hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  10 Ağustos Hangi Burç? 10 Ağustos Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...

  10 Ağustos Hangi Burç 10 Ağustos Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...
  expand

  Burçlar astrolojinin öne çıkan konuları arasındadır. Kişinin doğum gününe göre belirlenen burçlar insanların hem karakteristik hem de fiziksel yönleri hakkında bilgi vermektedir. 10 Ağustos tarihinde doğanların burcu da merak edilen konular arasındadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  10 Ağustos Hangi Burç?

  Ağustos ayında doğam kişiler Aslan burcu ve Başak Burcu olmak üzere iki gruba ayrılırlar. 1 Ağustos – 22 Ağustos aralığında doğanlar Aslan burcu grubundadır. Dolayısıyla 10 Ağustos tarihinde doğanların burcu da Aslan burcudur.

  10 Ağustos Tarihinde Doğanların Burcu ve Ortak Özellikleri...

  Doğum günü 10 Ağustos olan kişiler Aslan Burcudur. Aslan burcunun öne çıkan özellikleri lider ruhlu ve gururlu olmasıdır. Aslan burcu Zodyak’taki en dayanıklı burçlardandır. Kendine güvenen, neşeli, çok canlı ve çok enerjik kişilerdir. Aslan burcu kişilerinin karakteri çok güçlüdür. Aslan burcu şöhreti, başarıyı ve ünü seven bir burçtur. Tarihteki en ünlü ve medyatik liderliğin çoğu bu burçtan çıkmaktadır.

  Aslan burcu içinde bulunduğu çevrede hep en tepede olan kişi olmak ister. Bu nedenle çok hırslıdır. Ancak bu hırsı bazen gözünün kararmasına ve etrafında ne varsa yakıp yıkmasına neden olabilir. Etrafındakileri kırma pahasına açık sözlüdürler. Özgüvenleri yüksektir ve sürekli kendilerini ön plana atıp övgü toplamak isterler. Bu tavırları bazen topluluk içerisinde itici bulunmalarına neden olabilir.

  Aslan burcu kişileri hayatlarında hep her şeyin en güzeline sahip olmak isterler. Lükse ve markaya düşkündürler. Parayı severler. Söz konusu marka ya da popüler bir ürün almak oldu mu paraya kıyarlar. Dış görünüşlerine özen gösterirler. Aşkta çok tutkulu olan Aslan burcu partnerinin de en az kendisi kadar bakımlı ve çekici olmasını ister. Çünkü onlar için hayatta her şey görkemli olmalıdır.

  Aslan Burcu Genel Özellikleri

  Aslan burcu genel özelliklerinin başlıcaları aşağıda belirtiliştir;

  Grup: Erkek, pozitif, sabit, ateş.

  Yönetici Gezegeni: Güneş.

  Astrolojide Simgelediği Ev: 5. Ev.

  Vücutta Temsil Ettiği Bölgeler: Atardamarlar, kalp ve sırt.

  Zıt Burcu: Kova.

  Uğurlu Gün: Pazar.

  Uğurlu Renkleri: Dore, turuncu ve koyu sarı.

  Uğurlu Sayıları: 4 ve 1.

  Uğurlu Taşları: Sarı safir, sarı pırlanta.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow