Emlak Konut projeleriyle 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar belli oldu

Emlak Konut projeleriyle 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar belli oldu

Emlak Konut projeleri 240 ay vadeli konut kredisi ile ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Konut seferberliği kapsamında Avrupa'da uygulanan Mortgage sisteminden yola çıkarak hazırlanan kampanya kapsamında vatandaşlara 20 yıl vadeli konut kredisi ile ev alabilme şansı sunuldu. Emlak Konut projeleri ile başlayan kampanyaya, GYODER'in de destek vermesi ile seçenekler arttı. Bu süreçte ev satın almak isteyenler düşük faiz imkanlarından yararlanacaklar. Peki bu kapsamda hangi projeler ev sahibi olabilecekler.

Ev almak isteyenler Emlak Konut'un projelerine büyük ilgi gösteriyor. Emlak Konut projeleri, 240 ay vadeli konut kredisi ile ev sahibi olma imkanı tanıyor. Ülkemizde konut fiyatlarının yüksek olması, başlangıçta yüksek peşinatlar istenmesi ve konut kredisindaki faiz oranları nedeniyle vatandaşların konut satın alma düşüncesi hayalden öteye gidemiyor. Ancak Emlak Konut projeleri üzerinden başlattığı kampanya ile vatandaşları sevindiriyor. GYODER'in de destek verdiği kampanya ile 240 ay vadeli konut kredisi kullanarak ev sahibi olabilirsiniz. Yüksek peşinatların, kısa vadelerin olmadığı kampanyada vatandaşlar 240 ay vadeli konut kredisi kullanarak ev sahibi olabilecekler. 240 ay vadeli konut kredisi ile ev sahibi olma fırsatı Ankara ve İstanbul başta olmak üzere uygulanmaya başladı. Emlak Konut'un bu sisteminde vatandaşlar %5 peşinatla ve 20 yıl vade ile konut satın alabilecekler. Peki 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar hangileri? Kampanya hangi projelerde geçerli olacak? İşte detaylar...

Konutta ikinci seferberlik başladı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından konutta bu uygulamanın ilk adımı atılmıştı. Gayrimenkul sektörü, yeni yılda ikinci kez konut seferberliğine imzasını attı. Emlak Konut tarafından 1 Şubat'ta başlayan kampanyada konutlar yüzde 5 peşinatla satılacak. Öte yandan bu kampanyada bir ilke imza atıldı ve 240 ay vadeli konut kredisi, yani 20 yıl vadeyle konut satın alınablecek. Ayrıca konut alımında 60 ay vadeyi tercih edenlerden ise faiz alınmayacak.

1 Şubat 2017'de başlayan bu kampanya 2 ay boyunca devam edecek ve 31 Mart 2017'de tamamlanacak. Vatandaşlar normalde yüzde 20 olan peşinatın sadece %5'lik bölümünü ödeyecekler. Kalan yüzde 15'lik kısmını ise konut teslim tarihine kadar ödeyebilecekler. Emlak Konut'ta bu kapsamda ev satın alacaklar 20 yıl vadede yüzde 0,79 faiz, 10 yıl vadede 0,45 faiz ödeyecekler. 60 ay vade seçeneğini değerlendirenler ise faiz ödemeyecekler.

240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar

Emlak Konut'un başlattığı kampanyaya pek çok gayrimenkul şirketi destek verirken, 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar da belli oldu. Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halkbank, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi ve AlBaraka vatandaşlara bu kampanya için kredi desteği sunacak.

Hangi projelerden yararlanılıyor?

