LGS sonuçları açıklandı mı? Ne zaman, saat kaçta açıklanacak? | MEB LGS sınav sonuçları 2018

LGS sonuçları, açıklandı mı, ne zaman açıklanacak sorusunu soran öğrenciler ve veliler heyecanla beklenen açıklamanın yapılmasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, puanların 22 Haziran 2018 tarihinde açıklanacağını önceden açıklamıştı, sonuç açıklanma tarihini güncelledi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak, LGS yerleştirme kılavuzu ne zaman yayınlanacak?MEB LGS sınav sonuçları, 26 Haziran 2018 tarihinde açıklanacağını önceden bakanlık yayınlarken saat kaçta açıklanacağına dair resmi bir açıklama yapmadı. Heyecanla beklenen sınav sonuçları sonrası öğrencileri LGS yüzdelik dilimleri, puanlarını öğrendikten sonra kılavuz üzerinden tercihler yapılacak.
MEB sınav sonuçları, e-Okul sorgulama sayfasında yayınlanmıyor. e-Okul sayfasında öğrenciler okullardaki sınav sonuçları ve merkezi sınava dair okul puanlarını ve başvurularını gerçekleştirebiliyor.
LGS sonuçları açıklandı mı? Ne zaman, saat kaçta açıklanacak? | MEB LGS sınav sonuçları 2018 ©Foto: Shutterstock
LGS sonuçları, saat kaçta yayınlanacak sorusunun cevabı resmi olarak verilmiyor. Bir önceki sınavlara bakıldığında MEB, 10-14 arası sınav sonuçlarını resmi web sitesinde açıklıyordu. > LGS sonuçlarının açıklanacağı siteye gitmek için tıklayınız
(MEB sayfasının sol tarafında ‘sınavlar’ bölümünde açıklanması bekleniliyor)
LGS tercih kılavuzu, MEB tarafından ne zaman yayınlanacak? Puanlar açıklandıktan sonra bu hafta tercih kılavuzunun yayınlanması bekleniliyor.
LGS yerleştirme başvuruları, Temmuz ayının ilk haftası gerçekleşmesi beklenirken, MEB resmi açıklamayı kılavuz üzerinden açıklayacak.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS