hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Twitter'da trend olan Barış Akarsu doğum gününde mezarı başında anıldı

  Twitterda trend olan Barış Akarsu doğum gününde mezarı başında anıldı
  expand

  Barış Akarsu trafik kazası geçirdiği tarih olan 29 Haziran'da mezarı başında anılırken genç şarkıcının doğum gününde binlerce mesaj paylaşıldı. Erken yaşta hayatını kaybeden başarılı şarkıcı için sosyal medyada binlerce Tweet atılırken Akarsu’ya yönelik paylaşımlar Twitter'da kısa sürede ikinci sıraya yükseldi. Peki, Barış Akarsu kimdir ve ölüm sebebi neydi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Barış Akarsu Twitter adlı sosyal paylaşım sitesinde günün en çok konuşulanları arasına girerken ünlü şarkıcıyı anmak isteyen kullanıcılar trafik kazası sonu hayatını kaybeden başarılı ismin şarkılarını seslendirdi. Merve Sevi ile birlikte başrollerini paylaştığı “Yalancı Yarim” isimli TV dizisi ile oyunculuğa adım atan Akarsu bu alanda da iddialı olduğunu göstermiş, 2004 yılında seslendirdiği Islak Islak ve 2008 yılında seslendirdiği Ayrılık Zamansız Gelir adlı parçaları ile hafızalarda yer edinmişti. Doğum günü ile aynı tarih olan 29 Haziran'da  kendisine hazırlanan sürprize katılmak için gittiği Muğla'da geçirdiği trafik kazası ile hayranlarını yasa boğan Akarsu bir süre yoğun bakım ünitesinde tedavi görmüştü.

  5 GÜN YAŞAM SAVAŞI VERDİ

  Doğum gününü kutlamak üzere gittiği Muğla ilinin Bodrum İlçesi’ne 5 kilometre uzaklıkta bulunan Torbalı kavşağında trafik kazası geçiren Akarsu ağır yaralı bir şekilde hastaneye kaldırılmıştı. 5 günlük yaşam mücadelesini kaybeden Akarsu’dan 4 Temmuz 2007 günü kötü haber gelmişti. Akarsu’nun vefatının ardından Torbalı kavşağında yaşanan kazalar gündem olmuş ve gerekli önlemlerin alınması istenmişti.

  BARIŞ AKARSU KİMDİR?

  İlk ve orta öğrenimini Amasya’da tamamladıktan sonra Amasra Yelken Kulübü’ne katılarak profesyonel olarak yelken ile ilgilenmeye başlayan Akarsu, müziğe ilgisinin de o yaşlarda sahip olduğu flüt sayesinde başladığını belirtmişti. Akarsu’nun müziğe olan ilgisinin farkına varan ailesi onun klavye, gitar ve mızıka eğitimi almasını sağladı. Barış Akarsu, o dönemlerde dinlemeye başladığı 1970 ve 1980'lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarından etkilendi. Antalya'da animatör ve müzisyen olarak çalıştı. Ankara'da garsonluk, barmenlik ve müzisyenlik yaptı. Daha sonra Karadeniz Ereğlisi'ne gelerek dört yıl boyunca çeşitli barlarda, yerel televizyon ve radyolarda programlar yaptı. Bu dönemde ATV kanalında yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasına katıldı ve 2004 Temmuz ayında yarışmayı birinci olarak tamamladı. Yarışmadan hemen sonra İstanbul'a yerleşti ve müzik çalışmalarına burada devam etti. Yarışmanın sonuçlanmasından ilk albümünü çıkarmasına kadar geçen sürede Türkiye'nin değişik yerlerinde sayısı 200'ü geçen konserler verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  31 Aralık 2004'te Seyhan Müzik'ten Serdar Öztop'un yapımcılığı ile ilk albümü Islak Islakı piyasaya çıkardı. Bu albümden aynı yıl içerisinde "Islak Islak", "Kimdir O","Amasra" ve "Mavi" parçalarına klip çekti. 3 Ağustos 2006'da ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gereki piyasaya çıkardı. 2006 yılında Star kanalında yayınlanmaya başlanan Yalancı Yarim dizisinde başrollerden birini üstlendi. Bu dizinin ardından milyonlarca seveni tarafından "Alfonso Tarık" olarak anılmaya başlandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow