Harf notu karşılıkları neler, CD, DC ve DD geçerli not mu?

Harf notu karşılıkları neler, CD, DC ve DD geçerli not mu?

Üniversite öğrencileri sınava katıldıkları derslerden elde ettikleri harf notlarına göre ilgili dersten gereken puanı almış sayılıyor. Peki, hangi harf notu hangi anlama geliyor ve yeniden alınabilecek derslerin harf notları hangileri?

Harf notları ile ilgili detaylar dönem dönem öğrencilerde kafa karışıklığına neden olabiliyor. Bunun önüne geçmek için üniversite yönetimleri gerekli bilgilendirmeleri kendi sistemleri içerisinde öğrencilerle paylaşabiliyor. İşte o üniversitelerden biri olan Anadolu Üniversitesi’nin harf notları ile ilgili yapmış olduğu bilgilendirme…


AA, AB, BA, BB, BC, CB, CC NOTLARI NE ANLAMA GELİYOR?


Bu harf notları geçerli yani başarılı harf notları arasında yer alıyor. Bu notları elde ede öğrenciler sırasıyla en yüksek  AA olacak şekilde o derse ait başarı ortalamasını öğrenmiş oluyor.


CD, DC VE DD HARF NOTLARI GEÇERLİ Mİ?


Bu notlar koşullu geçerli harf notları arasında yer alıyor. Yani öğrencinin AGNO’su (ağırlıklı genel not ortalaması) 2.00’ın üzerindeyse öğrenci bu derslerden geçmiş sayılıyor. Ancak AGNO 2.00’ın altındaysa bu dersler yeniden alınıp AGNO yükseltilebiliyor. CD, DC ve DD harf notları yükseltmelerde kullanılabilen dersler içerisinde yer alıyor.


FF HARF NOTU NE DEMEK?


FF harf notu öğrencinin almış olduğu dersten başarısız olduğu anlamına geliyor. AGNO ayrımına bakmaksızın öğrencinin bu dersi yeniden alması gerekiyor.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS