Uğur Hakan Hacıoğlu
Uğur Hakan Hacıoğlu

Uğur Hakan Hacıoğlu

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Dinamik ve Durağan – Naci Oğuz’dan Kirpi İkilemi

Yaşam gündelik formunun içerisinde belirli bir hızı her insandan talep eder. Bu rutinin içerisinde de yetişmek zorunda olduğumuz programlar, randevular ve görüşmeler sayısızdır. Sayısız sayının arasında biricik benliğin ve durağanlığın da ihmal edilmesi böyle başlar aslında. Sürekli hareketlilik bir mola ihtiyacını, mola ihtiyacı da bizlerin bir nefes alma ihtiyacını talep eder. Aslında hepimiz içinde bulunduğumuz anı yaşamak istesek de gündelik hıza ayak uydurma zorunluluğunu alt edemiyoruz.

Devamını Oku 24.09.2023

Sahnede Özgür Olmak – Kezzo’dan Dorock XL Konseri

Her canlı kendi tabiatında, kendi doğasında özgürdür. Kimi canlı bir ormanı, kimi canlı derin denizleri, kimisi uçsuz bucaksız bir gökyüzünü evi belleyip kendini özgür hisseder. İnsanın tabiatı da böyledir aslında. Kendimizi sıkıştırdığımız çizgilerin dışında aslında hepimizin kendini özgür hissettiği, ruhuna iyi gelen yerler vardır.

Devamını Oku 16.09.2023

İkilem: “Kolektif müzik her zaman yaratıcılığı geliştiren bir şey”

Pandemi sürecinde dinleyiciyle üretimlerini buluşturmaları sonrasında kendi dinleyici kitlesini de hızlı bir şekilde inşa eden İkilem ile müzikal kariyerlerinin kesişimini, yaşadıkları ikilemleri, yakın zamanda gerçekleştirdikleri üretimleri ve geleceğe dair planlarını konuştuk.

Devamını Oku 09.09.2023

On Yıl Sonra Yeni Bir Düzenleme - RockA’dan Aynı Perde

İnsan geleceği inşa ederken mutlaka geçmişin yaşam tecrübelerinden istifade eder. Yanlışları, doğruları, tercihleri, yol ayrımlarıyla bütünüyle yaşanmışlıklar bizlere geleceğe dair bir tecrübe kazandırır. Geleceği inşa ederken geçip giden yıllardan sık sık söz ediliyor olmasının da temel sebebi budur. İnsan geleceği, geçmişi üzerinden inşa eder. Çünkü tecrübe ve alışkanlıklarımız bizlere bir tahlil mekanizması oluşturmuştur.

Devamını Oku 02.09.2023

Umut Vadeden Bir Ses: Doğa Baykara’dan Kendimden Bilirim

İnsan yaşamı boyunca birçok kez kurduğu hayallere misafir olur. Gece yatağına uzandığında, sahil kıyısında bir yürüyüşte ya da kalabalıkların içinde sığınır hayallerine… En güzel hayaller kuruldukça büyür, büyüyen hayaller de gerçekle buluştukça yaşamımıza anlam katar.

Devamını Oku 25.08.2023

Yenilikler ve İlk Tecrübeler – İnsan Mıyız Grubundan Gel Evine

Yeni yolculuklar, yeni kararlar ve atılan yeni adımlar… Aslında her yenilik geçmişin bizlere katmış olduğu tecrübenin geliştirdiği doğal bir mekanizmanın hayata karşı uyguladığımız bir tavrıdır. Yeniliklerin sayısı arttıkça tecrübelerinin de arttığını düşünür insan. Her tecrübe insanın hayatına katılacak yeniliklerin habercisidir.

Devamını Oku 17.08.2023

Uzayda Bir Elektrik Hâsıl Oldu – Erkin Koray’ın Ardından

Hepimiz kendi yaşam döngümüz içinde sayısız kez gökyüzünü izlerken buluruz kendimizi… Aslında aynı gökyüzüne baksak da dikkatimizi çeken yıldız birbirinden farklıdır. Yaşamımız boyunca gökyüzüne her baktığımızda dikkatimizi çeken, her gece göz göze geldiğimiz o yıldız bir noktadan sonra bizlerin hayatına eşlik etmeye, bizlere ışık saçmaya başlar.

Devamını Oku 08.08.2023

Can Temiz: Algoritmalar müzisyenleri ayda bir şarkı yayınlamaya zorluyor

Kısa bir süre önce dinleyiciyle buluşan “Göğün Sonu Yerin Dibinde” çalışması sonrasında Can Temiz ile müzik kariyeri, son yıllardaki üretimleri, sosyal medyaya bakış açısı ve dinleyici - üretici arasındaki talepleri konuştuk.

Devamını Oku 01.08.2023