Uğur Hakan Hacıoğlu
Uğur Hakan Hacıoğlu

Uğur Hakan Hacıoğlu

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Müzikal Tarihin Tanığının Buruk Vedası - İlham Gencer

Tarihin ilk dönemlerinden günümüze kadar sanatsal, düşünsel ve müzikal her faaliyetin ardında bir iz bırakma, kendini ifade etme ve çalışmalarıyla fark edilme dürtüsü yatmaktadır. Üretimci içinde barındırdığı duygusal anlamları çeşitli öğelerle harmanlayarak topluma bir mesaj verme bazen de toplum içerisinde gördüğü çarpıklıkları ifade etme ihtiyacı taşır. Bu bağlamda insanın yaşam serüveninde müziğe duyduğu ihtiyaç gibi müzisyenin de dinleyiciye ihtiyacı vardır.

Devamını Oku 27.05.2023

Eğitim, Müzik ve Başarı – Eurovision 2023

Değişim ivedilik gerektiren bir meseledir. Değişimi benimsemiş her toplum yeniliklere açık olmanın yanında gerçeklerle yüzleşebilme, öz eleştiri yapabilme kültürüne sahiptir. Bu kültür yeri geldiğinde o toplumun birçok alanda kendini yenileyebilmesine olanak sağlar.

Devamını Oku 21.05.2023

Yenilikçi Bir Festival – Isle Of Escape Festival

Gök ne kadar kararsa da gecelerinde, sabahına ulaştıracak ışıklar belirdiğinde tebessüm eden yüzlerde gizlidir umudun tohumları… Umudu yeşerten insan, insanı da diri tutan umuttur. Umudunu yitirmemiş her insan devam eden süreçte mücadelesini aksatmadan kendi yolunda yürümeye devam edecektir.

Devamını Oku 11.05.2023

Resa Saffa Park: “Müzik bir duyguyu veya evreni tanımlamanın en etkili yolu”

Ülkemizde müzisyen ve oyunculuk kariyeriyle tanınan ve müzikal bağlamda gerçekleştirdiği son çalışmaların ardından Türkiye’de sonbahar ayında konser verecek olan Resa Saffa Park ile müziğe başladığı yılları, Türkiye’de çalışmalarına gösterilen ilgiyi ve geleceğe dair planlarını konuştuk.

Devamını Oku 07.05.2023

Sevtap Ünal: Güneşin doğudan yükseldiği gibi insan olgunlaştıkça ışığa koşuyor

Müziğe yaklaşımı, ses rengi, sözleriyle duyguları arasındaki bağlantılar ile kendi çizgisinde ilerleyen Sevtap Ünal ile müziğe başladığı ilk yılları, yeni çalışmalarını ve geleceğe dair planlarını konuştuk.

Devamını Oku 30.04.2023

Batu Akdeniz: “Gelişen teknolojiyle birlikte mesafeler çok kısaldı”

Yakın bir süre önce yayınlanan “Bi’ Kız Var” çalışmasını dinleyiciyle buluşturan Batu Akdeniz ile müziğe başladığı ilk yılları, kariyer gelişimini, son çalışmasını ve geleceğe dair planlarını konuştuk.

Devamını Oku 23.04.2023

Son Kez Dinlenen Masal – Alişan Özaydın’dan İyileşir Mi Kalbim

Beklentilerimiz, almak istediğimiz sonuçlar, düşüncelerimiz ve hayallerimiz… Aksayan onca meselenin içinde kendimizi arındırıp yeniden düşeriz hedeflerimizin peşine. O hedefler uğrunda kimi zaman kaçırdığımız fırsatlar kimi zaman da edindiğimiz kıymetli tecrübeler hayat hanemize eklenir.

Devamını Oku 16.04.2023

Cem Yenel: “Müzik Sonsuz Bir Yolculuk”

Müzikal kariyerinin başlarından günümüze gelen süreçte kendi yolculuğunun güzergahını çizerek o yolda ilerlemeye başlayan, müziğini ivedilikle geliştirmeyi misyon edinen Cem Yenel ile müziğe başladığı ilk yılları, yakın dönemdeki üretimlerini ve geleceğe dair planlarını konuştuk.

Devamını Oku 09.04.2023