13-14 Ocak AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar açıklandı

13-14 Ocak AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar açıklandı

13-14 Ocak AÖF sınav sonuçları, Açık Öğretim Fakültesi sonuç sayfasında ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi’nin yaptığı sınavlarından ardından e-Kampüs sayfasında AÖF soruları ve cevapları, Pazartesi günü açıklandı. Sınavlara dair merak edilen bir soru sosyal medyada gündeme geldi.Sınavlarından ardından öğrencilerin merak ettiği 'yeterlilik (bütünleme) sınavı'na dair üniversiteden "sınav takvimi" üzerinden cevap geldi. Sınava dair merak edilen sorular ve cevaplar haber içeriğimizde...

2018'in ilk sınavı olan Açık Öğretim Fakültesi güz dönemli final sınavları hafta sonu gerçekleşti. Saat 09:30 ve 14:00’te yapılan sınavlarda öğrenciler 20 soruya 30 dakikada cevap verdi. 15 dakika kuralının olduğu sınavlarda, dört yanlış bir doğruyu götürme uygulamasına devam edildi. Fakülte, sınavdan önce resmi web sitesinde “kitapçık türleri kodlama” konusunda öğrencileri uyardı. Sınava dair merak edilen soru ve cevaplar…


AÖF SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN VE NEREDE YAYINLANACAK


AÖF güz dönemi final sınav soruları ve cevapları Pazartesi günleri, Anadolu Üniversitesi e-Kampüs sayfasında yayınlanmaktadır. Üniversite soruları direkt olarak sitede yayınlamıyor. Öğrenci giriş üzerinden öğrenciler sınavda çıkan soruları ve cevapları görebiliyor.


SORULARIN YAYINLANACAĞI SİTEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ


AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK


Açık Öğretim Fakültesi, öğrenciler tarafından beklenen sınav sonuçlarına dair geçen sene resmi bilgi verdi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, geçen sene sınavlara dair önemli açıklamalarda bulunmuştu. Rektör Gündoğan, geçen senelerde 15-30 gün içerisinde açıklanan sonuçların artık 7-10 gün içerisinde açıklanacağını söylemişti. 2017 yılında yapılan sınavlara bakıldığında en geç 10 gün içerisinde sonuçlar açıklanıyor.


Sonuçların 22 Ocak ila 25 Ocak 2018 tarihlerinde açıklanması bekleniliyor. Sonuçlar Anadolu Üniversitesi’nin resmi web sayfasında yayınlanacaktır.SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİNE DAİRE BİLGİLER


Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.


Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3(üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.


Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.


Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.


Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18/03/2016 tarihli ve 75850160-106-158-16196 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.


Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.


YETERLİLİK SINAVI OLACAK MI


Birçok öğrencinin merak ettiği sorunun cevabını fakülte sınav tarihleri içerisinde açıkladı. Yeterlilik (Bütünleme) sınavları yapılmayacak. Sınav tarihleri içerisinde yeterlilik sınavı gözükmüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS