MEB il dışı atama sonuçlarını açıkladı! | İl dışı tayin 2018

MEB il dışı atama sonuçlarını açıkladı! | İl dışı tayin 2018

Merakla beklenen il dışı tayin sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda tayin işlemlerinin tamamlanmasının ardından heyecanla beklenen il dışı atama sonuçları için beklenen açıklama yapıldı ve sonuçlar adaylarla paylaşıldı. Bu sürecin ardından şimdi öğretmenler mazeret hakkı için araştırmalar başladı.

İl dışı tayin sonuçları açıklandı. Öğretmenlerin merakla bekledikleri il dışı atama açıklamasının erişime açılması büyük heyecana neden oldu. Tayin istedikleri bölgeler için tercih yapan ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek açıklamayı beklemeye geçen öğretmenler bekledikleri cevabı aldılar. Bu sürecin ardından şimdi de öğretmenlere mazeret hakkı doğdu.

İl dışı atama sonuçları için tıklayın

İl dışı atama sonuçları 11 Haziran 2018 Pazartesi günü erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sisteminde yayımlanan sonuçların ardından adaylar T.C. kimlik numaraları ile sorgulamalarını yapabiliyor.

Sonuçların ardından mazeret hakkı

Bu süreçte tayin başvurusu yapan ancak atandıkları ilde farkı ilçelere tayini çıkab öğretmenler mazeretli il içi yer değiştirme hakkından faydalanabilecek. Yer değiştirme sonucu farklı illere atanan öğretmen eşlerden görev yerlerinden ayrılmadan atamasını iptal ettirenler, mazerete bağlı yer değiştirme döneminde eşlerinin bulunduğu ile; aynı ilin farklı ilçelerine atananlar ise, atandıkları yerde göreve başladıktan sonra, il içi mazeret durumuna bağlı yer değiştirme döneminde yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

İl dışı tayin neye göre yapılıyor?

MEB tarafından gerçekleştirilen il dışı tayin öğretmenlerin tercih ettiği kurumlardaki norm kadro açığı dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılmaktadır. Hizmet puanının eşitliği halinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı halinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir. Ataması iptal edilen öğretmenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, il içindeki diğer eğitim kurumlarından alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumlarına valiliklerce atanacaktır.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS