Duygu Merzifonluoğlu
Duygu Merzifonluoğlu

Duygu Merzifonluoğlu

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Bayou Villas’ta geçen cennet günleri..

‘Bizim Mayıs’ımız hiç böyle değil aslında..’ diye söze başladı Pınar Hanım (Pınar Pehlivan, Bant Turizm Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü). Sanki tropik bir adadaymışız gibi dışarıda yoğun yağan yağmurdan ve de güneşi saklayan bulutlu havadan bahsediyordu..

Devamını Oku 30.05.2023

‘Bütün mutlu insanlar aynı yaştadır.’

Geçtiğimiz hafta TÜAD’ın (Türkiye Araştırmacılar Derneği) Genel Koordinatörü sevgili Pınar Trana ile biraz sohbet ettik. 2 Mayıs Salı günü 26'ncısı düzenlenen Araştırma Zirvesi’nin ardından kendisine bazı sorularım vardı.

Devamını Oku 10.05.2023

‘Yalnız ve yuvasız uçar kartal güneşin önünde’

Size de oluyor mu bazen. Bir yanım bulutlara değmeye çalışırken bir yanım yerin altındaki kıpır kıpır karıncaların yanına kaçmak istiyor. Bir yanım sevdiğim tüm insanları teker teker arayıp nasıl olduklarını sormak, gerçekten nasıllarmış geçiştirmeden iyice anlamak, hiçbir şeylerini kaçırmamak isterken bir yanım alıp başını gitmek, kendini onu tanıyan herkesten gizlemek, durmadan uzak diyarlara, görülmemiş kara parçalarına seyahat etmek istiyor.

Devamını Oku 27.04.2023

Kendi çılgın sınırlarını kibarca zorlayan Igudesman & Joo’ya dikkat edin !

Geçtiğimiz hafta BİFO ile Igudesman & Joo konserinde, alışılmış klasik müzik konserlerinden oldukça farklı, insanı müthiş özgür ve de neşeli hissettiren unutulmaz bir deneyim yaşadık. Resmen komikliklerle dolu, beklenmedik, müzikalimsi bir şovun içindeydik… 

Devamını Oku 14.04.2023

Bir Geri Dönüşüm Hikayesi: “No Way No Waste”

Geçtiğimiz hafta sonu Wyndham Ankara’nın Akyaka Retreat ile işbirliği sonucu gerçekleştirilen ‘The Conference’ etkinliğine davetliydim. Otelin artık kullanımda olmayan eşyalarının sanat ile birleştirildiği ‘No Way No Waste’ sergisi ise son derece ilham vericiydi.

Devamını Oku 07.04.2023

Dakikalarca Ayakta Alkışlanan Ulu Çınar: Genco Erkal ..

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı ENKA Sanat oditoryumunda tanıklık ettiğim anı sanırım ömrüm boyunca unutamayacağım. 1 gün evvel 85 yaşına basan, 90 dakikalık oyun boyunca enerjisi bir an bile düşmeyen, her dakika sahnede daha da devleşen Genco Erkal ve gözlerimde yaş, dudaklarımda güzel bir tebessüm ile izlediğim ‘Yaşamaya dair’ oyunu.. Bence depresyona girdiğini, bu hayatta her şeyin kötü gittiğini düşünenler ile çaresiz, çözümsüz hissedenler ilk yapılacaklar listesine ‘bu oyun muhakkak izlenecek’ diye yazmalı.

Devamını Oku 01.04.2023

Acıyla başa çıkmak, gücü yeniden yanına almak

‘Bitene kadar bilmiyoruz o günün en güzel gün olduğunu, o günün bizi bu dünyaya her ne yapmaya geldiysek onu yapacak kişiye dönüştürecek gün olduğunu..’ …diye düşündüm sergiyi ilk gezdiğim günün öğleden sonrası..

Devamını Oku 24.03.2023

Hayat sana limon verirse, sen de limonata yapmasını bileceksin.. 

Geçtiğimiz hafta 9'ncu ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı için Ankara'daydım. Fuara ilk gününden itibaren oldukça yoğun bir ilgi vardı. Yurtdışından gelen galerilerin çoğunda ise yabancı sanatçılar fuar boyunca hep eserlerinin başındaydı. 

Devamını Oku 17.03.2023