Kılıçdaroğlu'ndan seçim sonuçlarına ilk yorum

Kılıçdaroğlu'ndan seçim sonuçlarına ilk yorum

Seçimlerde bir anlamda 'umduğunu bulamayan' CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçimde milletvekili sayısını artıran tek parti CHP'dir. 6 ay gibi kısa bir sürede CHP 3.5 milyon yeni seçmen kazanmıştır. Bu yüzden moralimizi bozmayacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu sonuçların netleşmesinin ardından genel merkez önünde kameraların karşısına geçti.

"Seçimin tek galibi CHP'dir" diyen Kılıçdaroğlu, "Seçime giren diğer partilerin oy oranları düşmüştür. Milletvekili sayısını artıran tek parti CHP'dir" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Demokrasiye her zaman güvendik ve savuınduk. Her koşulda da savunacağız. AK Parti'ye başarılar diliyoruz ancak şunu unutmasınlar karşılarında daha güçlü bir CHP var. Sadece AKP değil bütün dünya unutmasın artık daha güçlü daha dinamik dünyaya daha güçlü bir bakan bir CHP var" ifadesini kullandı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun seçim değerlendirmesi:

- "Hepinize yürekten teşekkürler. Üç temel mesajım olacak. Bir bütün Türkiye'ye CHP 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde 3. 5 milyon yeni oydaş kazanmıştır. Daha güçlüdür. 12 Eylül darbesinden bu yana en yüksek oyu almıştır"

- "Seçime giren partilerden diğerleri sayısını düşürmüştür. Demokrasiye her zaman güvendik, her zaman savunduk. Her koşulda savunacağım. AK Parti’ye başarılar diliyorum. Daha güçlü bir CHP var bunu unutmasınlar. Sadece AKP değil bütün dünya unutmasın daha genç, daha dinamik bir CHP var"

- "Seçime gidip milletvekili sayısını artıran tek parti CHP'dir. Seçime giren partilerden diğerleri sayısını düşürmüştür"
Kılıçdaroğlu'na destek gösterisi


Bu arada CHP Genel Merkezi önünde bir grup, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na destek gösterisi yaptı. Seçim sonuçlarını genel merkez bahçesindeki dev ekranlardan izleyen ve ellerinde Kılıçdaroğlu'nun posterlerini taşıyan partililer, "Halkın gururu Kılıçdaroğlu", "Üzülme Kemal'im arkandayız", "Türkiye laiktir, laik kalacak" ve "Halkçı Kemal" sloganları attı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS