Joe Biden'ın eşi Jill Biden kimdir?

Jill Biden, ABD Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden ile 1977 yılında dünyaevine girdi. Eşinin seçim kampanyalarına tam destek veren Jill Biden evlenmeden önce Jacobs soyadına sahipti. Peki, senatoluk ve ABD Başkan Yardımcılığı görevlerinde eşi Joe Biden'ın yanında olan Jill Biden kimdir?1951 New Jersey doğumlu olan Jill Biden ilk evliliğini 1970-1975 yılları arasında Bill Stevenson ile yaptı. 1977 yılında ise ilk eşi vefat eden Joe Biden ile evlendi.

1981 yılında Ashley isimli bir kız çocuğuna sahip olan çift 43 yıldır evliliklerini sürdürüyor.
Eğitimci olan ve Doktor unvanına sahip olan Jill Biden kendisini "ömür boyu eğitmen" olarak tanımlıyor.

Biden'ın Obama'nın başkan yardımcılığını yürüttüğü dönemde, Michelle Obama ile sıklıkla görüşen Jill Biden, eğitimci geçmişi ile ön plana çıkıyor.

2016 seçimlerinde Joe Biden'ın Demokrat Parti başkan adaylığına aday olmayacağını açıkladığında 21 Ekim 2015'te Gül Bahçesi'nde eşinin yanında yer aldı .Eşinin bu pozisyon için son derece nitelikli olduğunu belirten ve "en iyi başkan olacağına" inanan Jill Biden tüm süreçte ona destek vermeyi sürdürüyor.
Jill Biden Türkiye ziyareti sırasında Suriyeli mülteciler ile ilgili sorulan bir soruya şu şekilde yanıt vermişti:
Bu kadar çok sayıda mülteciye kapılarını açtığı ve onlara kendilerini güvende hissedebilecekleri bir ortam sağladığı için Türkiye’ye minnettarız. Uluslararası toplum da bu konuda ayağa kalkmalı. Özellikle de çocuklar için…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS