Norm Ender kimdir, kaç yaşında, gerçek adı ne?

Norm Ender kimdir, kaç yaşında, gerçek adı ne?

Gerçek adı Ender Eroğlu olan Norm Ender Türkçe rapin önemli isimleri arasında yer alıyor. Uzun dönem ara verdikten sonra rap dünyasına geri dönen ve şarkılarını müzikseverlerle paylaşan Norm Ender özellikle diss parçaları ile adından sıkça söz ettiriyor. Peki, Norm Ender kimdir ve kaç yaşında?

Ender Eroğlu yani sahne adı ile Norm Ender 1985 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Şarkılarında da sıklıkla yer verdiği İzmir’de önemli parçalara imza atan Norm Ender bir dönem Norm Erman ile birlikte seslendirdiği “rap dersi” adlı şarkı ile adından sıkça söz ettirmişti.


2004 yılında Akademi Türkiye adlı müzik yarışmasında rap yerine pop okuması istenince programdan ayrılmayı tercih eden Ender Eroğlu daha sonra kendisiyle özdeşleşen İçinde Patlar, Eksik Etek ve Çıktık Yine Yollara isimli parçalara imza attı.


Popülerliğinin artmasının ardından birçok TV kanalında röportajları yayınlanan Eroğlu, 2011 yılında 2017 yılına kadar sessiz kalmayı tercih etti. Aynı yıl “Deli” ve “Kaktüs” parçalarını seslendiren Norm Ender bu parçalarda Türkçe rapin tanınan isimlerine yaptığı göndermelerle yine adından söz ettirmeyi başardı.


Son olarak Ben Fero ve Ezhel’e göndermeler içeren Mekanın Sahibi adlı parçasını yayınlayan Eroğlu, kısa sürede müzik listelerinde üst sıralarda yer almayı başardı. Norm Ender’in en çok dinlenen parçası olan şarkı sonrasında Okan Bayülgen’in konuğu olan Norm kariyeri ve rap kültürü hakkında düşüncelerini aktardı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS