Bir Zamanlar Çukurova dizisi Züleyha karakteri kimdir, Hilal Altınbilek kaç yaşında?

A A

13.09.2018 - 16:55 Son Güncelleme:

Yeni dizi Bir Zamanlar Çukurova’da Züleyha rolü ile ekranda olacak Hilal Altınbilek’in kariyeri dizinin takipçilerin tarafından merak konusu oldu. Perşembe akşamları Bizim Hikaye’nin rakibi olacak olan dizide dönemin Çukurova’sı işlenecek. Peki, Bir Zamanlar Çukurova’da Züleyha karakterine hayat veren Hilal Altınbilek kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova dizisi Züleyha karakteri kimdir, Hilal Altınbilek kaç yaşında?

Hilal Altınbilek, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Vahide Perçin, Uğur Güneş ve Murat Ünalmış gibi isimlerle birlikte rol alacak. En büyük hayali Yılmaz’la evlenmek olan Züleyha karakterine hayat verebilmek için dönem dizilerini izleyen Altınbilek bir süredir rolüne hazırlanıyor. İşte proje ile ilgili detaylar ve  Hilal Altınbilek’in kariyeri…

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA ZÜLEYHA KARAKTERİ ANALİZİ

Talihin olanca güzelliği verip birazcık şansı ve kısmeti esirgediği, mütevazı, iyi niyetli ama gerektiğinde kararlı, inatçı olabilen, zeki bir genç kız. Parada pulda gözü olmayan Züleyha'nın en büyük hayali Yılmaz'la evlenip yuva kurmak ve mutlu olmak. Ama bir gün üvey abisi Züleyha'nın hayatını mahvedecek bir adım atar. Bu adımla darmadağın olan Züleyha'nın tek çaresi Yılmaz'la birlikte Adana'ya kaçmaktır. Ama kader Züleyha'yı sınamaktan vazgeçmeyecek, onu ölümden daha zor kararlar vermek zorunda bırakacaktır.

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA OYUNCULARI

HİLAL ALTINBİLEK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Hilal Altınbilek, 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir'de doğmuştur. İlkokul'dan itibaren tiyatro ile ilgilendi. 2009 ve 2010 yıllarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) Actor Studio'da oyunculuk eğitimi aldı. Ayrıca Çağdaş drama topluluğundan ve Ali Haydar Elçığ'dan oyunculuk eğitimi aldı. 2011 yılında "Derin Sular" adlı dizide Şükrü Özyıldız ile başrolde oynadı. Hilal Altınbilek,2013 yılında "Karagül" dizisinde Ece Uslu, Yavuz Bingöl ve Mesut Akusta ile başrolleri paylaştı.

Filmleri :

2011 - Derin Sular(dizi)

2013 - 2014 -Karagül (dizi)

HİLAL ALTINBİLEK ZÜLEYHA KARAKTERİNE NASIL HAZIRLANDI?

Yapımını TİMS&B Productions'ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın yaptığı dizide Altınbilek, rolü için yoğun ve titiz bir hazırlık süreci geçirdi. Güzel oyuncu Hilal Altınbilek'in, bir dönem dizisi olan "Bir Zamanlar Çukurova"daki performansı merakla bekleniyor. Rolüne hazırlanmak için aylarca dönem dizileri ve filmleri izleyen Altınbilek, "Bir Zamanlar Çukurova" için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Filmin çekildiği dönemin gazete ve dergilerini okuyan oyuncu, zamanda yolculuk yaparak hazırlanmayı tercih etti.