Kemal Geçer kimdir, kaç yaşında? Tesla’nın Türkiye CEO’su Kemal Geçer mi oldu?

Kemal Geçer kimdir, kaç yaşında? Tesla’nın Türkiye CEO’su Kemal Geçer mi oldu?

Kemal Geçer kimdir, kaç yaşında? Tesla’nın Türkiye CEO’su Kemal Geçer mi oldu?

Kemal Geçer’in uzun süredir devam ettiği görevinden ayrıldığını açıklaması ve Tesla’nın Türkiye yatırımı için CEO arayışına geçtiği süreçte Kemal Geçer’in Tesla’nın Türkiye CEO’su olacağı iddia edildi. Peki, Kemal Geçer kimdir, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı? İşte Geçer’in kariyeri…

Muazzam değerlemesi sonrasında Elon Musk’ı dünyanın en zengin kişisi unvanına taşıyan Tesla’nın Türkiye yatırımları için buradaki faaliyetleri yönetecek bir isim arayışına girdiği ve bu isim olarak da Kemal Geçer ile anlaştığı öne sürüldü. Geçer’in uzun süredir görev yaptığı alanı bırakması da iddiaları güçlendirdi. Peki, Kemal Geçer kimdir?

KEMAL GEÇER KİMDİR?

Geçer kendisini tanıttığı kişisel sitesinde kariyeri ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor “İlk startup girişimimi henüz 18 yaşında iken kendi birikimlerimle kurdum. Bu deneyimimi başka girişimcilikler takip etti. Bunun yanı sıra 4 farklı Fortune500 Global şirketinde Yurtdışında ve Türkiyede farklı iş alanlarında ve çeşitli kademelerde çok heyecan verici görevler takip etti. Elbette önemli olan iyi bir pozisyonda görev almaktan çok orada sağlanan katma değer. Bunlara örnek vermek gerekirse: henüz ‘Junior’ olarak çalıştığım M&A Danışmanlık şirketine 100 Milyon Dolarlık bir proje kazandırdım. DAX30 şirketlerine projelerde çalıştığım PwC’dan ayrıldığım gün kendi danışmanlık şirketimi kurdum ve bir girişimci olarak sıfırdan başlayıp, ekip kurup, danışmanlık projeleri almak müthiş bir mücadele deneyimi oldu. Uluslararası projeler yönettikten sonra, sağlık sektöründe bir şirkette Genel Müdür olarak şirketin yeniden yapılandırmasını yönettim. Ve sadece 2 sene içerisinde EMEA bölgesinde 20 Ülkede satış ağlarını oluşturdum. 31 yaşına geldiğimde Lufthansa Group'un en genç Genel Müdürü olma fırsatını yakaladım. Bu son 5 sene içerisinde Türkiye Havacılık tarihinin en zor dönemini geçirmesine rağmen daralan yüksek rekabetçi pazarda payımızı artırarak pazarı ‘over-perform’ edebildik. Bu süre içinde bir çok Üniversitede, ekonomi zirvelerinde ve uluslararası şirketlerin daveti üzerine konuşmacı olarak bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum.”