hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow
  Vedat Karabulut
  Vedat Karabulut

  Vedat Karabulut

  cnnturk.com yazarı

  tüm yazıları

  Girişim Sermayesi (VC) Nedir, Zorlukları ve Serüveni Neler?

  Bir şirketin kuruluş aşamasında veya hızlı büyüme aşamasında, özel yatırımcılar tarafından sağlanan finansman olarak özetlenebilecek olan girişim sermayesi, İngilizce adıyla Venture Capital/VC olarak bilinir.

  Devamını Oku16.05.2024

  Girişim Dünyasının Nabzı İstanbul'da Attı!

  Girişimcilik Ekosistemi, StartupTeknoloji'nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiği etkinlikte Cube Incubation'da buluştu. Bu etkinlik, girişimcilik dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi ve nitelikli iş birliklerine zemin hazırladı. İşte etkinliğin önemli anları:

  Devamını Oku26.04.2024

  Teknoloji tutkunları, SDN Summit'e davetlisiniz!

  Heyecan verici bir etkinlik yaklaşıyor! En yeni teknolojilerin sergileneceği ve 10 binden fazla katılımcının heyecanla beklediği SDN Summit için geri sayım başladı. Türkiye’nin en büyük teknoloji platformu ShiftDelete.Net'in, 27 – 28 Nisan 2024 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleyeceği SDN Summit, teknoloji tutkunlarını bir araya getiriyor. Bu etkinlik, en son teknoloji harikalarının ve yenilikçi ürünlerin buluşma noktası olacak.

  Devamını Oku22.04.2024

  Antalya, Sağlık Turizminde Küresel Buluşmaya 10 Ülke Katılımı ile Ev Sahipliği Yapıyor!

  The Marginal Vision Antalya B2B Events, 22-23 Nisan günlerinde Antalya’da Sağlık Turizmi rüzgârı estirmeye hazırlanıyor.

  Devamını Oku15.04.2024

  Sosyal Medya ve Bilgi Kirliliği: Tanımı, Nedenleri, Etkileri ve Önleme Yolları

  Sosyal medya, iletişim, bilgi paylaşımı ve etkileşimi kolaylaştıran güçlü bir araç haline geldi. Ancak, bu platformlar aynı zamanda bilgi kirliliğinin yayılması için de zemin sunuyor. Bilgi kirliliği, yanıltıcı, yanlış veya manipülatif bilgilerin sosyal medya üzerinden yayılması anlamına gelir.

  Devamını Oku28.03.2024

  51. Site Dünya Konferansı İstanbul'da Rüzgâr Gibi Geçti! 

   SITE, 2024 Küresel Konferansı İstanbul'da inanılmaz bir organizasyon sonrasında muhteşem bir şekilde sonlandı. Yeni oturum formatları, destinasyon ortaklıkları ve daha fazlası aracılığıyla kültürleri birleştirme ve inşa etmeye odaklandı. Society for Incentive Travel Excellence (SITE) Küresel Konferansı, Ülkemiz adına güzel bir final ile sona erdi.  

  Devamını Oku20.03.2024

  Dijital Reklam dünyası, büyük bir dönemece yaklaşıyor!

  Tüketicilerin veriler üzerindeki şeffaflık ve kontrol talepleriyle birlikte, geniş kapsamlı mevzuat değişiklikleri gizlilik ortamını yeniden şekillendiriyor. Özellikle 2024'ün ikinci yarısında planlanan Chrome'un üçüncü taraf çerez desteğini sonlandırma gibi platform güncellemeleri, işletmelerin pazarlama hedeflerine ulaşmak ve büyümek için kalıcı stratejilere yönelmelerini gerektiriyor. Bu sürecin bir de yapay zeka gibi yeni teknolojilerin hızlı evrimi eklenince, pazarlamacılar için değişim kaçınılmaz hale geliyor.

  Devamını Oku07.03.2024

  İstanbul'da GlobeMeets B2B Networking Etkinliği 2024'te Buluşuyor!

  Turizm ve seyahat sektörünün öncü platformu GlobeMeets, geçtiğimiz yıl başarıyla gerçekleştirdiği organizasyonun ardından, bu yıl İstanbul'un gözde mekanlarından Rixos Tersane İstanbul'da, 12-13 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan etkinliği ile sektördeki varlığını sürdürmeye hazırlanıyor.

  Devamını Oku14.02.2024