{$ day.Temps.HighTemp $} °
Çiğdem Öztabak
Çiğdem Öztabak

Çiğdem Öztabak

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

OpenAI artık “açık” değil!

“ GPT’yi açık kaynak olarak paylaşmak bir hataydı”

Devamını Oku 18.03.2023

Clickbait'ten Topluluğa: Medyada Web3 Teknolojisinin Adımları

Web2 dönemi 2000’lerden bu yana hayatımıza girdiğinden beri medya temel bir değişimden geçiyor. Sosyal medyanın yükselişinin hem bireysel hem de marka iletişimine olan etkisini artık üzerinde konuşmaya gerek olmayacak şekilde zaten iliklerimize kadar biliyoruz. İşte sosyal medyanın bu yükselişi aynı zamanda programatik reklamcılığın yükselişine de çok yardımcı oldu.

Devamını Oku 11.03.2023

Microsoft’un “Şeytani” Yapay Zekası

Geçen hafta beta sürümü yayınlanan Microsoft’un yeni yapay zekası Bing kullanıcılarının yaşadıkları deneyimler sonrası kontrolden çıkmış bir imaj çiziyor. Zira uygulama açıkça kullanıcıları tehdit ediyor.

Devamını Oku 20.02.2023

Toplulukların deprem dayanışması

6 Şubat 2023 hiç kuşkusuz Türkiye ve dünya tarihinin en çok kayıp veren, en şiddetli depremi olarak akıllarımıza kazındı, geleceğe derin bir yara olarak taşınacak. Kaybettiğimiz tüm canlar, canlılar, sevdiklerimiz, sevdiklerimizin sevdikleri, şehirler ve tarihimiz için yastayız, deprem kuşağında olan bir ülke olarak geleceğimiz için endişeliyiz.

Devamını Oku 19.02.2023

Cosmoverse Istanbul- Kültürlerin Buluştuğu Cosmos! Juri Maibaum röportajı

“ İlla ki bir kripto konferansı konsepti gibi olması gerekmiyor; insanlar daha çok ‘muhteşem güzel bir etkinliğe gidiyorum, en çılgın partilere katılıyorum, bu esnada da kripto sektörü hakkında bilmem gereken tüm yeniliklerden haberdar oluyorum’ diyebilmeli. Evet, şehir olarak İstanbul’u seçmemizin bir nedeni de bu, çünkü mükemmel bir yer. “

Devamını Oku 04.02.2023

MetaMask Learn Lansmanı, New York

MetaMask, kullanıcıların web3 ve self-custodial cüzdanların dünyasına alışmasına yardımcı olmak için bir eğitim simülasyon platformunun lansmanını gerçekleştirdi.

Devamını Oku 01.02.2023

2023 Yazılım Teknolojileri ve Web3 Trendleri

2022 yılı, genel olarak yazılım teknolojileri ve web3 dünyası açısından çok hızlı geliştiği, büyüdüğü, Kripto para dünyası açısından ise güvenin aynı oranda kaybedildiği ve piyasaların alt üst olduğu bir yıl oldu.

Devamını Oku 31.12.2022

Super modüler yazılımlar ile yenileyici bir dijital sınır - SuperModular.xyz

Birlikte daha yenileyici bir dijital sınır geliştirelim. Bu cümlenin sahibi onarıcı finans ve toplum yararına sürdürülebilirlik projelerine liderlik eden Kevin Owocki. Kevin, web2’de oldukça fazla iş geliştirmiş, tüm tecrübelerindeki noktaları birleştirirken, öğrendiklerini web3’e adapte ederken, toplum yararına olmasını ve sürdürülebilir olmasını önemsemiş birisi. Aynı zamanda Gitcoin’in kurucularından ve bilgisayar bilimci. Yeni projesi supermodular.xyz hakkında ve geçmiş tecrübelerinden bir çok yeni şeyler öğrendiğim bir röportaj gerçekleştirdim.

Devamını Oku 11.12.2022

ChatGPT iletişim kurma şeklimizde nasıl devrim yaratıyor?

Yapay zeka (AI) ve doğal dil işleme (NLP) son yıllarda çok yol kat etti ve OpenAI şirketinin yayınladığı son güncelleme ChatGPT, dil üretimine yenilikçi yaklaşımıyla son üç gündür teknoloji alanında çalışan ya da çalışmayan herkesi meşgul etti ve etkiledi.

Devamını Oku 04.12.2022

Elon'un medya şirketi Twitter

Her servetini katlayan iş insanının TV kanalları, gazete, dergi veya medya şirketi satın alması yeni bir şey değil. Salesforce CEO'su Marc Benioff , Time'ı 2018'de almıştı. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ise Washington Post'u 2013'te satın aldı ve Twitter da Elon'un gazetesi&televizyonu oldu.

Devamını Oku 06.11.2022
LG
MD
SM
XS