Emlak Konut kampanyası kapsamında; Adım İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Emlak Konut Başakşehir Evleri, Başkent Emlak Konutları, Batışehir, Büyükyalı, Ebruli, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3, Göl Panaroma Evleri, İst Marina, Karat 34, Ofis Karat Bakırköy, Koordinat Çayyolu, Körfezkent 4, Köy Zekeriyaköy, Maslak 1453 İstanbul, Park Mavera, Metropol Emlak Konutları, Nevşehir Emlak Konutları, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Niğde Emlak Konutları, Sofa Locca, Temaşehir Konya, Tual Bahçekent, Tual Adalar, Alya Penta, Strada Bahçeşehir, Pega Kartal, AND Pastel, Antasya Residence, Antteras, Anthill Residence, Toskana Orizzonte, Babacan Port Royal, Babacan Premium, Babacan Palace, İstanbul Prestij Park, Konya Prestij Park, Bursa Prestij Elit, Bursa Prestij Optimum, Nivo Ataköy, Nivo İstanbul, Çukurova Balkon, Adam Kule, Teras Kule, Dalga Kule, Vazo Kule, Taksim Petek Residence, Tango Kule, Burgu Kule, Demir La Vida, DKY Kartal, DKY On, Batışehir, Pega Kartal, Skyland İstanbul, Harmony Towers, Paltform Merter, Bomonti Modern Palas, Fuzul Olimpapark, Fuzul Vadiyaka Projesi, Ev'Re 2, Banuevleri Ispartakule 2, Banuevleri Ispartakule 3, Manzara Adalar, Referans Bahçeşehir, Referans Güneşli, Referans Kartal Towers, Referans Kartal Kordonboyu, SeaPearl Ataköy, Kuzu Effect, G Marin Managed by Divan, Nef Ataköy Residence, Nef Bahçelievler, Nef Sancaktepe, İnİstanbul Topkapı, Resim İstanbul, Brooklyn Life, Piyalepaşa İstanbul, İstanbul Piazza, Queen Central Park, Aydos Country, Ege Yakası, Bursa Modern, Ege Vadisi, İncek Dünyası, Altınoran, Marina Ankara, Sinpaş Palas, Sinpaş Liva, Sinpaş Köyceğiz, Aquacity Denizli, Lavender Sancaktepe, Bahçeyaka Ispartakule, Gölbahçe Evleri, Marka Rezidans ve AVM, Mirage Rezidans, İlkbahar, Şehir Konakları, Exen İstanbul, Yeni Kağıthane Projesi, Yeni Maltepe Projesi, Yeni Koşuyolu Projesi, Axis İstanbul Ofis ve AVM, HEP İstanbul - Sıra Evler, 5 Levent, TOYA Next, TOYA Moda, Avcılar Park, TOYA Vista projelerinden yararlanılabiliyor.

"Ülke ekonomisine güveni gösteriyor"

15 Temmuz darbe girişiminden sonra düzenledikleri kampanya ile ülke ekonomisine güvendiklerini gösterdiklerini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “İlk kampanyada 1 ayda 2 bin 500 konut sattık ve 2 milyar lira ciro elde ettik. Bu yıl da yüklenicilerle sürekli toplantılar yaptık ve yeni bir kampanya yapmamız gerektiğine karar verdik. Avrupa’da mortgage kredileri 20-30 yılı buluyor. ‘Bu bizim ülkemizde neden yapılmıyor’ diyerek yola çıktık. Bankalar, yükleniciler ve Emlak Konut olarak fedakarlık yaparak ‘Güçlü Türkiye için birlik vakti’ kampanyasına başladık. Bu kampanyadan da 2-2.5 milyar lira ciro bekliyoruz. Ülke ekonomisi üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor. Ekonomik darlıktan çıkmak için şantiyelerin çalışması ve yeni yatırımlar yapılması gerekiyor” diye konuştu.

Kampanyanın Emlak Konut GYO bünyesindeki 30 proje ve 15 bin bağımsız bölümü için geçerli olacağını belirten Kurum, 9 banka ile anlaştıklarını dile getirdi. Kurum, bunların Albaraka, Garanti Bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası olduğunu bildirdi. Konut almak isteyenler için tarihi bir fırsat sunulduğunu belirten Kurum, kampanyaya dahil projelerin metrekare fiyatlarının 2 bin 700 liradan başladığını ifade etti. Kurum, kampanyaya dahil projelerin İstanbul’un yanı sıra Ankara, Konya, Denizli, Nevşehir, Niğde gibi illerde de bulunduğunu kaydederek, şu anda projelerdeki bağımsız bölümlerin yüzde 20’sinin kampanyaya dahil olacağını dile getirdi. 240 ay vadenin finans sektörü için çok da cazip olmadığını belirten banka temsilcileri, ülke ekonomisine güvendikleri için kampanyaya dahil olduklarını söyledi.

Konutta yapılan kampanya tüketicilerde ‘acaba kampanya öncesi zam yapılır mı’ endişesi yarattı. Bu konuda açıklama yapan Murat Kurum; “Kampanyayı laf olsun diye yapmıyoruz. Kampanya açıklandıktan sonra kimsenin zam yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Ancak yükleniciler vaat ettikleri yüzde 20 stokları satıp bitirdikten sonra bir fiyat artışı talep ederse bunu da oturup konuşuruz” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS