ajanda

Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları yarın sona eriyor

  1. Ajanda

Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları yarın sona eriyor

Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları yarın sona eriyor

Jandarma uzman erbaş alımı başvurularında sürenin sonuna gelindi. 17 Temmuz tarihinde başlayan başvuru işlemleri yarın sona erecek. Bu nedenle adayların bu kısıtlı zamanı iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Başvuru için gerekli şartlar, adaylarda aranan nitelikler gibi bilgiler yayımlanan kılavuzda adaylarla paylaşıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı personel temin işlemlerine devam ediyor. Lojistik ve havacılık branşında istihdam edilmek üzere yapılacak sözleşmeli uzman erbaş alımı için başvuru süreci 17 Temmuz 2017 tarihinde başladı. Bu süreçte adayların yararlanabileceği başvuru kılavuzu yayımlandı. Bu kılavuzda adayların süreç içinde yapmaları gereken işlemlere ve detaylarına yer verildi.

BAŞVURU TARİHLERİ

Jandarma uzman erbaş alımı için başvuru yapacak olanlar için başvuru işlemleri 17 Temmuz 2017 tarihinde başladı. Ön başvurular 18 Ağustos 2017 tarihinde saat 15.30'da sona erecek, daha önce başvuru yapıp başarılı olan adaylar ise ikinci kez bir başvuru yapamayacak.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILIYOR?

Ön başvuru işlemleri www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılabiliyor. Burada başvuru işlemlerinin sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için Internet Explorer tarayıcı kullanılması gerekiyor. Adayların başvuru formunu doldurmaları sırasında büyük harf kullanmaları isteniyor. Adayların formda istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde gereken alanlara doldurmaları gerekiyor. Jandarma uzman erbaş alımı başvurusunun tamamlanmasının ardından adayın mutlaka yazıcıdan çıktı alması ve süreç boyunca bu çıktıyı muhafaza etmesi gerekmektedir.

Başvuru yapmak için tıklayın

BAŞVURU İÇİN GENEL KOŞULLAR

*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

*Lojistik branşlı Uzman Erbaş temininde TABLO-4'deki branşlara başvurabilmek için en az ilköğretim (8 yıllık) ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, TABLO-5'deki branşlara başvurabilmek için en az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak; Havacılık branşlı Uzman Erbaş temininde TABLO-6'daki branşlara başvurabilmek için en az lise ve dengi veya yurt dışındaki okul mezunu olmak,

*Düzeltimemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak,

*Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak,

*Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak,

*Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edilenleri hastanelerden "Komando Uzman Erbaş Olur" veya "Uzman Erbaş Olur" kayıtlı sağlık raporu almış olmak,

*En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, boy ve kilo oranları tablosunda (TABLO-1) belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.

*TSK'da daha önce subay (yedek subay dahil), astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş ve er (Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununda yer alan hükümler hariç; üçüncü hizmet yılını tamamlamış dördüncü hizmet yılında olduğuna dair belgeyle geleceklerdir.) olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.

*Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüĢü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, işitme ve görmede kusuru bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk körü ve düz taban olmamak, vücudunun herhangi bir yerinde yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçe’yi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak).

*Güvenlik soruştuması olumlu olmak.

*Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taaruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihi ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148'inci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.

*Taksitli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasınna çevrilmiş ya da ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.

*Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gini faaliyetlere karışmamış olmak.

*Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.

*Askerlik hizmetini yyapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış (TABLO-2) olmak.

*Askerlik hizmetini yapmış ve 17 Ocak 2018 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak,

*Başvuru, sınavlar, kayıt kabul işlemleri esnasında, adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

UYGULANACAK SINAVLAR

Ön başvurusu kabul edilen adaylar, Jandarma Lojistik Komutanlığı Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası (Güvercinlik/ANKARA)'nda; yazılı sınav, fiziki kontrol, fiziki yeterlilik testi, uygulama sınavı (başvurulan branşla ilgili), mülakat, sağlık raporu/güvenlik soruşturması işlemlerinden geçeceklerdir.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS