MHRS randevu iptali nasıl yapılır?

MHRS randevu iptali nasıl yapılır?

MHRS randuvu iptali yapacaklar, bu işlemi nasıl yapacaklarını araştırıyor. Hastane randevusu almayı kolaylaştıran sistemle anında randevu alınabildiği gibi, iptal işlemi de anında gerçekleştirilebiliyor.

MHRS hastane randevu sistemi vatandaşların hastane randevusu almalarını kolay haline getirdi. Türkiye'nin dört bir yanında bulunan hastanelerden randevu almak bu sistem sayesinde dakikalar içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Ancak zaman zaman çeşitli nedenlerle randevunun iptal edilmesi gerekebiliyor. Bu durumdaki vatandaşlar MHRS randevu iptali nasıl yapılacağını araştırıyor.

Öncelikle aldığınız bir randevu olduğunda sizin randevu saatiniz kimseye verilmiyor. Bu nedenle başkalarının mağdur olmaması adına gidemeyeceğiniz durumdaki randevunun iptal edilmesi gerekiyor. Böylece ihtiyacı olanlar sizin iptal ettiğiniz saatte muayene olabiliyor. MHRS randevu iptal işlemi için şunların yapılması gerekiyor:

İlk olarak www.mhrs.gov.tr adresine gidin ve sisteme girişinizi gerçekleştirin. Ardından randevu geçmişi kısmına tıklayın ve önceden aldığınız randevuları görüntüleyin. Burada iptal edeceğiniz randevuyu seçerek işleminizi yapabilirsiniz.

MHRS Hastane Randevu sistemi için tıklayın

Diğer bir yöntem olarak ise ALO 182'yi arayarak almış olduğunuz bir randevuyu iptal ettirebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS