Itır Esen kimdir? Kaç yaşında?

Itır Esen kimdir? Kaç yaşında?

Miss Turkey yarışmasında bir anda gündeme gelen Itır Esen, magazin dünyasında gündemini korumaya devam ediyor. Itır Esen kimdir, kaç yaşında?

Itır Esen, 1999 yılında dünyaya geldi. 19 yaşında olan Esen, İstanbul Üniversitesi, H.A. Yücel Eğitim Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği bölümünde okuyor. Aynı isme sahip olan Yeşilçam oyuncusu Itır Esen'in yeğeni, Hayri Esen'in torunudur. Tasarımcıların dikkatini çeken Itır Esen, birçok ünlü ismin tasarımlarında modellik yapmasıyla dikkat çekti. Bugüne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü modacıların projelerinde yer aldı.

MISS TURKEY YARIŞMASI VE 15 TEMMUZ PAYLAŞIMI

 Bir dönem Miss Turkey yarışmasına da katılım gösteren Itır Esen birincilik elde etmiştir ancak 15 Temmuz Şehitlerine yönelik yaptığı paylaşım dolayısıyla tacı geri alınmıştır.

ITIR ESEN'İN HALASI TANIDIK SİMA

Hala Itır Esen, fotomodellik yaptığı dönemde Milliyet Gazetesi'nin ekinin kapağında bir fotoğrafı yayımlanmıştır. Aşk-ı Memnu'nun kastı için yeni yüzler aranırken kendisine 'Bihter' rolü teklif edilmiştir. Halit Refiğ, Itır Esen'i görür görmez kendisine 'Bihter'in üvey kızı 'Nihal' karakterini uygun görmüştür. 1975 yılında TRT'de yayınlanan 6 bölümlük dizi ile bir anda tanınmıştır.

Daha sonra Münir Özkul ve Adile Naşit filmlerindeki sarışın, hüzünlü gözleriyle bakan mahzun duruşlu genç kız olarak Türk sinema severlerin kalplerinde yer etmiştir.

Seks filmleri furyasının başlaması üzerine sinemayı bırakmış ve ünlü sinemacı Yavuz Turgul'la evlenmiştir. Bu evlilikten iki de çocuğu olmuştur.

2001'de yine TRT'de yayınlanan ve başrolünü Zuhal Olcay'ın oynadığı Yeditepe İstanbul ile Türk sinemasına geri dönmüştür. 2007 yılında Hülya Koçyiğit'in başrol oynadığı "Aşk Eski Bir Yalan" dizisinin senaristliğini üstlenmişti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS