Sunucu İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Sunucu İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?
İsmail Küçükkaya / Gazeteci

Özel bir televizyon kanalında haber sunuculuğu yapan İsmail Küçükkaya kariyerinde önemli görevlerde yer aldı. Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan başarılı sunucu meslek alanında çeşitli ödüller almıştı. Peki, İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında ve nereli?

İsmail Küçükkaya 20 Ocak 1972 yılında Kütahya’nın Simav ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini burada tamamlayan Küçükkaya, ardından Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu.


Uzun dönem gazetecilik ve haber sunuculuğu yapan isim 2008 yılında Cumhuriyetimize Dair, 2012 yılında Cumhuriyetimizin İlk Yüzyılı ve 2016 yılında Korkma adlı eserleri yayınladı.


2017 yılında Altın Kelebek’te En İyi Erkek Haber Sunucusu adayları arasında gösterilen Küçükkaya aynı yıl Türkiye Altın Marka Ödülü’nde Yılın Televizyon Sunucusu seçildi. 2018 yılında ise MGD Ödülü’nde En İyi Sabah Haber Kuşağı ödülüne layık görüldü.


Uzun süredir özel bir televizyon kanalında İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programını sunan başarılı sunucu son olarak Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı ortak yayına moderatör olarak seçildi.


 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS