Son Dakika

Survivor Yasin kimdir? Yasin Obuz Survivor final üçlüsü arasında!

Survivor Yasin kimdir? Yasin Obuz Survivor final üçlüsü arasında!

Survivor Yasin kimdir? Yasin Obuz Survivor final üçlüsü arasında!

Survivor 2020 final üçlüsü 12 Temmuz’da belli oldu. Son 4’ten çıkmayı başaran isimler Barış ce Yasin olurken Berkan yarışmaya veda etti. Peki, Survivor üçlü finalistinden biri olan Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yasin Obuz Survivor yüzleşmesinden diğer yarışmacılardan en fazla olumlu yorum alan kişilerden oldu. Hemen hemen tüm yarışmacılar Yasin’in yardımseverliğinden bahsederken Sercan ile arasında yaşanan diyaloglar herkesi güldürdü. Peki, Survivor 2020’nin 3 finalistinden biri olan Yasin kimdir?

SURVİOR YASİN OBUZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA NERELİ?

21 Kasım 1988’de Diyarbakır'da doğan ve 3 kardeşi olan Yasin Obuz, çocukluğundan bu yana spor yapıyor.

İlk spor lisansı 1998'de çıkan Obuz, amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı. Bunların yanı sıra, çocukluğunda 2 yıl jimnastik yaptı, voleybol ve basketbol da oynadı. Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde okuyan Obuz, üniversite yıllarında ise spor olarak fitness yaptı.

Üniversitede mutfağa merak saldığı için yemek yapmayı öğrenmeye başladı. Yemek yaparken mutlu olduğunu fark eden Yasin, bir dönem Rusya St. Petersburg’da yaşadı ve yaklaşık olarak 20 ülke gezdi. Gittiği ülkelerin mutfak kültürlerini, eğlence tarzlarını, yaşayış biçimlerini gözlemledi. Şimdi kendisine ait küçük bir işletmesi var. Geçen sezon Masterchef yarışmasına katılan Yasin bu şekilde Survivor'a seçildi.