Çiğdem Öztabak
Çiğdem Öztabak

Çiğdem Öztabak

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Yeni Ekonomiler: Müzik Teknolojisi Girişimleri

Fiziksel etkileşimi, kolektif olarak bir canlı konsere, bir festivale ait hissetmeyi ve üzerimizde yarattığı o keyif hissini ciddi oranda kaybettik. Sonuç; Pandemi müzik endüstrisini de kasıp kavurdu. Müzik grupları ve sanatçıların şu anda canlı etkinlik yapamamasıyla birlikte, 50 milyar dolarlık küresel müzik endüstrisi gelirlerinin %50’sinden fazlasını da kaybetti. Müzik endüstrisinin tamamen iyileşmesi uzun zaman alacak gibi duruyor. Ancak bu durum bir yandan, müzik pazarındaki yaratıcı oyuncuları zorlarken, diğer bir yandan da müzik teknolojisi şirketlerinin büyümesini sürdürerek, artık yeni dinamikleri olan yeni bir müzik ekonomisini yaratıyor.

Devamını Oku 14.04.2021

Yatırım tavsiyesi değildir

Etherium 2.0 gelişmeleri ile merkezi olmayan finansın (DeFi- decentralized finance) yükselişi, düşüşü ve yeniden dirilişine son bir yıldır şahit oluyoruz. Özellikle Tesla, PayPal gibi platformlar tarafından benimsenme yolunda atılan somut adımlarla blok zinciri ( blockchain) için, başarılı bir yıl oldu. Ancak mütevazı bir şekilde ortaya çıkan, değiştirilemez bir token olan (NFT- non-fungible token ) birden bire ve artan yükselişi ile gerçek bir gizli kahraman olarak zihinleri meşgul etti.

Devamını Oku 06.04.2021

Amazon’da satıcı olmak ya da olmamak, 2021 E-Ticaret Trendleri

2020 yılı herhalde hem e-ticaret ile uğraşanlar ve henüz e-ticaret ile uğraşmamışlar için benzersiz bir yıl oldu. “ Yeni Normal” normal olmayan bir şekilde hayatımızın her alanına bomba gibi düştü.

Devamını Oku 28.03.2021

Startup'lar için İletişim Stratejileri

CNNTurk sayfalarında ilk yazım ile herkese buradan merhaba! Bundan sonra her hafta teknoloji, trendler ve start-up ekosistemi ile ilgili yazılarımı sizlerle paylaşacağım.

Devamını Oku 22.03.2021
LG
MD
SM
XS