07.2023

Teknoloji lüks olma yolunda ilerliyor

Teknolojik ürün kullanmayan muhtemelen aramızda yok gibi. Şu an bu yazıyı okurken de teknolojiye muhtacız. Bir kuşak sonra neredeyse herkes, teknolojiye doğmuş bir nesille beraber yaşayacak. Peki herkes teknolojiye kolay erişebilecek mi? İşte orası bu dönem bizler için biraz karmaşık.

Devamını Oku 11.07.2023

Yeni Sosyal Medya Threads

Uygulama dünyasına nur topu gibi yeni bir sosyal medya uygulaması eklendi. Meta’nın yeni uygulaması Threads bugün itibariyle yayında. Mark Zuckerberg ve Elon Musk kafes dövüşünde ne zaman bir araya gelecek bilmiyoruz ama ilk kroşe Mark’ın bugün Threads’i yayına almasıyla başladı diyebiliriz. Bu ne kadar sağlam bir hamle bilmiyoruz ama uygulamanın ilk günü milyonlarca kişi Threads’e katıldı bile. Elbette Threads, Instagram’ın gücünü kullanıp uygulamadan büyük bir kitleyi buraya çekerek bu ivmeyi yakaladı ama işin ne kadar tutacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Devamını Oku 06.07.2023

Gözlük Savaşları

Star Wars kadar bizi henüz tamamen geleceğe götürecek kadar etkileyici olmasa da son haftaların teknoloji savaşları gözlük cephesinde yaşanıyor. Bu süreç yıllardır aslında beklenilen bir alan ve çoğu zaman konuşuyoruz. Zamanın Kodak gibi büyük fotoğraf sektör devleri teknolojiye yenik düştüler ve bugün yeni nesil belki adını dahi unutmak üzere. Gözlük sektöründeki büyük markaların sonu, yeni ortaya çıkan teknolojilerle gelecek mi bilmiyoruz fakat yakın bir zamanda öğreneceğimiz kesin.

Devamını Oku 19.06.2023

Ülkeleri birleştiren teknoloji deneyimi

Ülkemizde son dönemde tüm gençler ve beyaz yakalıların odağında yurtdışında iş yapmak veya oralara yerleşmek yatıyor. Bir yandan vize krizi devam ederken bu sorunların neden aşılması gerektiğinin önemini anlatan bir etkinliğe götüreceğim sizi. Sadece biz Türklerin değil tüm dünyanın gezerken dahi çok sevdiği bir ülke ise Avusturya. Başkent Viyana, kültür sanat ve turizm alanında her ne kadar çok önde görünüyor olsa da Avusturya sadece en yaşanılabilir şehirleri barındırmıyor aynı zamanda muhteşem bir ekosisteme de sahip. Her yıl mayıs ayının son haftası başlayıp haziran ayına sarkan Vienna Up sekiz gün boyunca iş dünyası, teknoloji profesyonelleri ve yeni nesil StartUp’ları bir araya getiriyor. Bu sene bu deneyimde yer alan şanslı kişilerden biri olmak muhteşemdi.

Devamını Oku 12.06.2023

Bazı şeyler zaman alır

Haydi gelin sizi bu yoğun seçim gündeminden birkaç dakika uzak tutarak başka alanlara taşıyayım. Hem biraz umut aşılayalım ve gergin siyasetten biraz uzak duralım isterim.

Devamını Oku 22.05.2023