hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek?

  SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek
  expand
  KAYNAKNeşe Akbaş / Cnnturk.com Muhabiri

  "SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış" ifadesi emeklilik başvurusu yapıp başvuru sürecinin onaylanmasını bekleyen insanların gündeminde yer alıyor. Peki, emeklilik başvuru işlemlerinde "SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış" detayı ne anlama geliyor? İşte konuyla ilgili bilgiler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emeklilik sürecine dahil olabilmek için dosyalarını teslim eden vatandaşların bazılarının dosya durumunda görülen "SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış" ibaresinin anlamı merak ediliyor. DYS üzerinden düşen dosyaların memurlar tarafından incelenip işleme alındığını ifade eden bu açıklama, duruma göre değişkenlik gösterebilmektedir.

  "SGK GELEN EVRAK DOSYASINA KALDIRILMIŞ" İFADESİ NE ANLAMA GELİR?

  SGK ile olan yazışmalarında bir evrakın işleme alınmadan önce SGK gelen evrak dosyasına konulduğunu veya SGK tarafından işleme alınmadan önce bu dosyadan çıkarıldığını ifade eder. Bu durum, evrakın işleme alınmış ancak reddedilmiş olabileceği anlamına da gelebilir. Aynı şekilde kurum tarafından incelenip sonuçlandırılması için bekleyen bir evrak olarak da kabul edilebilir. Evrakın işleme alınıp alınmayacağına veya sonucun ne olacağına ilişkin bilgi, kurumun yazışma sürecine bağlı olarak değişebilir.SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow