hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsung S8 ve Note 8'de Bixby tuşu kapatma nasıl kapatılır?

  Samsung S8 ve Note 8de Bixby tuşu kapatma nasıl kapatılır
  expand

  Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8'de bulunan Bixby tuşu kimi kullanıcılar için olumlu bir özellikle olarak görülse de, kimileri için büyük sorun teşkil ediyor. Bu tuşu iptal etmek isteyenler, Bixby tuşu nasıl kapatılır, sorusuna yanıt arıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Samsung Galaxy S8 ve Note 8 telefonlarda en çok dikkat çeken özelliklerden biri de Bixby tuşu. Telefon tasarımıyla ve özellikleriyle pek çok kullanıcı tarafından beğeniyle karşılansa da, Bixby tuşu için aynı şeyleri söylemek pek mümkün görünmüyor. Bixby tuşu konusunda kullanıcılar ikiye ayrılıyor. Kimileri bu tuşa alıştı ve kullanırken bir sorun yaşamıyor ancak bazı kullanıcılar için Bixby tuşu gerçekten bir problem teşkil ediyor. Bu durumda olan kullanıcılar, Bixby tuşu nasıl kapatılır, sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor.

  Öncelikle telefonun kişisel asistan özelliğini kullananlar için bu tuş büyük kolaylık sağlıyor ancak bireysel kullanıcılar için telefonun kullanımı zorlaşıyor.

  Bixby tuşu nasıl kapatılır?

  Bu tuşu eğer kullanmak istemiyorsanız telefonunuzun ayarlarından bunu kapatabilirsiniz. Bunun için; öncelikle Bixby'i çalıştırın ve Bixby Home sayfasında bulunan Ayarlar menüsüne girin. Bu menüde Bixby Key seçeneğini seçin ve burayı "Hiçbir şey açma" (Don't open anything) şeklinde değiştirin. Diğer yandan Bixby'nin en son sürümünü kullananlar ise telefon ekranının üst kısmından ulaşabilecekleri kısa yoldan bu tuşu kapatabiliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow