hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  22 Haziran Hangi Burç? 22 Haziran Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...

  22 Haziran Hangi Burç 22 Haziran Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...
  expand

  22 Haziran ile 22 Temmuz arası olan burçlar Yengeç olarak bilinirler. Her burç astroloji içerisinde düzenli bir şekilde yer almaktadır. Böylelikle tarihlere bakarak hangi burcun hangi aylarda olduğunu bulmak mümkündür. Bunun yanında burçlar içerisinde farklı simgeleri görmek mümkündür. Yengeç burcuda bunlar içerisinde bulunur ve 22 Haziran doğumlu kişiler bu burçta yer alırlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  22 Haziran Hangi Burç?

  21 Haziran ile sona eren İkizler burcunun ardından 22 Haziran olarak başlayan Yengeç burcu gelmektedir. Bu burcun en ilgi çeken özelliği ise fedakarlık şeklinde bilinir. Ayrıca empati duygusu son derece gelişmiş bir burç olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte duygusal açıdan oldukça hassas bir burç olduğunu söylemek doğru olur.

  22 Haziran Tarihinde Doğanların Burcu ve Ortak Özellikleri

  Haziran ayının bir kısmında başka burç yer alırken ayın son günleri ise Yengeç burcu kişilerine aittir. Buna göre 22 Haziran Yengeç burcunun başlangıcı olarak kabul edilir. Bu tarihte meydana gelmiş tüm doğumlarda o kişilerin burcu Yengeç olmaktadır. Yengeç burcu kişilerinde görülen ortak özellikler;

  - Fedakar oldukları görülür.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  - Çoğu durumda anne şefkatini taşıdıkları görülür.

  - Başkalarının ihtiyaçları için duyarlı olduklarını söyleyebiliriz.

  - Empati yetenekleri gelişmiştir.

  - Koruyucu özellikleri ağır basar.

  - Sabırlıdırlar.

  - Sorumluluk duyuları gelişmiş bir karaktere sahiptirler.

  - Derin bir iç dünyaları bulunur.

  Yengeç burcunun sağduyulu olduklarını söyleyebiliriz. Ayrıca sorumluluk sahibi insanlar oldukları için doğru ve düzgün işlere daha çok zaman ayırırlar.

  22 Haziran Tarihinde Doğanların Diğer Burçlarla Araları Nasıldır?

  Öncelikle her burcun başka burçlar ile arası iyi olacak diye bir şey yoktur. Buna göre Yengeç burcu en çok Balık ve Akrep kişileri ile geçinebilir. Koç, Oğlak ve Terazi burcunda yer alan kişiler ise Yengeç kişileriyle geçinmekte zorluk çekerler.

  22 Haziran Tarihinde Doğanlarda Bulunan Olumsuz Davranışlar

  Yengeç burcu kişileri zaman zaman duygusallığın sınırlarını kaçırabilirler. Tabi aşırı duygusallık alınganlık gibi birçok özelliği de ortaya çıkarır. Ayrıca endişelenen bir tavırda hareket etmeleri olumsuzluk yaratabilir. Yengeç burçlarının güçlü durma çabaları, karşılarında yer alan kişilere bazen sert tutumda davranmalarına neden olabilir. Buda bu burcun olumsuz bir yanıdır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow