Vedat Karabulut
Vedat Karabulut

Vedat Karabulut

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Reels, Shorts ve TikTok trendlerinin dijitaldeki yeri

Dijital dünyada son yılların popüler içerik türleri olarak kullanıcıların kısa videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyor. Bu platformlar, yaratıcılık, eğlence ve iletişim aracı olarak kullanılırken, aynı zamanda markalar ve işletmeler için de cazip bir pazarlama aracı olarak kullanılıyor. Gelecekte de popüler olmaya devam edecekleri beklenmektedir.

Devamını Oku 05.06.2023

E-Ticaret sitelerinde içerik pazarlamanın önemi

E-ticaret sitelerinin müşterilerine en iyi hizmeti sunmaları ve onların ihtiyaçlarını karşılamaları önemlidir. İçerik pazarlama, e-ticaret sitelerinin müşterilerine en iyi hizmeti sunmalarına ve onların ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olan önemli bir araçtır. Bu yazıda, e-ticaret sitelerinde içerik pazarlama öneminin nedenleri ve nasıl uygulanabileceği açıklanacaktır.

Devamını Oku 22.05.2023

Dijital pazarlama konusunda gelecekteki trendler neler olacak?

Dijital pazarlama alanında hızlı bir şekilde değişim yaşanıyor ve gelecekteki trendler de bu değişime göre şekillenecek. İşte dijital pazarlama alanında gelecekte göz önünde bulundurmanız gereken bazı trendler:

Devamını Oku 08.05.2023

2030 yılında Dijital Dünyanın geleceği!

2030 yılında dijital teknolojilerin ve internetin daha da yaygınlaşması beklenmektedir. Bu, daha fazla kişinin dijital ortamlarda daha fazla zaman geçirmesi anlamına gelecektir. Bu nedenle, dijital pazarlama stratejileri de buna göre uyarlanmalıdır.

Devamını Oku 18.04.2023

Dijital pazarlama stratejiniz hazır mı?

Dijital pazarlama stratejileri, bir şirketin dijital kanallar aracılığıyla hedef kitlesine ulaşması, müşterilerini elde etmesi ve satışlarını artırması için kullandığı planlar ve yolları ifade eder.

Devamını Oku 10.04.2023

Dijital Varlık Analizi bir işletme için neden önemli?

Dijital dünyada her şeyin başı veri. Güçlü ve zayıf noktaların da bu verilere dayanarak teknoloji ile tespit etmeniz mümkün oluyor. Dijital dünyada şirketinizin/markanızın varlığı ve bilinirliği ne durumda? Düşündüğünüz gibi rakiplerinizden ön planda mısınız? En uygun stratejiyi belirliyor, doğru ürün ve teknoloji ile verimli dijital iş modelleri hizmeti alıyor musunuz? 4.5 milyar kişi dijital dünyada sürekli aktif ve işletmeniz için de büyük bir önemi var. Neden mi?

Devamını Oku 27.03.2023

Hubspot teknolojisinin işletmenize faydası ne?

HubSpot, işletmeler için bir inbound pazarlama ve satış yazılımıdır. Bu yazılım, işletmelerin müşterilerini çekmek, onların ilgisini çekmek ve müşteri sadakatini arttırmak için kullanabilecekleri bir dizi araç sunar.

Devamını Oku 20.03.2023

E-ticaret ve E-ihracat’ın olumlu ve olumsuz tarafları!

E-ticaret, internet üzerinden yapılan ticaret anlamına gelir. E-ihracat ise, internet üzerinden yapılan ihracat anlamına gelir.

Devamını Oku 08.03.2023