TCDD personel alımları İŞKUR üzerinden devam ediyor

  1. Ajanda
TCDD personel alımları İŞKUR üzerinden devam ediyor
TCDD personel alımları İŞKUR üzerinden devam ediyor

TCDD personel alımları İŞKUR üzerinden devam ediyor. İş arayan vatandaşlar İŞKUR'da yer alan ilanları değerlendirmek isterken, bu kapsamda başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden gerçekleştiriliyor.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerinde belirsiz süreli (daimi) iş sözleşmesi ile çalıştırılmak üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. TCDD personel alımı ilanı İŞKUR tarafından ilan edilirken, Devlet Personel Başkanlığı'nın kurumsal internet sitesinde de yayımlandı. Buna göre TCDD personel alımı iş ilanı ile 88 tren teşkil işçisi, 50 mühendis işçisi, 117 tren teşkil işçisi, 128 mekanik vasıta tesis cihaz ve vinç operatörü alınacak.

Türkiye Çalışma ve İş Kurumunda talep doğrultusunda Açık İş İlanlarında 12.12.2017 - 21.12.2017 tarihleri arasında ilan edilecektir. Talebimiz ilan edildikten sonra ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylar, başvurularını Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken hususlar TCDD TAŞIMACILIK A.Ş web sitesinde (http://www.tcddtasimacilik.gov.tr) yayınlanacaktır.

Toplamda 88 kişinin istihdam edileceği alımda personeller; İstanbul, Ankara, Malatya, Elazığ, Afyon, Bilecik, Kocaeli, Zonguldak, Karabük, Kırıkkale, Aydın, İzmir, Denizli, Balıkesir, Kars, Erzurum, Sivas, Van, Gaziantep, Hatay, Niğde, Konya, Kütahya, Yozgat, Muş, Balıkesir, Eskişehir, İzmir, Malatya, Osmaniye, Sakarya, Adıyaman, Bingöl, Kahramanmaraş, Kocaeli, Mardin, Mersin ve Tekirdağ'da belirlenen işyerlerinde görevlendirilecekler.

Kimler başvurabilecek?

Tren Teşkil İşçisi ünvanı için başvuru yapacakların; Raylı Sistemler İşletme, Raylı Sistemler Elektrik Elektronik, Raylı Sistemler İnşaat, Raylı Sistemler Makine ve Raylı Sistemler Mekatronik,

Harita Mühendisi ünvanı için başvuru yapacakların; Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık,

İnşaat Mühendisliği ünvanı için başvuru yapacakların; İnşaat Mühendisliği,

Jeoloji Mühendisi ünvanı için başvuru yapacakların; Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Jeolojisi,

Elektrik, Elektrik-Elektronik Mühendisi ünvanı için başvuru yapacakların; Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Elektrik Mühendisliği,

Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörü ünvanı için başvuru yapacakların; Raylı Sistemler Elektrik Elektronik, Raylı Sistemler İnşaat, Raylı Sistemler Makine ve Raylı Sistemler Mekatronik bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Tren Teşkil İşçisi nedir, ne iş yapar?

'Makasçı' olarak da bilinen 'Tren Teşkil İşçisi' istasyonlardaki manevra işlemlerini yapar ve istasyona gelen trenlere sinyal vererek ilgili yola alınmasını sağlar.

Ayrıca istasyonun temizlik işleri, soba yakılması, temizlenmesi vs. gibi işlemer bu işçinin görev alanındadır. Oldukça zor ve önemli bir görev olan bu ünvanda çalışanların çok dikkatli davranmaları gerekmektedir.

TCDD 88 tren teşkil işçisi alımı ilanı için tıklayın

Mühendis İşçiliği, Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü ilanı için tıklayın

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Description $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS