Levent Ülgen'in yeni dizisi Kocaman Ailem'in oyuncuları, konusu ve karakterleri açıklandı

Levent Ülgen'in yeni dizisi Kocaman Ailem'in oyuncuları, konusu ve karakterleri açıklandı

Kocaman Ailem oyuncu kadrosu TV ekranlarında yer alacak yeni dizide oynayacak isimleri gösterdi. Kanatsız Kuşlar dizisinin geçtiğimiz haftalarda final yapmasının ardından o projenin yerini alan Kocaman Ailem perşembe günleri takipçileriyle buluşacak. Peki, Kocaman Ailem'in konusu ne ve oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor?

Kocaman Ailem dizisi oyuncuları ve konusu ile ilgili diziseverlerin beklediği açıklama geçtiğimiz günlerde yapıldı. Fabrikatör Hulusi'nin komik hikayesinin anlatılacağı dizide Levent Ülgen ve Emre Karayel ve Özge Özder gibi isimler yer alacak. İşte Kocaman Ailem dizisinin oyuncuları ve konusu ile ilgili yapılan tüm açıklamalar...

KOCAMAN AİLEM DİZİSİ OYUNCULARI

KOCAMAN AİLEM DİZİSİ HULUSİ KOYUNCULAR (LEVENT ÜLGEN) KİMDİR?

Kayserili, yoksul bir ailenin çocuğu olan Hulusi, yıllarca dişini tırnağına takmış büyük bir sucuk markasının sahibi olmuştur. Çalışmak ve mücadeleyle geçen bir ömür yüzünden ne evlenmeye ne çocuk yapmaya fırsatı olmamıştır. Daha doğrusu o öyle sanmaktadır... Kocaman çiftliğinde, kardeşi ve onun eşiyle yaşamaktadır. Her ne kadar cimriliğiyle nam salmış olsa da içinde tertemiz, iyi yürekli, merhametli bir adam vardır. Sadece Hulusi bu iyi taraflarını göstermek konusunda da cimridir o kadar..

KOCAMAN AİLEM GÜZİDE (ÖZGE ÖZDER) KİMDİR?

Yıllar önce Hulusi yüzünden hayatı tepe taklak olan Güzide, intikam yemini etmiştir. Ne olursa olsun, Hulusi'nin de onun gibi çöktüğünü görmek istemektedir. Önce şirketini elinden almak ister. Sonra da çocuklarını... En ufak bir hataya tahammülü olmayan Güzide, istediği şeyi alana kadar durmayacaktır.

KOCAMAN AİLEM ŞİNASİ (EMRE KARAYEL) KİMDİR?

Hulusi'nin tek kardeşi olan Şinasi, abisi ve karısı ile çiftlikte yaşamaktadır. Hayata hep pozitif taraflarından bakar, öyle ki ne abisinin cimriliği, ne karısının şirretliği, onları çok sevmesine engel olmaz. İsteseler her ikisi için de canını verir. Saf kalpli, itikatı güçlü, aza tamah eden, büyük hırsları olmayan yani abisinin neredeyse zıttı bir adamdır. Hayattaki en büyük hırsı abisinin onunla gurur duymasını, karısının ise onu takdir etmesini sağlayabilmektir. Bu hırs onun başına çeşitli işler açacaktır.

KOCAMAN AİLEM ELİF (ÇAĞLA DEMİR) KİMDİR?

"Delikanlı" lafının bir tek erkeklere söylenmediğinin en büyük kanıtı, vücut bulmuş hali Elif'tir. Sadece bu da değil; dibine kadar inatçı, köküne kadar duygusal, sonuna kadar aşıktır... En büyük kalp ağrısı, 3 kez nişandan, 6 kez sözden döndüğü, gönlünün şampiyonu Demir ile bir türlü mutlu sona kavuşamıyordur. Ama ona göre bu konuda kendisinin zerre kadar kabahati yoktur, tüm suç o Demir denen şampiyondadır. Ama çok seviyordur Demir'i çok.

KOCAMAN AİLEM DEMİR (AKSEL BONFİL) KİMDİR?

"Şampiyon" diye de bilinen Demir, bir zamanlar ringlerde fırtınalar estirmiştir. Fakat sakatlanınca kariyerini bırakmak zorunda kalmış, kurumsal hayata dönmüştür. İdealist, dürüst son derece güvenilir olan genç adam bu özellikleri yüzünden Hulusi'nin sağ kolu olmuştur. Aralarında patron-çalışan ilişkisinin ötesinde baba-oğul bağı vardır. Hulusi'yi babası olsa bu kadar sever. Güçlü, kararlı, ne istediğini bilen Demir'in tek zaafı tabii ki Elif'tir

KOCAMAN AİLEM AYŞE (ZUHAL YALÇIN) KİMDİR?

Emekli tarih öğretmeni olan Ayşe, hayatın zorluklarıyla tek başına mücadele etmekle kalmamış, biricik oğlu Ahmet'i de yalnız büyütmüştür. Hulusi onu evlilik öncesi yüzüstü bırakıp kaçık gitmekle kalmamış, babasından kalma sucuk formülünü de çalmıştır. Bir de üstüne hamile olduğunu fark etmiştir. Ama bir gün bile isyan etmemiştir bu duruma çünkü oğlu bu hayatın ona verdiği en güzel hediyedir, tüm dünyasıdır. O kadar ki kazık kadar adama hala çocuk muamelesi yapmaktadır.

KOCAMAN AİLEM DİZİSİ AHMET KİMDİR?

Annesi ne kadar üstüne düşüyor, ne kadar seviyorsa, Ahmet de annesine aynı hisleri besliyordur. Sadece bu duygularını gösteremiyordur çünkü duygusal zekası biraz düşüktür. Ama Allah duygusal kısımdan aldıklarını analitik kısma vermiş olsa gerek ki; Ahmet tam bir dâhidir. Az ama öz konuşur. Titiz, düzenli ve sorgulayıcıdır. Bildiğin ana kuzusudur, öyle ki annesinden rıza almadan su bile içemez. Sonuçta her şeyin en iyisini annesi biliyordur.

KOCAMAN AİLEM SELİM (BERKAY TULUMBACI) KİMDİR?

Ortamların bıçkın delikanlısı Selim, aslında kalbinin olduğu yerde küçük bir serçe besliyordur. Pek belli etmese de son derece duygusal ve merhametli bir adamdır. Hayatta örnek alabileceği tek erkek dayısı Naci olmuş, ondan etkilenmiştir. Dolayısıyla ucundan kıyısından bazı tezgahlara bulaşmış ama asla mazlumun, yoksulun tek kuruşuna dokunmamıştır. O ekmeğinin peşindedir. Hem bu dolandırıcılık değil, ticarettir ona göre. Şeytan tüyü vardır bu çocukta, sempatik ve komiktir. Ve ne yaparsa yapsın da hep dört ayak üstüne düşer.

 


KOCAMAN AİLEM SEVGİ (ÖZLEM TÜRKAD) KİMDİR?

İkinci Hulusizede olan Sevgi, gizemli, hafif tedirgin edici ama son derece kalender bir kadındır. Bir yere heykeli dikilecek olsa Sevgi'nin yüreğine çimento yetmez! Böyle doğmamıştır elbette, yaşadığı olaylar, zorlu hayat koşulları ve düğün öncesi tüm eşyalarını çalıp kaçan Hulusi onu bu hale getirmiştir. Polisiye olaylara karşı özel bir ilgi beslemektedir. Öyle ki herhangi bir suçu oturduğu yerden çözebilir. Tam bir Müge Anlı hayranıdır. Hayatta vazgeçemediği iki şey varsa, biri oğlu Selim, diğeri ise televizyonudur. Kardeşi Naci alavereci dalaverecidir ama yıllarca ona yarenlik yapmış, oğlunu büyütmesine yardım etmiştir. Kardeşi ve oğlu dahil, kimseye tam olarak güvenmez. Niye güvensin ki; insanoğlu çiğ süt emmiş.

 

KOCAMAN AİLEM ERCAN (ÇAĞRI ÇITANAK) KİMDİR?

Güzide'nin içerideki adamıdır. Ercan, Demir'le yakın arkadaş, şirkette de önemli pozisyonda olan bir karakterdir. Güzide'yle birlikte yavaş yavaş şirketi ele geçirirken kimse ondan şüphelenmez. Hatta güvenilir biri olarak tanınmaktadır. Ne vakit duygular işin içine girecek, Ercan bocalamaya başlayacaktır.

 


KOCAMAN AİLEM DİZİSİ NURTEN (GÜLÇİN HATIHAN) KİMDİR?

Varlık içinde yokluk çekmek tabiri Nurten için bulunmuştur neredeyse. Koskoca sucuk fabrikasının sahibinin kardeşiyle evlidir ama yemekten temizliğe, bahçeden ev idaresine her iş Nurten ve kocasının eline bakmaktadır. Ahdetmiştir; gün gelecek hak ettiği o şaşalı, bolluk içindeki hayata kavuşacaktır. Ah keşke kocası da onun bu hayallerine bir nebze ortak olabilse, desteklese... Bu uğurda zaman zaman kocası Şinasi'yi doldurması, gaza getirmesi, çapının ötesinde planlara dahil etmesi gerekir. Ama Nurten ne yapıyorsa hem kendi hem de çok sevdiği kocası Şinasi için yapıyordur. Bunca zenginlik varken azıcık daha ferah içinde yaşamak istemek suç mudur yani?

 


KOCAMAN AİLEM JALE (ZEYNEP GÜLMEZ) KİMDİR?

Emekli hemşire olan Jale, deli dolu kızı Elif'le birlikte sakin bir hayat sürmektedir. Ta ki kızının uzatmalı sevgilisi çat kapı gelip onu acı gerçekle yüzleştirene kadar... Jale kızını kaybetmeme uğruna hiç tanımadığı Hulusi'nin evine yerleşecek, bambaşka bir maceranın içine girecektir. Olsun, yeter ki kızı Elif mutlu olsun ve yanında dursun.

 

 

KOCAMAN AİLEM NACİ (NECMİ YAPICI) KİMDİR?

Ablası eniştesi tarafından dolandırılıp bir de üstüne hamile kalınca Naci bırakıp gidememiştir ablasını bir daha. O günden beri ablası ve yeğeniyle yaşamakta, onlar nereye giderse o da onlarla gitmektedir. Yeğenden öte evlat yarısı bildiği Selim'i kendine göre yetiştirmiş, sokağın, ortamların tüm kurallarını öğretmiştir. Yalan söylemek konusunda doktora sahibi olan Naci, bunca tezgaha, dalavereye rağmen hep meteliksizdir. Olsun gönlü zengindir onun da. Ablası ve yeğeni için dünyayı ayağa kaldırabilir.

 

 

KOCAMAN AİLEM YAŞAR (ERMAN OKAY) KİMDİR?

Çiftliğin bir tanecik bahçıvanıdır. Aynı zamanda Hulusi'nin özel şoförlüğünü de yapar. Hepsinden önemlisi de Hulusi'nin zor zaman dostu, akıl aldığı kişidir. Her zaman gülümseyen, insanın içini ısıtan biridir Yaşar. Kızı Berrak'la birlikte çiftlikte yaşamaktadırlar.


KOCAMAN AİLEM BERRAK (BUSE ARSLAN AKDENİZ) KİMDİR?

Babasının her şeyi olan Berrak, başarılı ve hırslı bir polis komiseridir. Genç yaşına rağmen hızla yükselmiştir. Prensiplerine oldukça bağlıdır. Her zaman gerçeğin ve adaletin peşindedir. Babası gibi Berrak'ın da pamuktan bir kalbi vardır. Fakat söz konusu işi ise kimsenin gözünün yaşına bakmaz.

KOCAMAN AİLEM KONUSU NE?

Pastırma ve sucuk fabrikası sahibi Hulusi, geçirdiği kaza sonucu ölümün soğuk nefesini ensesinde hisseder ve bunların başına neden geldiğine dair bir vicdan muhasebesine girişir. Geçmişte kalplerini kırdığından ahlarını aldığını düşündüğü üç kadını bulması için oğlu gibi sevdiği Demir'i görevlendirir. Hulusi'nin sadece helalleşmek için yeniden bir araya geldiği üç kadından üç çocuğu olduğunu öğrenmesiyle artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS